شنبه 05 سپتامبر 15 | 15:42
پناهیان:

شبکه نسیم با معرفت و حکمت نشاط ایجاد کند

پس از فرمایشات مقام معظم رهبری شبکه bbc به القا کردن جناحی بودن فرمایشات ایشان پرداخت این در حالی است که همواره در تمامی دولت ها شاهد برخورد دلسوزانه رهبر انقلاب بوده ایم در حالی که bbc با خباثت علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام می کند برخی در داخل پژواک خباثت bbc می شوند.


به گزارش تریبون مستضعفین حجت الاسلام علیرضاپناهیان دیروز در بیست ونهمین نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی در حسینیه هنر اظهار داشت: من علیه خوردن بیت‌المال موضع نمی‌گیرم زیرا افراد بسیاری هستند که علیه این موضوع موضع‌گیری کنند اما من راجع به موضوعاتی دغدغه دارم که کمتر کسی درباره‌اش دغدغه دارد. برای من مبارزه با فساد در جایی مثل آموزش و پرورش ریشه دارد.

پناهیان

وی افزود:عدالت همان تقوا است و در اینصورت من عضو جنبش عدالتخواه هستم. همه در پی جامعه اخلاقی و من در پی جامعه تقوایی هستم. من در اینصورت خود را عدالتخواه می‌دانم.

پناهیان در ادامه گفت: کار دانشجویی از این جهت که خودجوش و برآمده از انگیزه فردی دانشجویان است امری ارزشمند است و بنده از این که می توانم ذره ای نسبت به این حرکت خودجوش کمک کنم خوشحالم.

حجت الاسلام پناهیان  در این زمینه افزود: امیدوارم هیچ گاه شما از این فضا فاصله نگیرید و کارهای معیشتی شما را از فعالیت های خودجوش دانشجویی باز ندارد چرا که این فعالیت ها بخش هایی از وجوه انسانی را در انسان پرورش می دهد. بنده هنوز که هنوز است هیئت راه می اندازم و کارهای نکرده ای که هیچ کس توقع راه اندازی آن را ندارد انجام می دهم و از این رو می توانم بگویم روحیه طلبگی دانشجویی جوانی ام را حفظ کرده ام و از شما خواهش می کنم این وضعیت را حفظ کنید.

وی در نقد عملکرد فرهنگی دولت تصریح کرد: نقد عملکرد فرهنگی دولت گاهی به انتقادهایی که در این فضا معطوف است باز می گردد که بنده وارد این گفتگوها نمی شوم هم چون برگزاری فلان پرسش و …. که البته اینها نقدهایی است که شاید وارد و لازم باشد که در جامعه گروه های زنده و بیدار این نقدها را وارد کنند اما بنده نمی خواهم به آنها وارد شوم.

پناهیان در ادامه در مورد ضعف های عملکرد سایر ارگانهای فرهنگی خاطر نشان کرد: طی سال های گذشته باید ببینیم در حوزه های علمیه در دفتر تبلیغات اسلامی، صدا و سیما و وزارت ارشاد چه شرایطی پیش آمده است آیا از جایگاه آن ها امروز راضی هستیم به طور قطع یک عدم رضایت نسبت به نهادهای مسئول باید وجود داشته باشد در غیر این صورت اگر نهادها به خوبی کارشان را انجام دهند هیچ جای اشتباه و نارضایتی از آنها وجود نخواهد داشت.

استاد حوزه و دانشگاه در تشریح اثرگذاری کار خوب فرهنگی گفت: به طور کلی می توان گفت کار خوب اجازه ورود به کار بد در بحث فرهنگی نمی دهد اصلا کار بد در صورت اقدامات خوب نهادهای فرهنگی مصرف نخواهد داشت کار بد در جایی مصرف دارد که کار خوب به اندازه کافی ارائه نشود این در حالی است که ما به اندازه کافی فرصت برای انجام کار خوب داشته و داریم.

وی با تاکید بر نقش برخی ارگان ها در بحث فرهنگ اظهار داشت: باید ببینیم بسیج، مساجد و حوزه های علمیه چه نقشی در ایفای فعالیت های خوب فرهنگی در جامعه می توانند داشته باشند برخی نهادهای منتسب به دولت گاهی فعالیت هایی را انجام می دهند که باید رونالدو را ول کنیم و غضنفر را بگیریم که گل نزند.

استاد حوزه دانشگاه با بیان لزوم مطالبه گری در حوزه فرهنگ خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در دولت قبل نسبت به جریان های فرهنگی آن منتقد و متذکر بودند امروز نیز همان افراد دارند فعالیت می کنند از این رو نباید انتظار معجزه داشته باشیم شما جنبش های دانشجویی همواره باید نسبت به این نهادهای فرهنگی مطالبه گری کنید مطمئن باشید این مطالبه گری ها به نفع نظام است.

وی با بیان اینکه انتقادها در عرصه فرهنگی باید معطوف به آموزش های عالی باشد اظهار داشت: آیا دانشگاه هایی که مسئول تربیت عناصر فرهنگی کشور هستند امروز به قدر کافی حضور و وجود دارند امروز سرفصل کتاب های دانشگاهی چیست باید دید امروز چه چیزهایی در مدارس و دانشگاه ها تدریس می شود.

استاد حوزه دانشگاه  با تاکید بر توجه ریشه ای به معظلات فرهنگی تصریح کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید تهاجم فرهنگی از ریشه بررسی شود بخشی از عوامل فرهنگی مرتبط با عوامل سیاسی کشور است حتی اگر هیچ فیلم مخربی ساخته نشود و به هیچ کتاب بدی مجوز انتشار داده نشود اما سیاسیون ما رفتار خلاف عقلانیت و ادب و تقوا داشته باشند باز هم شاهد معضلات فرهنگی در کشور خواهیم بود چرا که رفتار مدیران جامعه طبق گفته حضرت علی(ع) بیشتر از رفتار پدر و مادر برای فرزندان تاثیرگذار است.

وی در  ادامه با بیان این که رفتار سیاسیون مملکت،دانشگاه ها، سرفصل درس ها و…. همگی عوامل تاثیرگذار بر فرهنگ کشور هستند افزود: ما انتظار بالایی از وزارت ارشاد نداریم چرا که هیچ وقت این انتظارات برآورده نشده و هیچ برنامه ای برای برطرف کردن این انتظارات در نظر گرفته نشده است.

استاد حوزه دانشگاه با اشاره به فرمایشات روز گذشته رهبر انقلاب اظهار داشت: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری شبکه bbc به القا کردن جناحی بودن فرمایشات ایشان پرداخت این در حالی است که همواره در تمامی دولت ها شاهد برخورد دلسوزانه رهبر انقلاب بوده ایم در حالی که bbc با خباثت علیه جمهوری اسلامی ایران اقدام می کند برخی در داخل پژواک خباثت bbc می شوند.

حجت الاسلام پناهیان با اظهار نظر درمورد برنامه خندوانه گفت: برنامه خندوانه امروز مورد استقبال جامعه قرار گرفته است که یک جاذبه ای را برای بیننده ایجاد کرده است؛ در یک جلسه ای پیرامون راه اندازی شبکه نسیم بنده بر این باور بودم یک شبکه ای برای خنده و نشاط مردم ایجاد شود که البته در آن جلسه برخی نیز به بنده خرده گرفتند از این رو می توانم بگویم اصل حرکت برنامه خندوانه را درست می دانم اما این برنامه را به طور کامل ندیده ام اما حالا که این برنامه مخاطب خودش را به دست آورده معلوم می شود که بدون عوارض منفی در حال ادامه دادن فعالیت خودش است.

وی افزود: امروز باید به دنبال برنامه ای باشیم که در آخر شب ها مردم را نه فقط با خندیدن بلکه با معرفت و حکمت نشاط ایجاد کند این مسئله تخطئه خندوانه نیست بلکه به معنای نگاه کردن به قله هاست باید شب ها یک برنامه ای را برای نشاط مردم که صرفا محتوای آن خندادن مردم نباشد ایجاد کنیم.

حجت الاسلام پناهیان پیرامون پیامک هایی که از زبان وی در شبکه های اجتماعی گفته می شود اظهار داشت: در شبکه های اجتماعی پیامک هایی از زبان بنده درباره مسائل مختلفی هم چون مسئله ساپورت پوشان مطرح می شود که اصلا حقیقت ندارد امروز حرف من این است که چرا افرادی که فیلم می سازند به ساخت فیلم های بهتر اقدام نمی کنند.

وی پیرامون دو طیف اصلاح طلب و اصولگرا تصریح کرد: این که می گویند چرا در انتخابات اصولگرایان به یک وحدت نرسیده اند و یا حرف هایی پیرامون جناحی کردن دو طیف در کشور است برای من از خندوانه هم خنده دارتر است.

حجت الاسلام پناهیان درپاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر جناح بندی های سیاسی رایج در کشور خاطرنشان کرد: بنده به جناح هیچ اعتقادی ندارم از زمان انتخابات 76 شروع شد در آن زمان اعلام کردند ما یک جناحیم و شما یک جناح دیگر و شروع به اهانت نسبت به اصولگراها با الفاظی همچون خشک مغزها و بنیادگراها پرداختند یک گروه اسم خود را گذاشتند اصلاح طلب و بقیه جامعه از نظرشان شدند اصولگرا آن ها همواره بر این اعتقادند که دولت خاتمی توانست به ترویج آزادی در کشور کمک کند اما خاتمی آزادی را علیه هاشمی در کشور آورد نه علیه اصولگراها، اجازه ندهید یک قشر هوشمند جامعه را گول بزنند.
حجت الاسلام پناهیان اظهار داشت: کلمه ارزش را غربی ها در کشورمان به راه انداختند و منظور آن ها از این کلمه این بود که ما واقعی هستیم و ایرانی ها واقع بین نیستند.

وی کلمه جناح را از ریشه موهوم توصیف کرده و تاکید کرد: حماقت است اگر بخواهیم جناح در کشور ایجاد کنیم. بازی خوردن در عرصه سیاسی غلط است. مگر حجاریان و نبوی  دلسوز کشورند که به جناح بندی در عرصه سیاسی کشور اقدام کرده اند. من جناح را قبول ندارم اما مواضعم را به طور کامل مشخص کرده ام؛جریانات سیاسی باید با یکدیگر رقابت کنند بنده انصار الی الله هستم یک سری حرف ها را شما دانشجویان باید بزنید چرا که از شما می پذیرند ولی اگر ما بزنیم برچسب می خوریم.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: