چهارشنبه 02 سپتامبر 15 | 17:40

اجرای با قاطعیت نظارت استصوابی

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه وظیفه شورای نگهبان نظارت استصوابی است گفت: شورای نگهبان مثل همیشه مصمم است آنچه را که وظیفه دارد با قاطعیت انجام دهد ‌و غیر از این هم توقعی از شورای نگهبان نیست‌.


آیت الله مدرسی یزدی آیت‌الله سید محمدرضا مدرسی اظهار داشت: شورای نگهبان طبق قانون عمل می‌کند و  ملاک‌های آن  همان ملاک‌هایی است که در قانون آمده است.

وی افزود: شورای نگهبان هیچ ملاحظه‌ای نسبت به هیچ کس ندارد و طبق قانون عمل کرده و هرکس خلاف قانون انجام دهد معلوم است که این شورا طبق وظیفه خود عمل می‌کند.

عضو فقهای شورای نگهبان در مورد موضوع فتنه بیان کرد: فتنه موضوع واضحی است و مثل این است که کسی خورشید را منکر شود ولی اینکه چه کسی فتنه‌گر بوده یا نه باید پرونده‌اش بررسی شود.

وی با بیان اینکه وظیفه شورای نگهبان نظارت استصوابی است و انتخابات خبرگان، ریاست جمهوری و مجلس باید طبق قانون و معیار بررسی شده و ملاحظه‌ای در کار نیست، گفت: شورای نگهبان مثل همیشه مصمم است آنچه را که وظیفه دارد با قاطعیت انجام دهد ‌و غیر از این هم توقعی از شورای نگهبان نیست‌.

عضو فقهای شورای نگهبان در مورد توصیه‌های خود به مردم درباره دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم همیشه دنبال حق باشند و سعی کنند آنچه که اسلام و قرآن و معصومین علیهم السلام بیان فرمودند را اخذ و دنبال کنند.

آیت‌الله مدرسی تاکید کرد: من همیشه به مردم توصیه می‌کنم که در دو مرحله کاندیداها را ارزیابی کنند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از تایید صلاحیت افراد مواضع آنها را بررسی کنید و ببینید که مواضع افراد چقدر به حق نزدیکتر است که یکی از این شاخصه‌ها خط امام و رهبری است.

عضو فقهای شورای نگهبان افزود: هرکس مواضعش به امام و رهبری نزدیکتر باشد انصبه بوده اما در عین حال این شرط نیز شرط لازم بوده و شرط کافی نیست.

آیت‌الله مدرسی تصریح کرد: شرط دیگر نیز این است که این مواضع در جانش رسوخ کرده و در عمل هم این موارد را رعایت کند.

وی با بیان اینکه اگر این دو شرط احراز شود به آن فرد رای بدهید، افزود: اگر کسی مواضعش با حق فاصله داشته باشد وی را کنار گذاشته و کاری به عملکردش نداشته باشید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.