جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۹ شهریور ۹۴ | ۱۶:۱۷

جنگ رسانه‌ای مصر و امارات علیه عربستان

برخی رسانه‌ها اعلام کردند امارات و مصر از عربستان به دلیل کارشکنی در تشکیل ارتش مشترک عربی ناراحتند و انتقادهای رسانه‌ای خود را به صورت آرام آغاز کرده‌اند.


خبرگزاری فارس: جنگ رسانه‌ای آرام مصر و امارات علیه عربستان سعودی امارات و متحدانش در منطقه پس از آنکه عربستان سعودی کارشکنی‌هایی در تشکیل ارتش مشترک عربی انجام داد، یک جنگ رسانه‌ای آرام را علیه ریاض آغاز و تیر‌های انتقاد خود را به سمت این کشور رها کرده‌اند.

وبگاه «عربی 21» ضمن اعلام این خبر، برخی از انتقادات رسانه‌های مصری و اماراتی را به عنوان شاهد مثال آورده است؛ شبکه «اسکای نیوز» عربی هفته گذشته گفت‌وگویی با فردی به نام «عبدالله عثامنه» انجام داد و این فرد مدعی شد عربستان، امارات و قطر طرح تشکیل ارتش مشترک عربی معلق باقی گذاشته‌اند.

بر اساس گزارش مذکور، امارات و مصر همچنان از طرح ارتش مشترک عربی حمایت می‌کنند زیرا هر دو کشور به شدت قصد آن را دارند که در لیبی به نفع «خلیفه حفتر» مداخله کنند.

در همین راستا  «محمود شمام» مطبوعاتی لیبیایی‌تبار مقیم امارات در صفحه توئیتر خود نوشت: چرا عربستان تیر خلاص را بر طرح ارتش مشترک عربی شلیک کرد؟ پاسخ در واشنگتن است که «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان هفته آینده به آنجا می‌رود.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که لغو کردن این طرح بر آن دلالت دارد که عربستان بر گفت‌وگو به عنوان یک راه‌حل در لیبی تکیه کرده و مانند مصر وامارات خواهان مداخله نظامی نیست.

مصر حتی به صورت یکجانبه تعدادی از پایگاه‌های داخل لیبی را بمباران کرد اما از ادامه این اقدام خود عقب کشید به این امید که نیروی مشترک عربی تشکیل شود و پوششی برای هر مداخله نظامی عربی مانند مداخله در مسأله یمن باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: