پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۱۰ شهریور ۹۴ | ۱۵:۵۱

اوضاع اوکراین به شدت نگران‌کننده است

در پی کشته شدن یک افسر گارد ملی اوکراین در درگیری با معترضان، اتحادیه اروپا اوضاع جاری در این کشور را به شدت نگران‌کننده توصیف کرد.


خبرگزاری فارس: اتحادیه اروپا: اوضاع اوکراین به شدت نگران‌کننده است در پی کشته شدن یک افسر گارد ملی اوکراین در درگیری با معترضان پارلمان این کشور، اتحادیه اروپا اوضاع جاری در اوکراین را به شدت نگران‌کننده توصیف کرد.

بنابه گزارش خبرگزاری فرانسه، «فدریکا موگرینی» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: خشونت‌ها میان معترضان و پلیس اوکراین در کی‌یف در حاشیه رأی پارلمان به استقلال مناطق جدائی‌طلب که منجر به کشته شدن یکی از اعضای گارد ملی اوکراین شد، بسیار نگران‌کننده است.

وی ضمن اعلام حمایت ار دولت اوکراین افزود: این روند نباید با اتصال به خشونت به مخاطره بیفتد و این حادثه بسیار نگران‌کننده است. این لایحه قانونی اجرای توافقات مینسک را که علاوه بر آتش‌بس استقلال گسترده‌تر برای مناطق تحت تصرف جدائی‌طلبان در شرق اوکراین را به همراه دارد، تسهیل خواهد کرد.

طی روزهای اخیر پیشنهاد «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین مبنی بر اصلاحات در قانون‌اساسی این کشور به درگیری و تنش در برابر پارلمان این کشور منتهی شد.

معترضان قصد داشتند وارد پارلمان شوند که با مقاومت پلیس مواجه شدند و براساس گزارش‌ها 15 نفر طی این درگیری زخمی شدند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: