چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۰۴ شهریور ۹۴ | ۱۷:۵۷

قشر «خاکستری» در پنجاه و هفت

در شماره نهم نشریه که در 4 پرونده برخی از مهمترین مسائل پیش روی تشکل های دانشجویی و فعالین فرهنگی را بررسی نموده، در یادداشت ها و گفت و گوهایی به موضوعاتی نظیر «اخلاق تشکیلاتی»، «موضوع جذب و طیف خاکستری در دانشگاه»، «تعارض نخبگی علمی با نخبگی فرهنگی» و «تفاوت سیاسی کاری و سیاست بازی»پرداخته است.


به گزارش تریبون مستضعفین آخرین شماره از ماهنامه  57  قرارگاه شهید باقری منتشر شد. در شماره نهم نشریه که در 4 پرونده برخی از مهمترین مسائل پیش روی تشکل های دانشجویی و فعالین فرهنگی را بررسی نموده، در یادداشت ها و گفت و گوهایی به موضوعاتی نظیر «اخلاق تشکیلاتی»، «موضوع جذب و طیف خاکستری در دانشگاه»، «تعارض نخبگی علمی با نخبگی فرهنگی» و «تفاوت سیاسی کاری و سیاست بازی»پرداخته است.

 photo-2015-08-24-15-22-49

چایت را شیرین کن!

در این پرونده در گفت و گو ها و آثاری مبحث اخلاق تشکیلاتی و تعریف و اهمیت آن در یک سازمان دانشجویی مورد توجه قرار گرفته است. «شیطان بسیجی ها را بیشتر وسوسه می کند»، «به دنبال آرمان باشیم، نه آرم»، « مدیریت توحیدی در تشکیلات»، «تشکیلات معبود نشود» و «پاسدار ارزشها باشیم نه پاسدار منافع خود»، از جمله عناوین موجود در این پرونده هستند.

 

فعالیت تشکیلاتی خانم ها جایز نیست؟!

در پرونده «قشر خاکستری» در گفت و گوهایی علاوه بر تبیین ویژگی های قشر خاکستری در دانشگاه ها به بررسی مسئله ی فرآیند جذب نیرو در تشکل های دانشجویی و معرفی روش های صحیح این فرایند پرداخته شده است. «قشر خاکستری یعنی…»، «یک اقلیت دانشجویی»، «فعالیت تشکیلاتی خانم ها جایز نیست!» و «ماهیگیری به سبک دانشجویی» از جمله عناوین این  پرونده اند.

 

سیاست بازی!

نظر به اهمیت انتخابات سال جاری و لزوم تعریف درست کار سیاسی و حدود و ثغور آن در دانشگاه، در پرونده «سیاست بازی» به مرز میان «فعالیت سیاسی دانشجویی» و «سیاسی کاری در دانشگاه» خصوصا در بسیج دانشجویی و در گفت و گو با برخی فعالین سابق بسیج دانشجویی پرداخته شده است. «در انتخابات سال 76 اصلح را معرفی کردیم» ، «تشکل های یکبار مصرف»، «تریبون بسیج دانشجویی نباید خرج احزاب شود» و «سال 92 دغدغه مردم را نفهمیدیم ؛ با سر به زمین خوردیم» از جمله عناوین و تیترهایی است که در این پرونده به چشم می خورد.

 

دور هم نشینی در دفتر بسیج فعالیت محسوب نمی شود!

پرونده چهارم با عنوان «نخبه ی علمی یا نخبه ی تشکیلاتی» نسبت بین نخبگی علمی و نخبگی فرهنگی و راهکارهای موفقیت همزمان در عرصه های درسی و امور تشکیلاتی مورد بحث و تحلیل قرار گرفته است. در این پرونده با برخی از فعالین سابق تشکل های دانشجویی که همزمان با فعالیت های تشکیلاتی، به امور درسی نیز توجه ویژه داشته اند گفت و گوهایی انجام شده است. «تحصیلات تکمیلی قدرت تاثیرگذاری را بالا می برد»، «تحصن در فرودگاه مهرآباد معدلم را خراب کرد» ، «بسیجی که درس نخواند مدیون است» و «دور هم نشینی در دفتر بسیج فعالیت به حساب نمی آید» از عناوین این پرونده است.

 

نهمین شماره 57 با آثار و گفت و گوهایی با «آیت الله جاودان» ، «حجت الاسلام نظافت» ، «علیرضا زاکانی» ، « مهدی تلوری» ، «حسین یکتا» ، «حجت الله عبدالملکی» ، «رامین شمسایی» ، «الهام اکبری» و … در 100 صفحه منتشر شده است.

ماهنامه تحلیلی 57، با هدف جریان سازی و نگرش بخشی به فعالیت های تشکل های دانشجویی به مدیرمسئولی محمدسعید سرافراز و سردبیری محمدحسن صادق پور توسط قرارگاه شهید باقری بسیج دانشجویی منتشر می شود. و با تخفیف ویژه فعالین فرهنگی دانشگاه ها عرضه می شود. علاقه مندان برای تهیه و اشتراک این نشریه می توانند به سایت ماهنامه به آدرس www.mag57.ir مراجعه نمایند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: