دوشنبه 07 سپتامبر 15 | 16:42

کابینه مصر در انتظار تعدیل

روزنامه لبنانی الاخبار گزارش داد که دولت ابراهیم محلب نخست وزیر مصر به زودی و در پی افشای یک پرونده فساد اقتصادی در وزارت کشاورزی دستخوش تغییر خواهد شد.


خبرگزاری فارس: کابینه مصر در انتظار تعدیل؛ بزرگترین پرونده فساد اقتصادی دوران «عبدالفتاح السیسی» روزنامه الاخبار لبنان در گزارشی اعلام کرده که مصر به زودی شاهد تعدیل در کابینه دولت «ابراهیم محلب» نخست وزیر این کشور خواهد بود.

بر اساس این خبر این تعدیل که دومین تعدیل در کابینه مصر به شمار می‌رود در پی فاش شدن قضیه فساد اقتصادی در وزارت کشاورزی صورت می‌گیرد و شامل وزرایی خواهد شد که در این پرونده دست داشته‌اند.

در حالی که محافل مصری در انتظار فاش شدن بزرگترین پرونده فساد اقتصادی در دوران «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور هستند هنوز جزئیات تعدیل در کابینه دولت فاش نشده است.

با توجه به اظهارات اخیر «ابراهیم محلب» که گفته بود همه اعضای کابینه مورد نظارت و بررسی دقیق قرار می‌گیرند انتظار می‌رود «صلاح هلال» وزیر کشاورزی و معاونانش به دلیل ناتوانی در اداره امور وزارت خانه و فاش شدن جرائم اختلاس و فساد مالی و زمین‌خواری با گزارش سازمان بازرسی اداری مصر از کار خود برکنار شوند.

بر اساس این خبر دولت مصر هنوز تلاش می‌کند این پرونده فساد را محرمانه نگه دارد و برخی تجار، اصحاب رسانه و مسئولان مصری در دفتر وزیر کشاورزی این کشور در پرونده زمین خواری نقش داشته‌اند.

روزنامه «البوابه نیوز»، مصر روز گذشته گزارش داده بود که «محمد فرید ابو حدید» وزیر کشاورزی پیشین مصر در قید بازداشت است اما دادستانی هنوز دلایل آن و اتهامات وارد شده به وی را منتشر نکرده اما گزارش‌ها حاکی است که پرونده وی در دادستانی اسناد و مدارک معتبری برای اتهامات وارد شده به او دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: