پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۱۴ شهریور ۹۴ | ۱۷:۵۰

خدمت و خیانت خودروسازان در پنجره

شماره ۲۴۸ هفته‌نامه پنجره با پرونده‌ای ویژه در مورد خدمت و خیانت خودروسازن و تحلیل اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره کمپین «تحریم خودروی صفر» منتشر شد.


پنجره هفته گذشته، هفته محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم بود. وی طی یک نشستی در اعتراض به کمپین «تحریم خودروی صفر»، پیوستگان به این کمپین را خائن خواند و در روز آخر هفته هم با تذکر رسمی رئیس‌جمهور، از مردم عذرخواهی کرد. این مسئله و حواشی قبل از آن در صنعت خودروسازی و پویش‌های مردمی در فضای مجازی، بهانه‌ای شد که پنجره‌ای‌ها پرونده‌ای برای این موضوع باز کنند که این موضوع در جلد شماره ۲۴۸ پنجره بازتاب یافته است.

در این پرونده علاوه بر یادداشت‌ها و گزارش‌هایی، گفت‌وگو با محمدعلی نجفی‌منش، دبیر انجمن قطعه‌سازان و ابراهیم رزاقی، استاد دانشگاه در رشته اقتصاد و نیز میزگردی با حضور سعید معیدفر، محمد الستی و سیدجواد میری درباره تحلیل جامعه‌شناختی از دلیل اعتراض مردم به کیفیت خودروهای داخلی ارائه شده است.

سرمقاله این شماره از پنجره را فریدالدین حدادعادل، جانشین مدیرمسئول پنجره سرمقاله این هفته را با عطف نظر قرار دادن وحدت اصولگرایان نگاشته است. وی با اشاره با الزامات وحدت اصولگرایان برای انتخابات آتی معتقد است هر ائتلافی نیازمند دو رکن است؛ ساز و کار ائتلاف و محور ائتلاف. به‌همان اندازه که یک مدل برای دستیابی به وحدت ضروری است، حضور چهرهای که بتواند مجموعه را بدون نگاه جانبدارانه و با در نظر گرفتن همه مسائل مهم به لیست واحد برساند، اثربخش و ضروری است.

در همین زمینه پنجره پرونده‌ای را نیز با موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی منتشر کرده است که در آن علاوه بر گفت‌وگو با حسین کنعانی‌مقدم، دبیر حزب سبز ایران، گپ‌وگفت‌هایی هم با مجتبی رحماندوست، نماینده اصولگرای مجلس و محمدرضا تابش، نماینده اصلاح‌طلب مجلس صورت گرفته است.

هفته‌نامه پنجره به مدیرمسئولی علیرضا زاکانی و سردبیری سیدمرتضی فاطمی، در ۸۴ صفحه و با قیمت ۵۰۰۰ تومان منتشر شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: