شنبه 05 سپتامبر 15 | 12:13

ادامه روند نزولی محبوبیت هیلاری کلینتون

نتایج نظرسنجی تازه گالوپ نشان می‌دهد که میزان محبوبیت هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پایین‌ترین سطح از زمانی رسیده است که وی از سمت وزیر خارجه آمریکا کناره گیری کرده است.


کلینتون نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ که روز جمعه منتشر شد حاکی است، محبوبیت هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا با شدیدترین کاهش در 25 سال گذشته روبرو شده است.

انتشار نتایج این نظرسنجی می تواند موجب شود تا حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات سال آینده به فکر انتخاب یک نامزد دیگر باشد.

گالوپ با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: هم اکنون 41 درصد جوانان آمریکایی نظر مثبتی نسبت به هیلاری کلینتون دارند و 51 درصد آنها نیز دیدگاه نامساعدی نسبت به وزیر خارجه سابق آمریکا دارند.

کلینتون در سال 1992 میلادی نیز با کاهش شدید محبوبیت روبرو شده بود. میزان محبوبیت کلینتون به عنوان وزیر خارجه دولت باراک اوباما هیچ گاه به کمتر از 60 درصد نرسیده بود. البته کلینتون هنوز نسبت به سایر نامزدهای حزب دموکرات آمریکا از شانس بالایی برای پیروزی در انتخابات برخوردار است.

در عین حال برنی ساندرس مهمترین رقیب کلینتون در نظرسنجی های جدید به پیشرفت خوبی دست یافته است و میزان محبوبیت وی به 46 درصد افزایش یافته است که این رقم نسبت به دو نظرسنجی قبلی 7 درصد رشد داشته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: