پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۱۷ شهریور ۹۴ | ۱۰:۵۴

اگر نمی‌جنگیم پس وقت مذاکره با اسد است

وزیر خارجه اسپانیا در مصاحبه‌ای از دولت‌های غربی خواست برای پایان دادن به خشونت‌ها در سوریه با رئیس‌جمهور قانونی این کشور وارد مذاکره شوند.


خبرگزاری فارس: وزیر خارجه اسپانیا: اگر جنگ سوریه را نمی‌خواهیم وقت مذاکره با «اسد» است «خوزه مانوئل گارسیا مارگالو»، وزیر خارجه اسپانیا می‌گوید دولت‌های کشورهای غربی، به منظور پایان دادن به خشونت‌ها در سوریه بایستی با با «بشار اسد»، رئیس‌جمهور این کشور وارد مذاکره شوند.

آقای «مارگالو» روز دوشنبه در مصاحبه‌ با روزنامه اسپانیایی «ال‌موندو» که اسپوتنیک آن را گزارش داده گفت: «زمان آن رسیده که اگر این جنگ که تا حالا به کشته شدن 250 هزار نفر منجر شده را نمی‌خواهیم، و اگر می‌خواهیم از وقوغ تراژدی‌های انسانی جلوگیری کنیم، با دولت اسد وارد مذاکره شویم.»

وزیر خارجه اسپانیا اضافه کرد امتناع غرب از مذاکره با اسد به ایجاد یک «خلأ» در این کشور منجر شده که از این وضعیت سوءاستفاده کرده‌اند. او همچنین خواستار مداخله نظامی بین‌المللی علیه این گروه تروریستی شد.

مارگالو تأکید کرد: «چه این را دوست داشته باشیم و چه نه، دولت اسد در مجمع عمومی سازمان ملل نماینده دارد و در مذاکرات بین‌المللی از مشروعیت برخوردار است.»

سوریه از سال 2011 میلادی صحنه ناآرامی‌های خون‌بار بوده است. بسیاری از غیرنظامیان و نیروهای امنیتی در درگیری‌های این کشور کشده شده و میلیون‌ها نفر نیز بی‌خانمان شده‌اند.

کشورهای غربی و متحدان آنها از جمله ترکیه، قطر و عربستان از معارضان مسلح در این کشور حمایت کرده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: