دوشنبه 13 دسامبر 10 | 12:31

سفير انگلستان اخراج بايد گردد

دانشجويان با سر دادن شعارهاي “الله اكبر “، “مرگ بر انگليس “، “مرگ بر آمريكا “، ” مرگ بر اسرائيل “، “معلم شهيدم،‌ راهت ادامه دارد “، ” سفير انگلستان اخراج بايد گردد “، “سفارت انگليس تسخير بايد گردد ” ، ” حامي فتنه‌گران اخراج بايد گردند ” و با در دست داشتن تصاوير شهيد شهرياري و شهيد علي‌محمدي و تصاويري از خشونت پليس انگلستان نسبت به دانشجويان معترض اين كشور خشم و انزجار خود را از اقدامات خبيثانه اين كشور به نمايش گذاشتند.


دانشجويان 8 دانشگاه تهران در اعتراض به ترور دانشمندان ايراني و نقض حقوق بشر در كشور انگليس از ساعت 14 يكشنبه در مقابل سفارت انگليس تجمع كردند.

دانشجويان با سر دادن شعارهاي “الله اكبر “، “مرگ بر انگليس “، “مرگ بر آمريكا “، ” مرگ بر اسرائيل “، “معلم شهيدم،‌ راهت ادامه دارد “، ” سفير انگلستان اخراج بايد گردد “، “سفارت انگليس تسخير بايد گردد ” ، ” حامي فتنه‌گران اخراج بايد گردند ” و با در دست داشتن تصاوير شهيد شهرياري و شهيد علي‌محمدي و تصاويري از خشونت پليس انگلستان نسبت به دانشجويان معترض اين كشور خشم و انزجار خود را از اقدامات خبيثانه اين كشور به نمايش گذاشتند.

در ادامه اين تجمع مصطفي حضوري مسئول سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق(ع) بيانيه تحليلي و تقديري بسيج دانشجويي 8 دانشگاه تهران در خصوص مذاكرات ژنو 3 را قرائت كرد كه متن كامل اين بيانيه به شرح ذيل است:

دوشنبه هفته گذشته شاهد آغاز دور جديد مذاكرات ژنو-3 ميان جمهوري اسلامي ايران و شش كشور غربي بوديم. مذاكراتي كه نه در مورد بود و نبود حقوق هسته‌اي ايران بلكه به گفته دبير شوراي‌عالي امنيت ملي ايران مذاكراتي با پذيرش پيش‌فرض‌هاي قطعي چون حق مسلم ملت ايران برداشتن انرژي صلح‌آميز هسته‌اي بود.

اين مطلب كه شش كشور مذاكره‌كننده به چه علت و چرا پس از طي مدت زمان طولاني يعني بيش از يك سال و نيم از مذاكرات ژنو2 حاضر به برگشت به ميز مذاكره شدند، محل سؤال و تأمل مي‌باشد. اما آنچه قدر مسلم است اين است كه ملت ايران در طول اين مدت بزرگ‌ترين رويداد داخلي خود يعني انتخابات سال 88 و جشن حضور چهل ميليوني مردم ايران در حمايت از حكومت اسلامي را پشت سر گذاشته است.

در اين ميان حضور پررنگ و لعاب و دخالت‌هاي كاملاً واضح دولت‌هاي غربي چون آمريكا، انگليس، فرانسه و ساير دشمنان انقلاب در فتنه 88 را هرگز فراموش نكرده و نخواهيم كرد. اين مطلب را ما نيك دانسته‌ايم كه اين دول مداخله‌جو از اميدهايي كه در جريانات سال 88 از سوي مزدوران داخلي مبني بر تغيير در رفتار و سياست‌هاي دولت جمهوري اسلامي به آنان وعده داه شده بود، نااميد گرديده‌اند و حال چاره‌اي جز تظاهر به عقلانيت و منطق و بازگشت به ميز مذاكره نديده‌اند.

لازم است بار ديگر نكته مهمي را در باب حقوق مسالمت‌آميز هسته‌اي ايران به شش كشور مذاكره‌كننده و ساير دولت‌هاي شرق و غرب گوشزد كنيم تا بار ديگر در تحليل‌ها و اقدامات خود دچار اشتباه و خطا نگردند و آن اين است:

جمهوري اسلامي ايران به پشتوانه حمايت قاطع مردم ايران به دنبال استفاده از حق صلح‌آميز هسته‌اي است و شعار ما ملت ايران همان است كه دولت جمهوري اسلامي اعلام كرده است يعني “انرژي هسته‌اي براي همه و سلاح هسته‌اي براي هيچكس. “

در پايان ما دانشجويان آگاه و مبارز، مواضع صريح، قاطع و محكم آقاي سعيد جليلي دبير محترم شوراي عالي امنيت ملي در مذاكرات ژنو-3 را مورد ستايش و حمايت قرار داده و از پاسداشت ايشان نسبت به استاد شهيدمان دكتر شهرياري دانشمند هسته‌اي كشورمان تشكر مي‌كنيم.

ما از ظلم آشكار كشورهاي غربي و شرقي به سكوت در برابر اين جنايت هولناك در حالي كه ادعاي عوام فريب حمايت از حقوق بشر آنها گوش مردم جهان را كر كرده است نخواهيم گذشت و انتقام خود را از ايادي استكبار چون آمريكا و انگليس و اسراييل خواهيم گرفت. ديري نخواهد گذشت كه حق آشكار و پرده تاريك ظلمت و جور ديده خواهد شد.

در ادامه اين تجمع ميثم نداف يكي از فعالان دانشجويي در سخناني گفت: در 13 آبان 58 دانشجويان كشورمان لانه جاسوسي آمريكا را تسخير كرده و ايادي شيطان بزرگ را از كشورمان بيرون كردند.

وي افزود: براي دانشجويان كشورمان فرقي ندارد كه انگليس در كشورمان سفارت‌خانه داشته باشد يا نداشته باشد. شما چه كاره اين دنيا هستيد كه در مسائل داخلي ملت‌ها دخالت مي‌كنيد؟

اين فعال دانشجويي خاطرنشان كرد: چرا ليست ترور موساد با ليست خارج شده از سازمان ملل كه اسامي دانشمندان هسته‌اي در آن درج شده يكي است.

نداف در ادامه تصريح كرد: شايد ما با دانشجويان انگليسي هم عقيده نباشيم اما در اين امر هم عقيده هستيم كه قدرت و اقتصاد غرب رو به زوال و فروپاشي است.

وي افزود: برخي‌ها اعلام مي‌كنند كه سايت ويكي ليكس و اسناد منتشر شده در آن كار ايران است اما بايد توجه داشت كه آمريكا و رژيم صهيونيستي در اين امر دخيل هستند.

اين فعال دانشجويي تاكيد كرد: ما ترسي از تسخير سفارت انگليس نداريم و اين امر به زودي اتفاق خواهد افتاد.

در ادامه اين تجمع دانشجويان تجمع‌كننده در حالي كه شعارهاي “سفير انگلستان اخراج بايد گردد “، “سفارت انگليس تسخير بايد گردد ” ، ” حامي فتنه‌گران اخراج بايد گردند ” سر مي‌دادند پرچم كشور انگليس را در مقابل اين سفارت‌خانه در تهران به آتش كشيدند.

در ادامه اين تجمع عليرضا جلولي عضو شوراي مركزي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه‌هاي كشور در سخناني گفت: امروز سفير خبيث انگليس در تهران يادداشتي نوشت و ايران را به نقض حقوق بشر متهم كرد اما بايد توجه داشت انگليس كشوري است كه وحشيانه به دانشجويان خود حمله مي‌كند.

اين فعال دانشجويي خاطرنشان كرد: كشور انگليس كل ثروت عالم را با وحشي‌گري در اختيار خود قرار داده است و شكم‌هاي آنان پر از منابع و ثروت‌هاي ملت‌هاي جهان است و آنها در جايگاهي نيستند كه بتوانند براي ساير ملت‌ها تعيين تكليف كنند.

وي با بيان اينكه فتنه سال 88 ثابت كرد، مرگ بر دولتي كه با دخالت در امور داخلي ساير كشورها قصد چپاول دارند، خاطرنشان كرد: كشور انگليس 40 هزار دانشجوي انگليسي را روز گذشته زير لگد و چكمه‌هاي پليس اين كشور قرار داد و اكنون سفير اين كشور در تهران با نوشتن يك يادداشت قصد دارد حقوق بشر را در ايران زير سؤال ببرد، در حالي كه آنان مسبب اصلي بي‌خانماني زنان و كودكان غزه، افغانستان و عراق هستند.

جلولي تاكيد كرد: ما از نسل همان دانشجوياني هستيم كه سفارت آمريكا را در تهران در سال 58 تسخير كردند و با شهدا عهد كرديم كه دست و پاي هر بيگانه‌اي را از مملكت خود كوتاه كنيم.

وي با تاكيد بر اينكه دانشجويان كشورمان بالاخره سفارت انگليس را تسخير خواهند كرد و اين اقدام نزديك است، خاطرنشان كرد: خطاب به ديپلمات‌هاي انگليس اعلام مي‌كنيم كه هر سندي را كه مي‌خواهيد از سفارت‌خانه خود به لندن انتقال دهيد چون تسخير سفارت انگليس در تهران نزديك است.

در ادامه اين تجمع حجت‌الاسلام حميد رسايي و اسدالله بادامچيان از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در اين تجمع حضور پيدا كردند و رسايي در سخناني گفت: از تشكل‌هاي دانشجويي تشكر مي‌كنم كه با تجمع در مقابل سفارت انگليس صداي انزجار خود را به گوش انسان‌هايي كه در ساختمان سفارت انگليس حضور دارند مي‌رسانند.

وي افزود: گوش‌هاي كساني كه در سفارت انگليس حضور دارند، مانند ديوار مي‌ماند اما همانطور كه دانشجويان ايران در 13 آبان 58 به آمريكا ثابت كردند كه هيچ غلطي نمي‌تواند بكند، به گوش ديپلمات‌هاي انگليسي نيز مي‌رسانيم كه با فريادهاي خود گوشتان را خراش مي‌دهيم.

رسايي خاطرنشان كرد: همه بدانند كه نگاه ما نسبت به آمريكا و انگليس يكي است و تفاوتي ميان اين دو كشور و سياست‌هاي آنان قائل نيستيم. آمريكا بزرگترين دشمن كشور ما و انگليس خبيث‌ترين دشمن ماست.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در ادامه تصريح كرد: آمريكا اكنون در ايران جاسوس‌خانه‌اي ندارد و بار اين جاسوس‌بازي به دوش آدم‌هايي است كه فرومايه‌اند و مجبور به نوكري آمريكا هستند.

وي با بيان اينكه آنان نوكر آمريكايي‌ها هستند و نقش نوكري را براي دولت‌مردان خونخوار بازي مي‌كنند، تاكيد كرد: اسنادي كه در سايت ويكي ليكس منتشر شده حكايت دارد كه جاسوس‌خانه انگليس در تهران اين نقش را براي آمريكا بازي مي‌كند و ديپلمات‌هاي اين سفارت‌خانه گزارش‌هاي خود را به كشورشان مي‌فرستند و اين امر نشاندهنده پستي يك كشور است.

اين نماينده مجلس اظهار داشت: ما دست انگليس را در ريخته شدن خون شهيد علي‌محمدي و شهرياري شريك مي‌دانيم كما اينكه دستان دولت انگليس بر ريخته شدن خون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس آغشته است.

رسايي در ادامه گفت: رئيس سازمان اطلاعات و امنيت انگليس كه مهم‌ترين كارش كشتار شخصيت‌ها و عناصر مهم در كشورهاي مختلف است به وضوح اعلام مي‌كند كه انگليس نمي‌تواند از راه‌هاي ديپلماتيك با ايران مقابله كند و در نهايت مجبوريم از راه‌هاي جاسوسي و اطلاعاتي با ايران مقابله كنيم.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: آنان در مديريت آشوب‌ها در فتنه سال 88 دست داشته و اكنون به سران آشوب‌ها و به خصوص مهدي هاشمي پناهندگي مي‌دهند اما بدانند با اين اقدامات خود نمي‌توانند خللي در عزم مردم ايران وارد كنند.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: امثال سايمون گس، سفير انگليس در ايران كه فردي بي‌ادب و نامحترم است، براي آمريكا و رژيم‌صهيونيستي پاچه‌خواري مي‌كنند.

وي افزود: با ظهور انقلاب اسلامي، فرزندان خميني كبير همانطور كه بر دهان پدربزرگ سايمون گس زدند امروز نيز به دهان او خواهند كوبيد.

رسايي خطاب به سفير انگليس و ساير ديپلمات‌هاي اين كشور در ايران گفت: هويت شما آمريكايي است و سايمون گس در حقيقت سفير آمريكا در ايران است.

اين نماينده مجلس در ادامه تصريح كرد: سفير انگليس در تهران در حالي يادداشت حقوق بشر بر عليه ايران مي‌نويسد كه اين كشور همجنس‌بازي را كه حتي حيوان‌ها آن را انجام نمي‌دهند كاري قانوني مي‌داند و بايد از اين‌گونه اقدامات خود خجالت بكشند.

رسايي خطاب به سفير انگليس در تهران گفت: تو آنقدر فهم نداري كه نمي‌داني چه موقع يادداشت حقوق بشر صادر كني. تو در حالي يادداشت حقوق بشر بر عليه ايران مي‌نويسي كه روز گذشته پليس كشورتان بيرحمانه دانشجويان انگليسي را مورد ضرب و شتم قرار مي‌دهد و بي‌بي‌سي در اين خصوص خفه مي‌شود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت:‌ اعتراضات دانشجويان انگليسي نسبت به افزايش شهريه است كه اين افزايش شهريه‌ها به جيب ملكه انگليس مي‌رود كه سالانه 4 ميليون پوند خرج ملكه اين كشور است.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي خطاب به سايمون گس خاطرنشان كرد: تو غلط مي‌كني در مورد كشوري كه مردم‌سالاري در آن حاكم است و 31 انتخابات آزادانه در آن برگزار مي‌شود، موضع مي‌گيري. شما يك كشور پادشاهي قرون وسطايي هستيد و چطور از حقوق بشر دم مي‌زنيد؟

وي افزود: كشوري كه اصل حكومتش بر اساس پادشاهي است حق ندارد در خصوص حقوق بشر اظهار نظر كند و در مقابل يك نظام مردمي كه آزاد است موضع بگيرد.

اين نماينده مجلس تاكيد كرد: ملت ايران به گوش محمدرضا پهلوي زد و نظام پادشاهي را از اين كشور برچيد اما شما هنوز ملكه و نظام پادشاهي داريد كه بايد سالانه 4 ميليون پوند خرج آن كنيد.

رسايي در ادامه گفت: در مجلس شوراي اسلامي چندين بار بحث قطع رابطه با انگليس مطرح شده است كه برخي از نمايندگان مماشات كرده‌اند اما بايد توجه داشت ارتباط با كشوري كه ادب ندارد چه معني دارد؟ و قطعا در مجلس شوراي اسلامي صداي شما دانشجويان را به گوش ساير نمايندگان خواهم رساند و براي گل گرفتن اين سفارت‌خانه پيگير‌ي‌هاي لازم را انجام مي‌دهيم.

اين نماينده مجلس اظهار داشت: سفير انگليس در تهران بايد به رئيس دولت و نخست‌وزير و حتي ملكه كشور خود اعلام كند كه در كشوري فعاليت دارد كه عاشورا دارد و شعار ملتش “هيهات من‌الذله ” است و نوكري براي آمريكا و اسرائيل در اين كشور سخت است.

وي افزود: كشور ايران محرم و صفر دارد و الگوي مردم اين كشور امام حسين(ع)، حضرت ابوالفضل(ع)، حضرت زينب(س) و حضرت رقيه(س) است.

رسايي با بيان اينكه مردم ايران الگو دارند و به شما بي‌همه چيزها نگاه نمي‌كنند، ‌خاطرنشان كرد: سفير انگليس در تهران بايد به دولت خود اعلام كند كه نمي‌تواند با ملت ايران طرف شود و در نهايت محل خدمتش را بايد عوض كند.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: اگر فردي در ايران براي آمريكا و انگليس جاسوسي كند، ملت ايران آنان را خوار و ذليل خواهند كرد و اكنون دوران رضا ميرپنج و محمدرضا پهلوي گذشته است و در حال حاضر الگوي سيد جليل‌القدر و رئيس‌جمهور كشورمان امام حسين(ع) است.

وي افزود: صد سال سياه ملت ايران منتظر شما نخواهند بود و مردم اين كشور منتظر مهدي فاطمه(عج) هستند.

رسايي خاطرنشان كرد: عكسي را از شهيد شهرياري مشاهده كردم كه در تكيه عزاداري دست به قنوت برداشته بود و به خود گفتم اي دنيا وقتي فناوري انرژي هسته‌اي از دامن چنين دانشمنداني به بار مي‌نشيد قطعا در اين راه پيروز خواهيم بود، اما وقتي شما در كنار همجنس بازي به فناوري انرژي هسته‌اي دست مي‌زنيد نتيجه‌اي جز هيروشيما و ناكازاكي نخواهد بود.

اين نماينده مجلس در پايان تاكيد كرد: هنگامي كه فناوري انرژي هسته‌اي توسط مغزهايي كه در مكتب امام حسين(ع) رشد پيدا كنند اين انرژي صلح‌آميز خواهد بود.

در ادامه اين تجمع اكبري نماينده دانشجويان دانشگاه صنعتي اميركبير در سخناني گفت: من نماينده دانشگاهي هستم كه شهيد شهرياري از آن دانشگاه فارغ‌التحصيل شد.

وي افزود: شهادت اين اساتيد هيچ خللي در مسير رو به رشد كشور و دانشجويان ايران اسلامي وارد نخواهد كرد.

اين فعال دانشجويي خاطرنشان كرد: ما منتظر انقلاب سومي هستيم و كشورهايي كه ادعاي دموكراسي دارند و قصد دارند نظم نوين جهاني را بر هم بزنند به پايين مي‌كشيم.

وي در پايان سخنانش از رسانه‌هاي خارجي كه در اين تجمع حضور داشتند خواست تا به صورت دقيق و صحيح مراسم اين تجمع را به تصوير بكشند.

در ادامه اين تجمع بيانيه پاياني دانشجويان تجمع‌كننده قرائت شد كه در بخشي از اين بيانيه آمده است:

ما دانشجويان مبارز و آگاه در امتداد كلام امام(ره) و به پيروي از منويات مقام معظم رهبري جمع شديم تا با سياست‌هاي استكبار جهاني به مبارزه بپردازيم.

در ادامه اين بيانيه آمده است: ملت ايران حق داشتن انرژي هسته‌اي را بر خود مسلم مي‌داند و اين راه را ادامه خواهد داد و حركت جمهوري اسلامي ايران در رسيدن به فناوري هسته‌اي توقف‌ناپذير خواهد بود.

دانشجويان تجمع‌كننده در بخش ديگري از بيانيه خود خاطرنشان كردند: ما دانشجويان آمريكا را دشمن درجه يك خود مي‌دانيم و كشورهايي چون انگليس، فرانسه و آلمان را از حاميان اين كشور مي‌دانيم.

در ادامه اين بيانيه تاكيد شده است: دولت‌هاي شرق و غرب بدانند كه ترور و خشونت پذيرفته شده نيست و از دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي مي‌خواهيم تا عوامل آمريكا،‌ انگليس و اسرائيل را به سزاي اعمالشان برسانند و از دانشمندان هسته‌اي كشورمان حفاظت كنند.

در پايان اين تجمع دانشجويان تجمع‌كننده با پرتاب تخم‌مرغ به سمت سفارت انگليس خشم و نفرت خود را از اقدامات اين كشور به نمايش گذاشتند و از مقابل سفارت انگليس تا تقاطع خيابان نوفل لوشاتو به صورت دسته عزاداري حركت كردند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.