پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۲ شهریور ۹۴ | ۱۶:۴۷

تمرین نظامی مشترک ۵کشور آمریکای لاتین

رسانه شیلیایی «لاناسیون» گزارش داد که ناوهای جنگی کشورهای پاراگوئه، آرژانتین، برزیل، بولیوی و اروگوئه برای انجام تمرین نظامی مشترک در آب‌های پاراگوئه حاضر شده‌اند.


خبرگزاری فارس: تمرین نظامی مشترک ۵ کشور آمریکای لاتین ارتش پاراگوئه روز گذشته اعلام کرد که 2 کشتی پیاده نظام از پاراگوئه، 5 کشتی از برزیل، 2 کشتی از آرژانتین، 2 کشتی از بولیوی و 1 کشتی از اروگوئه برای انجام تمرین نظامی مشترک تا ماه آینده در آب‌های پاراگوئه حضور خواهند داشت.

ارتش پاراگوئه همچنین اعلام کرد که این ناوهای خارجی روز گذشته در بندر «آسونسیون» پهلو گرفته‌اند و تا 6 سپتامبر (29 شهریور) با انجام عملیات‌هایی تحت عنوان «آکروکس» به مانورهای خود ادامه می‌دهند.

این مانورهای مشترک که سالی دو بار برگزار می‌شوند، در «بوینوس آیرس» پایتخت آرژانتین و همچنین در «مونته بیدئو» و «لاداریو» در برزیل نیز انجام شده‌اند.

هدف از برگزاری این مانورهای مشترک افزایش اعتماد بین ارتش‌های کشورهای شرکت‌کننده می‌باشد؛ در این مانورها همچنین نظامیان به یادگیری چگونگی کنترل آب‌ها، حفاظت از محیط زیست و از همه مهم‌تر نجات جان انسان‌ها در عملیات‌های امداد و نجات در مقابل بلایای طبیعی می‌پردازند.

بولیوی برای نخستین بار است که در عملیات‌های مشترک این چنینی شرکت می‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: