یکشنبه 23 آگوست 15 | 11:42

پولشویی اپوزیسیون برای ضربه زدن به دولت

یک رسانه ونزوئلایی گزارش داد: دولت بولیوی احتمال داده که یکی از شاخه‌های اپوزیسیون این کشور مرتکب به پولشویی شده است.


خبرگزاری فارس: پولشویی اپوزیسیون بولیوی برای ضربه زدن به دولت وزیر کار بولیوی روز گذشته طی بیانیه‌ای هشدار داد که احتمال دارد یکی از جبهه‌های اصلی اپوزیسون این کشور به نام «اربول» که در حال حاضر در بحران اقتصادی به سر می‌برد، مرتکب پولشویی شود.

«اربول» که یک شبکه رادیویی در بولیوی می‌باشد برای حل بحران اقتصادی خود از مردم درخواست کمک مالی کرده است.

در این بیانیه آمده است که در بولیوی هر شخصی باید مبدأ و مقصد سرمایه‌هایی که وارد سیستم مالی کشور می‌کند را مشخص کند و با این روش هرگونه فعالیت مشکوک به پولشویی مشخص خواهد شد.

این وزیر بولیویایی در ادامه افزوده است تا زمانی که رسانه‌های ارتباطی با افتتاح حساب‌های بانکی درصدد جذب کمک‌های مردمی هستند، باید بر این روش‌ها تأکید بیشتری داشت زیرا این گردش مالی می‌تواند کانالی برای پول‌شویی باشد.

این بیانیه همچنین خاطرنشان می‌کند که هر تشکیلات مالی در بولیوی باید اطلاعات شخصی استفاده‌کنندگان از قبیل شغل، فعالیت اقتصادی و جایگاه شغلی آن‌ها را به ثبت برساند.

وزیر کار بولیوی در این بیانیه تصریح کرد که تشکیلات بین‌المللی امپریالیسم مانند سازمان مرکزی جاسوسی آمریکا (سیا) می‌توانند از سازوکار جذب کمک‌های مردمی از طریق رسانه های اپوزیسیون در بولیوی برای ادامه حملات خود به دولت استفاده کنند.

چندی پیش «اوو مورالس» رئیس‌جمهور بولیوی «اربول» را یکی از اصلی‌ترین اپوزیسیون‌های کشور خوانده بود.

با این وجود براساس تازه‌ترین نظرسنجی منتشر شده از سوی پایگاه خبری «ای‌بی‌آی» در بولیوی، 56 درصد مردم این کشور اقدامات و مواضع اپوزیسیون علیه دولت «مورالس» را رد کردند.

 یک شرکت اروگوئه‌ای نیز اعلام کرد که براساس نظرسنجی صورت گرفته توسط این شرکت رئیس‌جمهور بولیوی در بین 10 رئیس‌جمهور آمریکای لاتین دارای بیشترین میزان محبوبیت در بین مردم کشورش می‌باشد.

اندکی بعد چندین سازمان بومی و روستایی در بولیوی نیز با شرکت در جشن سالگرد انقلاب ارضی ضمن اعلام حمایت از «مورالس»، خواستار برگزاری یک همه‌پرسی برای اعمال اصلاحات در قانون اساسی بولیوی شدند تا از این طریق امکان شرکت و انتخاب مجدد «مورالس» در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را مهیا کنند.

«غسان بن جدو» مدیریت شبکه تلویزیونی عربی «المیادین» نیز با حضور در همین جشن اعلام کرد که رئیس‌جمهور این کشور از سوی شبکه مذکور به عنوان شخصیت برگزیده سال 2014 انتخاب شده است.

«اوو مورالس» منصب ریاست جمهوری بولیوی را از ژانویه سال 2006 میلادی پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور با کسب 54 درصد آرا بر عهده گرفت در حالی‌که در ژانویه سال 2010 میلادی نیز با کسب 69 درصد آرا دور دوم ریاست جمهوری خود را آغاز کرد.

رئیس جمهور بولیوی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2014 میلادی نیز با کسب 61 درصد آرا برای بار سوم منصب ریاست جمهوری این کشور را به دست گرفت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: