دوشنبه 14 سپتامبر 15 | 12:44

انتشار برنامک کتاب‌خوان «باکیفیت» برای آندروید

برای جمع‌آوری داده‌های لازم، نرم‌افزاری مبتنی بر سیستم عامل آندروید نوشته شده است که یک نرم‌افزار «کتاب‌خوان» اینترنتی است. کافی است این نرم‌افزار را روی تلفن همراه خود نصب کنید، و در محتوای داخل نرم‌افزار به دنبال پاسخ پرسشی که مطرح شده بگردید.


نرم‌افزارهای تعاملی اینترنتی، به‌خصوص نرم‌افزارهای کاربردی تلفن همراه (موسوم بهApp) این روزها بسیار پراستفاده هستند و برای ارسال پیام، مکالمه صوتی و تصویری، انجام کارهای مالی و بسیاری از مصارف دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نرم‌افزارها کارهای روزمره را بسیار ساده کرده‌اند، اما مسئله‌ای که معمولاً کاربران با آن مواجه می‌شوند، این است که به خاطر برخی مشکلات گاه و بی‌گاه در شبکه، این نرم‌افزارها آن طور که می‌خواهند کار نمی‌کنند؛ به عبارت دیگر، کیفیت کارکرد نرم‌افزارهای اینترنتی به خاطر افت کیفیت شبکه، طوری کاهش می‌یابد که با وضعیت مورد انتظار آن‌ها تناسبی ندارد.

چه باید کرد؟
این پرسشی است که تعدادی از پژوهشگران دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه حلی برای آن یافته‌اند که مبتنی بر پایش مستمر سرویس‌های اینترنتی ارائه شده از طریق این نرم‌افزارها است. برای اجرای این راه حل، از یک مدل ریاضی برای بررسی کیفیت کارکرد نرم‌افزار و رابطه آن با کیفیت تجربه کاربران استفاده می‌شود. اما پیش از عملیاتی شدن آن، نیاز به مقداری داده از استفاده از نرم‌افزار وجود دارد تا این مدل ریاضی بر روی داده‌ها اجرا شود.

شما می‌توانید کمک کنید!
برای جمع‌آوری داده‌های لازم، نرم‌افزاری مبتنی بر سیستم عامل آندروید نوشته شده است که یک نرم‌افزار «کتاب‌خوان» اینترنتی است. کافی است این نرم‌افزار را روی تلفن همراه خود نصب کنید، و در محتوای داخل نرم‌افزار به دنبال پاسخ پرسشی که مطرح شده بگردید. در این نرم‌افزار، با تأخیرهای شبیه‌سازی شده مواجه می‌شوید که به عنوان جایگزینی برای تأخیرهای شبکه شبیه‌سازی می‌شوند. در پایان، پاسخ پرسش و نظر شما درباره کیفیت نرم‌افزار پرسیده می‌شود. شما می‌توانید چند بار در این کار شرکت کنید! هر چقدر داده‌های بیشتری جمع‌آوری شود، نتیجه محاسبات بهتر شده و مدل ریاضی بهتر کار می‌کند، و در نتیجه بهتر می‌توان مشکل تأخیر در نرم‌افزارها را حل کرد. در نسخه فعلی نرم‌افزار، 8 سؤال برای 8 مرتبه آزمایش تعبیه شده است که پیشنهاد می‌شود در هر 8 آزمایش شرکت کنید.

لطفاً نرم‌افزار را امتحان کنید، از کمکتان ممنونیم!

شما می‌توانید نسخه اول نرم‌افزار «کتاب‌خوان باکیفیت برای آندروید» را از آدرس زیر دانلود کنید: (کلیک کنید)

www.keifiat.ir/app.apk

download-apk

این هم تصویری از نسخه 1 نرم‌افزار! لطفاً از دوستانتان بخواهید این نرم‌افزار را امتحان کنند. شما را در جریان نتیجه تحقیقاتمان خواهیم گذاشت.

main-1

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: