یکشنبه 12 دسامبر 10 | 13:07

کتاب «علیه جمهوریت؛ ۵۷۲ سوال از موسوی» منتشر شد

كتاب «عليه جمهوريت؛ 572 سوال از آقاي ميرحسين موسوي» كه بنياد توسعه فرهنگي مهر ايرانيان آن را تنظيم كرده و نشر درك نو آن را منتشر كرده است، به بازار آمد. در اين كتاب 572 سوال پيرامون مقاطع مختلف زندگي ميرحسين موسوي مطرح شده است.


كتاب «عليه جمهوريت؛ 572 سوال از آقاي ميرحسين موسوي» كه بنياد توسعه فرهنگي مهر ايرانيان آن را تنظيم كرده و نشر درك نو آن را منتشر كرده است، به بازار آمد. در اين كتاب 572 سوال پيرامون مقاطع مختلف زندگي ميرحسين موسوي مطرح شده است.

بخش اول كتاب دوران قبل از انقلاب تا پايان نخست‌وزيري او را با 98 سوال در بر مي گيرد. بخش بعدي 36 سوال در مورد دوران «خلوت نشيني» (بيست ساله پس از نخست وزيري) وي مطرح مي سازد. بخش سوم كتاب در 14 صفحه به ايام تبليغات انتخاباتي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري اختصاص دارد و 61 سوال حاصل اين مقطع است و بالاخره «روزهاي پس از انتخابات» مهمترين بخش اين كتاب است كه با طرح پرسش‎هايي به موضوعات زير توجه مي‌شود:

الف) ادعاي تقلب
ب) تجمعات و آشوب‌ها
ج) ساختارشكني‌ها [1- روز قدس 2- سيزده آبان و شانزده آذر 3- عاشورا ]
د) قتل‌ها، شهيدسازي‌ها، بازداشت‌ها و اعترافات
ه) دخالت‌هاي بيگانگان؛ انقلاب نرم و همراهي عناصر داخلي [1- دخالتها 2- حمايت‌هاي رسانه‌اي 3- براندازي نرم 4- موضوع هسته‌اي و حوادث اخير]
و) مراجع عظام و روحانيت
ز) خاتمه

در نخستين سوال اين كتاب آمده است:
جناب آقاي موسوي؛ مي‌دانيد كه در سال 1364 هنگام راي اعتماد مجلس دوم به جنابعالي، نماينده مردم قهرمان بابل (آقاي ولي‌الله زماني) به عنوان مخالف نخست‌وزيري شما سخنان بسيار تاثيرگذار و مستدلي ايراد كرد، در اين هنگام دو نفر از نمايندگان افراطي مجلس به نام‌هاي آقايان: هادي غفاري (كه در حال حاضر متهم به اختفا و نگهداري مقادير معتنابهي سلاح و مهمات است) و اكبر حميد زاده (كه در مدتي بعد به جرايمي توسط دادگاه ويژه روحانيون محكوم شد) به سمت تريبون حركت كرد و در مقابل چشمان حيرت‌زده نمايندگان به ضرب و شتم آقاي زماني پرداختند. جنابعالي كه با شعار حاكميت قانون و دفاع از “آزادي بيان ” و “آزادي پس از بيان ” به صحنه آمديد، لطفا پاسخ دهيد كه:
1- نماينده بابل مرتكب چه خلافي شده بود كه مستوجب ضرب و شتم طرفداران شما شد؟
2- شما به منظور تحقق شعار طرفداران دوم خردادي شما (زنده باد مخالف من) براي دلجويي از نماينده بابل چه اقدامي به عمل آورديد؟
3- ثالثا آيا اقدام زشت نامبردگان را محكوم ساختيد يا با سكوت از كنار آن گذشتيد؟

از ويژگي‌هاي اين كتاب استنادات متعدد، قوت استدلال و لحن مودبانه پرسش‌ها از آقاي موسوي است. ويرايش نخست اين كتاب سال گذشته با حدود 120 پرسش منتشر شد و چون پاسخي از آقاي موسوي دريافت نشد، ويراست دوم آن در سطحي گسترده‌تر در اختيار نخبگان قرار گرفت تا از وي پاسخي بر اين سوالات مطالبه كنند.
علاقه‌مندان، براي تهيه اين كتاب مي‌‌توانند با شماره تلفن 09329341369 تماس حاصل كنند.

 1. کریم
  12 دسامبر 2010

  قبول کنید عکس موسوی روی جلد برای فروش بیشتر بوده است خودتان را گول نزنید

 2. علي
  20 مارس 2011

  شعار قانون گرايي آقاي موسوي فقط شعاره!!!
  همين.
  براي روشنگري كتاب خوبي است

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.