چهارشنبه 02 سپتامبر 15 | 12:11

گسترش روابط دوجانبه بین چین و ونزوئلا

رسانه ونزوئلایی «تله سور» گزارش داد که رؤسای جمهور چین و ونزوئلا برای گسترش روابط دوجانبه به خصوص در زمینه توسعه اقتصادی ونزوئلا اعلام آمادگی کردند.


خبرگزاری فارس: چین و ونزوئلا برای گسترش روابط دوجانبه توافق کردند «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا و «شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین روز گذشته با برگزاری جلسه‌ای در «پکن» پایتخت چین آمادگی خود را برای گسترش روابط دوجانبه به خصوص در زمینه توسعه اقتصادی ونزوئلا اعلام کردند.

در طول این دیدار رئیس‌جمهور چین عنوان کرد که این کشور خواستار کمک به ونزوئلا از طریق تقویت همکاری‌ها در زمینه صنعت و فرهنگ می‌باشد.

از سوی دیگر رئیس‌جمهور ونزوئلا نیز بار دیگر بر آمادگی این کشور برای تقویت همکاری‌ها با چین در جهت توسعه اقتصادی ونزوئلا تأکید کرد.

ونزوئلا و چین تاکنون بیش از 445 قرارداد همکاری را در بسیاری از زمینه‌ها از جمله انرژی، زیرساخت های شهری، کشاورزی، تکنولوژی و آموزش به امضا رسانده‌اند.

تجارت با «پکن» همواره از اهمیت زیادی برای «کاراکاس» (پایتخت ونزوئلا) برخوردار بوده به ویژه در این مقطع زمانی که قیمت نفت به پایین‌تر حد خود رسیده است.

ونزوئلا از سال 2006 تاکنون در ازای عرضه نفت خود 50 میلیارد دلار از چین وام گرفته است.

به گزارش فارس، پس از انقلاب بولیواری در ونزوئلا روابط این کشور با چین گسترش یافته و تبادلات تجاری از 1.4 میلیون دلار در سال به 19.2 میلیارد دلار رسیده است.

در مدت 15 سال گذشته این کشور در رده چهارم کشورهای آمریکای لاتین قرار گرفته است که روابط تجاری خوبی با چین دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: