جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۱۰ شهریور ۹۴ | ۱۵:۵۴

«مادورو» به چین سفر می‌کند

رسانه ونزوئلایی «کورئو دل اورینیکو» گزارش داد که رئیس جمهور ونزوئلا در راستای تحکیم روابط تجاری و اقتصادی کشورش عازم چین می‌شود.


خبرگزاری فارس: «مادورو» به چین سفر می‌کند «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا روز گذشته در صفحه توئیتر خود نوشت که قصد دارد در راستای تحکیم روابط دو جانبه کشورش با چین به این کشور سفر کند.

وی در صفحه اختصاصی خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت که به محض پایان سفرش در ویتنام به چین خواهد رفت تا روابط دو‌جانبه کشورش با پکن (پایتخت چین) را تقویت کند.

وی همچنین در ادامه نوشت که من نیز همچون «هوگو چاوز» رهبر فقید ونزوئلا سعی دارم تا با گسترش مشارکت‌های استراتژیکی با ویتنام و ایجاد پیوند دوباره با «هانوی» پایتخت ویتنام، موجبات توسعه مشترک دو کشور را فراهم کنم.

وی همچنین از ملت و دولت ویتنام به دلیل حمایت آن‌ها از مردم ونزوئلا و حرکت کشورش در مسیر استقلال کامل قدردانی کرد.

در این سفر رؤسای جمهور 2 کشور ونزوئلا و ویتنام در زمینه اقداماتی به منظور توسعه همکاری‌ها در بخش انرژی به ویژه فعالیت‌های اکتشافی در زمینه نفت و گاز در ونزوئلا به گفت‌و‌گو پرداختند و همچنین شرایط مساعد برای شرکت‌های دو کشور در بخش انرژی، نفت و گاز، کشاورزی و ساختمان سازی را مورد بررسی قرار دادند.

«مادورو » درباره سفرش به چین گفت که قصد ما از این سفر ایجاد زمینه‌های همکاری بیشتر با چین است تا از این طریق توسعه پروژه‌های بزرگ همکاری مشترک بین دو کشور را نیز تضمین کنیم.

ونزوئلا و چین تاکنون بیش از 445 قرارداد همکاری را در بسیاری از زمینه‌ها از جمله انرژی، زیرساخت های شهری، کشاورزی، تکنولوژی و آموزش به امضا رسانده‌اند.

تجارت با «پکن» همواره از اهمیت زیادی برای «کاراکاس» (پایتخت ونزوئلا) برخوردار بوده به ویژه در این مقطع زمانی که قیمت نفت به پایین‌تر حد خود رسیده است.

ونزوئلا از سال 2006 به این سو در ازای عرضه نفت خود 50 میلیارد دلار از چین وام گرفته است.

به گزارش فارس، پس از انقلاب بولیواری در ونزوئلا روابط این کشور با چین گسترش یافته و تبادلات تجاری از 1.4 میلیون دلار در سال به 19.2 میلیارد دلار رسیده است.

در مدت 15 سال گذشته این کشور در رده چهارم کشورهای آمریکای لاتین قرار گرفته است که روابط تجاری خوبی با چین دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: