شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۱ شهریور ۹۴ | ۱۲:۲۴

تعامل برای نفوذ

معاون سیاسی سپاه گفت: آمریکایی‌ها امروز سعی می‌کنند به جای تقابل، به تعامل و ارتباط با ایران روی بیاورند و این یکی از راه‌های نفوذ است.


سنایی راد سردار رسول سنایی‌راد با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد ضرورت جلوگیری از نفوذ آمریکایی‌ها در ایران و منطقه، اظهار داشت: آمریکایی‌ها به دنبال بهره‌برداری از برجام و تبدیل آن به موقعیتی برای نفوذ در جمهوری اسلامی ایران هستند که این مهم می‌تواند ابعاد چندگانه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی داشته باشد.

وی افزود: اگر غافل باشیم آمریکا زودتر می‌تواند در کشورمان نفوذ کند و طمع عاملی برای استقبال آمریکایی‌ها برای نفوذ در ایران است.

سنایی‌راد با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبری در مورد ضرورت جلوگیری از نفوذ آمریکایی‌ها در ایران، خاطرنشان کرد: هشدار ایشان موجب بیداری از غفلت خواهد شد، دکترین آمریکایی‌ها تغییر رفتار و ساختار در جمهوری اسلامی ایران است.

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه امروز آمریکایی‌ها می‌خواهند به جای تقابل که موجب بیداری، هوشیاری و تقویت مقاومت در ایران شده است، از روش‌های دیگری استفاده کنند، ادامه داد: آمریکایی‌ها امروز سعی می‌کنند به جای تقابل، به تعامل و ارتباط با ایران روی بیاورند و این یکی از راه های نفوذ است.

هدف از تحریم شورش در ایران بود

وی تصریح کرد: آنها تصور می‌کنند در این راهبرد جدید باید به جای فشار و انتظار برای شکاف از درون، نوعی ارتباط و تعامل با ایران برقرار کنند و دلیل این چرخش، بی‌فایده بودن راهبردهای پیشین آنها است.

سنایی‌راد با اشاره به موفقیت ایران در پرونده هسته‌ای، افزود: تحریم‌ها بین مردم و حاکمیت ایران شکاف ایجاد نکرد؛ در صورتی که هدف اصلی آن، شورش درونی و فروپاشی نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

معاون سیاسی سپاه با تاکید بر اینکه تحریم‌ها هیچ‌گاه بین نخبگان و نظام جمهوری اسلامی ایران فاصله ایجاد نکرد، گفت: در عین حال آنها به برخی پارامترها برای نفوذ در ایران دل بسته بودند و تصور می‌کردند که در ایران شکاف بین نسلی وجود دارد.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها گمان می‌کردند جریانی غرب‌گرا در ایران وجود دارد و مستعد قدرت‌یابی است و می توان آنها را تقویت کرد و به قدرت رساند، این فکر آنها را به طمع انداخته بود، ولی جمهوری اسلامی ایران با بصیرت ملت و حمایت‌های مقام معظم رهبری همانطور که تاکنون آنها را شکست داده، این بار نیز آنها را ناکام خواهد گذاشت.

استفاده آمریکا از راهبرد نفوذ در شوروی 

سنایی‌راد با اشاره به تجربه بکارگیری نفوذ در دوران جنگ سرد توسط آمریکایی‌ها، خاطرنشان کرد: آنها در دوران جنگ سرد در شوروی نفوذ کردند و تصور می‌کنند از این راهبرد در مقابل ایران نیز می‌توانند استفاده کنند، اما این راهبرد در مقابل ایران شکست خواهد خورد.

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه ملت ایران در مقابل فشارهای اقتصادی ایستاده‌اند، افزود: آمریکایی‌ها تصور می‌کنند می‌توانند از مدل مذاکره برای سایر اهداف خود استفاده و زمینه نفوذ خود در منطقه و عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران را فراهم کنند.

وی گفت: آمریکایی‌ها در برخی از جنبش‌های منطقه نفوذ کرده‌ و از این طریق سعی می‌کنند بیداری اسلامی را به عقب بیندازند.

معاون سیاسی سپاه تاکید کرد: آنها می‌خواهند همین مدل را حفظ کرده و با ارتباط با برخی سران کشورهای منطقه و ایجاد جنگ‌های نیابتی، شرایطی را برای ارتباط‌گیری با جمهوری اسلامی ایران فراهم کنند.

سنایی‌راد با اشاره به پدیده داعش در منطقه تصریح کرد: داعش پدیده‌ای همسو با جنگ‌های نیابتی است و رد‌پای آمریکا در شکل‌گیری آن مشاهده می‌شود. آنها گمان می‌کنند که می‌توانند بین محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران شکاف ایجاد کنند.

معاون سیاسی سپاه با اشاره به روابط ایران با روسیه گفت: آمریکایی‌ها به دنبال این هستند نوعی تردید بین ایران و روسیه ایجاد کنند و می‌خواهند با اختلاف‌افکنی بین ما، نفوذ منطقه‌ای خود را افزایش دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری مساله نفوذ آمریکا را به مسئولین گوشزد کردند، مسئولین امروز آمادگی کامل دارند و در مذاکرات هم تاکید بر این بود که ما جز مسائل هسته‌ای، راجع به مساله دیگری مذاکره نخواهیم کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: