یکشنبه 23 آگوست 15 | 15:16

عصبانیت صهیونیست‌ها از ادعای ایهود باراک

مقامات امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی با ابراز ناراحتی از افشاگری‌های وزیر جنگ سابق این رژیم درباره طرح اسرائیل برای حمله به ایران، سخنان او را مغرضانه، سیاسی و تحریف شده خواندند.


خبرگزاری فارس: عصبانیت صهیونیست‌ها از ادعای «ایهود باراک» درباره لغو طرح اسرائیل برای حمله به ایران مقامات اسرائیلی از جمله «بنیامین نتانیاهو» از «ایهود باراک» وزیر جنگ سابق این رژیم به خاطر بیان جزئیات دفعاتی که اسرائیل بین سال‌های 2010 تا 2012 قصد داشته به تاسیسات هسته‌ای ایران حمله کند، عصبانی هستند.

کانال 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، تعداد زیادی از مقامات سیاسی و امنیتی به طور خصوصی گفته‌اند روایت ایهود باراک از حوادث کاملا درست نبوده است.

باراک در مصاحبه‌ای که بخش‌هایی از آن روز جمعه از کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی پخش شده ادعا کرد «موشه یعلون»، وزیر وقت امور راهبردی و «یووال اشتاینیتز» وزیر وقت دارایی آن رژیم این حملات را در سال‌های 2010 و 2011 لغو کرده‌اند. طرح یک حمله دیگر در سال 2012 نیز، بنا به این ادعا، به دلیلی دیگر باطل شده است.

کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی این نوارهای صوتی را به عنوان بخشی از زندگی‌نامه ایهود باراک پخش کرده است.

نوار صوتی مزبور حاوی گفت‌وگوهایی با این ادعا است که ایهود باراک و بنیامین نتانیاهو، سه بار، در سال‌های 2010، 2011 و 2012 برنامه حمله به ایران را در دشتور کار داشته‌اند که هر بار انجام عملیات به دلیلی لغو شده است. به گفته باراک، گابی اشکنازی رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در واکنش به طرح او و نتانیاهو گفته بود طرح معتبری برای حمله به ایران وجود ندارد. «یعلون» و «اشتاینیتز» نیز به دلایلی که اشاره‌ای به آنها نشده‌اند از حملات ادعایی سال 2010 و 2011 جلوگیری کرده‌اند.

به دنبال انتشار این فایل صوتی، برخی مقامات ارشد اسرائیلی گفتند،‌ «اشکنازی» طرح حمله به ایران را آن طور که ایهود باراک می‌گوید، با قاطعیت رد نکرده بود و علاوه بر این، بسیاری از کارهای آماده‌سازی برای حمله انجام شده بود.

علاوه بر این، کانال 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، اشکنازی تنها مقام ارشد اسرائیلی نبوده که در آن زمان به طور قاطع از حمله به ایران حمایت نکرده است و «میر داگان» رئیس وقت موساد، «دان مریدور» و «الی ایشای» از دیگر وزرای ارشد کابینه اسرائیل نیز با حمله به ایران مخالفت کرده بودند.

این شبکه تلویزیونی همچنین اظهارات ایهود باراک را تا اندازه‌ای سیاسی دانست و گزارش داد: گفته شده اشکنازی در حال بررسی ورود به سیاست است و باراک که اکنون از فعالیت‌های سیاسی بازنشسته شده، احتمالا بخواهد به این ترتیب مانع او شود. این دو در طول سال‌ها رقیب یکدیگر بوده‌اند. از سوی دیگر، روابط باراک با «موشه یعلون» وزیر جنگ کنونی رژیم صهیونیستی نیز طوفانی و پرتلاطم است.

اشتاینیتز در واکنش به این موضوع صرفا گفت، این تاسف‌آور است که چنین مطالبی منتشر شده و هیچ اظهارنظر خاصی دیگری نکرد. موشه یعلون نیز گفت درباره موضوعی که مغرضانه است و تحریف شده، اظهارنظر نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری «عاروتص شوع»، «آویگدور لیبرمن» وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به سخنان ایهود باراک گفت: «عجیب‌تر از علنی شدن اسرار و تحلیل آن در رسانه‌ها، این است که باراک نشان داد آدم یاوه‌گویی است که قابل اعتماد نیست. شاید این یکی از دلایلی باشد که جامعه بین‌المللی از ایران حمایت می‌کند در حالی که اسرائیل منزوی شده است».

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: