پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۱۴ شهریور ۹۴ | ۱۵:۰۴

بی نیازی حزب الله به کمک تسلیحاتی

معاون راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح گفت:هیچ ضرورتی ندارد که ایران امکاناتی را در اختیار ملت های منطقه از جمله حزب الله لبنان قرار دهدو فلسطین و لبنان امکانات مورد نیاز خود را به صورت خوبی تهیه می‌کنند.


سرلشگر ایزدی سرلشگر مصطفی ایزدی معاون راهبردی و اشراف کلی فرماندهی معظم کل قوا در حاشیه جشنواره مالک‌اشتر که صبح امروز در ستاد فرماندهی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء صلی اللهعلیه و آله و سلم برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص ضرورت برگزاری این جشنواره، گفت: ما در رصدی که در ستاد کل نیروهای مسلح راجع به مجموعه ارتش انجام دادیم، رشد و بالندگی را در این مجموعه ملاحظه کردیم.

وی افزود: قرارگاه پدافند هوایی در مجموعه ارتش از اولویت ویژه‌ای برخوردار است و دلیل آن، این است که مسئولیت دفاع کارساز و قاطع از کیهانِ جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد.

معاون راهبردی و اشراف کلی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به پیشرفت سامانه‌های راداری و موشکی در پدافند هوایی، تصریح کرد: بررسی‌های به عمل آمده در  معاونت اشراف ستاد کل نیروهای مسلح حاکی از این بود که رشد و پیشرفت خوبی در سیستم‌های راداری و موشکی داشته‌ایم و این بالندگی و رشد به استحضار فرماندهی کل قوا رسیده است.

ایزدی با بیان اینکه «ایکائو» آسمان ایران را امن‌ترین آسمان منطقه اعلام کرده است، افزود: اساس این جشنواره، بحث شایسته‌سالاری است و بنابراین افرادی که از قابلیت و تعهد بالاتری برخوردار هستند، شناسایی و در آینده جایگزین خواهند شد.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه رسانه‌های صهیونیستی مدعی شده‌اند که ایران قصد دادن موشک «فاتح ۳۱۳» به حزب‌الله لبنان دارد، اظهار داشت: یک واقعیت در منطقه وجود دارد و آن اینکه انقلاب اسلامی الهام‌بخش و انگیزه‌بخش برای ملت‌های منطقه است و همانطور که آنها می‌دانند، اگر امکاناتی در منطقه فراهم شود، بر اثر پیام انقلاب اسلامی ایران بوده است.

معاون راهبردی و اشراف کلی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: هیچ ضرورتی ندارد که جمهوری اسلامی ایران چنین امکاناتی را در اختیار آنها قرار دهد و فلسطین و لبنان امکانات مورد نیاز خود را به صورت خوبی تهیه می‌کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: