جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۱ شهریور ۹۴ | ۱۳:۴۹

خشونت پلیس ترکیه در استانبول+تصاویر

پلیس ترکیه، سه‌شنبه (دیروز) برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان در خیابان معروف «استقلال» در استانبول، به زور متوسل شد. به گفته عکاس خبرگزاری فرانسه، پلیس ترکیه از گاز اشک‌آور، گلوله‌های فشرده پلاستیکی و آب با فشار قوی علیه تظاهراتی که در اعتراض به حملات نظامی اخیر آنکارا علیه کُردها برگزار می‌شد، استفاده کرد. بر اساس این […]


پلیس ترکیه، سه‌شنبه (دیروز) برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان در خیابان معروف «استقلال» در استانبول، به زور متوسل شد.

به گفته عکاس خبرگزاری فرانسه، پلیس ترکیه از گاز اشک‌آور، گلوله‌های فشرده پلاستیکی و آب با فشار قوی علیه تظاهراتی که در اعتراض به حملات نظامی اخیر آنکارا علیه کُردها برگزار می‌شد، استفاده کرد.

بر اساس این گزارش، نزدیک به 500 نفر با آرامش در حال برگزاری تظاهرات در خیابان استقلال واقع در بخش اروپایی استانبول بودند اما هنوز این افراد به وسط خیابان نرسیده بودند که شعارهایی علیه «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و روند نظامی او علیه حزب کارگردان کردستان سر دادند که این امر به دخالت پلیس ترکیه منجر شد.

در حالی که تظاهرات کننده در حال تشکیل یک زنجیره انسانی تا میدان «تقسیم» بودند، پلیس از آب با فشار قوی و گاز اشک‌آور و …تلاش کرد که معترضان را متفرق کند.

بر اساس این گزارش، پلیس یک عکاس را که در حال همکاری با فرانس‌پرس و عکاسی از دستگیری معترضان بود، دستگیر کردند اما با دخالت همکاران این عکاس و اثبات خبرنگار بودن او، وی آزاد شد و بلافاصله به بیمارستان انتقال یافت زیرا وی از ناحیه بازو آسیب دیده بود.

رسانه‌های محلی اعلام کردند که یک عکاس خبرگزاری آناتولی نیز در این تظاهرات زخمی شده است.

به نوشته این خبرگزاری رسمی ترکیه، در این تظاهرات 14 نفر دستگیر شدند.

انتهای پیام/غ

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: