شنبه 05 سپتامبر 15 | 17:35

پاکسازی نقاط جدیدی در «زبدانی»

نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت حزب‌الله لبنان در ادامه عملیات پاکسازی کامل شهرک «زبدانی» نقاط جدیدی پاکسازی کردند.


خبرگزاری فارس: پاکسازی نقاط جدیدی در «زبدانی» در ادامه عملیات پاکسازی کامل شهرک «زبدانی»، واقع در منطقه «القلمون» از توابع ریف دمشق، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت حزب‌الله لبنان موفق شدند، مساحت بیشتری از این شهر را پاکسازی کنند.

به گزارش منابع آگاه میدانی سوری، مسجد «آل البیت» و خیابان «العضیمه» و ساختمان‌های اطراف آن از جمله این مناطق بود تا این شهر به پاکسازی کامل نزدیک و شهر امن اعلام شود.

اما به موازات این اقدامات، دیگر نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت حزب‌الله در محور شمالی چندین ساختمان موجود اطراف مسجد «الرحمه» در کوی «النابوع» را نیز خالی از افراد مسلح و مین و مواد منفجره اعلام کردند.

طبق گفته این منابع، عناصر مسلحی که به صورت پراکنده در زبدانی حضور دارند، به خصوص عناصر وابسته به گروه تروریستی «احرار الشام» در شرایط بسیار بدی به سر می‌برند و این موضوع تنها به دلیل پیشروی ارتش سوریه و مقاومت حزب الله نیست، بلکه به این موضوع باز می‌گردد که اعتقاد دارند، فرماندهان و سرکردگان اصلی گروه از آنها چشم پوشی کرده‌اند.

به باور این عناصر مسلح سرکردگان و فرماندهان آنها طی گفت‌وگوها و مذاکرات نشان دادند که تنها در اندیشه تحقق اهداف مورد نظر خود هستند، بدون اینکه توجهی به اوضاع اسفبار آنها داشته باشند.

در حالی‌که رسانه‌های حامی گروه‌های تروریستی از قرار داشتن ایران در پس ناکامی مذاکرات به دلیل درخواست مهاجرت دادن اهالی این شهرک با هدف تغییر ساختار جمعیتی زبدانی و همچنین مخالفات نظام سوریه با این خواسته و خواسته دیگر گروه‌های مسلح مبنی بر آزادی زنان تروریست در بند دمشق سخن می‌گفتند، هم اکنون حقیقت شکست مذاکرات آشکار می‌شود.

منابع نزدیک به گروه تروریستی احرار الشام که به دلایل امنیتی خواستار عدم افشای هویت خود شدند، افشا کردند که دلیل شکست مذاکرات آتش بس زبدانی عناصر مسلح وابسته به احرار الشام بودند که اعتقاد داشتند، سرکردگان این گروه در مذاکرات در حال تجارت و داد و ستد با جان و خون آنها جهت دستیابی به هدف‌های مورد نظرشان هستند.

این منابع آگاه تصریح کردند که گروه‌های مسلح زبدانی با شرایط آتش بس موافق بودند، چون عناصر آنها در شرایط بسیار بدی قرار داشتند و نمی‌خواستند، بیش از پیش آنها را از دست بدهند، اما طرف‌هایی در جیش الفتح بر احرار الشام فشار آوردند تا شرط آزادسازی هزار زن تروریست در بند نظام سوریه را مطرح کنند.

منابع مذکور تاکید کردند که این شرط پس از امضای توافقنامه مطرح شد تا به تبع آن تمام توافقات صورت گرفته لغو شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.