یکشنبه 06 سپتامبر 15 | 11:52

گفت‌وگوی تلفنی «کری» و «لاوروف»

وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با همتای روس خود، نگرانی کشورش را از آنچه به گفته وی، تحرکات نظامی مسکو در سوریه بوده را به وی ابراز کرد.


خبرگزاری فارس: گفت‌وگوی تلفنی «کری» و «لاوروف»/ نگرانی واشنگتن از تحرکات ادعایی مسکو در دمشق جان کری، وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، نگرانی واشنگتن را از آنچه به گفته وی «افزایش تحرکات نظامی مسکو» در روسیه بوده را به وی ابزار کرده است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که روی وب‌سایت خود قرار داده به نقل روایت واشنگتن از این گفت‌وگوی تلفنی پرداخته است: «وزیر خارجه، تصریح کرد که در صورت صحت این گزارش‌ها، این اقدامات می‌توانند تنش‌ها را تشدید کرده، به مرگ عده بیشتری از بی‌گناهان منجر شده سیل هجوم پناه‌جویان را تشدید و عملیات نیروهای ائتلاف ضد داعش را با اخلال مواجه کند.»

به گزارش رویترز، دو طرف، همچنین، طبق این بیانیه برای ادامه رایزنی‌ها درباره درگیری‌های سوریه در نیویورک در ماه جاری توافق کرده‌اند.

گزارش‌های رسانه‌ای در روز جمعه مدعی افزایش نیروهای نظامی روسیه در سوریه شده بودند. این گزارش‌ها ادعا کرده بودند مسکو حمایت نظامی از دولت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه را افزابش داده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.