جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۰۲ مهر ۹۴ | ۲۳:۴۰
با اعلام سه روز عزای عمومی درپی فاجعه مرگبار«منا»

دولت سعودی موظف است مسئولیت سنگین خود را در این حادثه تلخ بپذیرد

جان‌باختگان این حادثه انشاالله مشمول این کلام نورانی قرآن‌اند که: «و من یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی الله» این برای بازماندگان، تسلای بزرگی است. آنان پس از طواف و سعی و پس از ساعات پربرکت عرفات و مشعر و در حال انجام مناسک حج به دیدار معبود شتافته‌اند، و انشاالله مورد لطف و رحمت ویژه احدیتند. اینجانب با تسلیت دوباره به عزادارن، سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درپی فاجعه مصیبت بار امروز در منا که در آن جمع کثیری از میهمانان الهی جان خود را از دست دادند با صدور پیامی ضمن ابراز همدردی با مصیبت دیدگان این حادثه اندهبار و تسلیت به بازماندگان آنان تأکید کردند: دولت سعودی موظف است مسئولیت سنگین خود را در این حادثه تلخ پذیرفته و به لوازم و قاعده ی حق و انصاف عمل کند، ضمن اینکه مدیریت غلط و اقدامات ناشایسته ای که عامل این فاجعه بوده است نیز نباید از نظر دور بماند.

ایشان همچنین در کشور سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

 فاجعه‌ی مصیبت‌بار امروز در منا که در آن جمع کثیری از ضیوف‌الرحمان و مومنانِ مهاجر الی‌الله از کشورهای گوناگون، اندوهی بزرگ در جهان اسلام پدید آورده و عید آنان را عزا کرده است. در میهن عزیز ما نیز دهها خانواده که مشتاقانه در انتظار عزیزان حج‌گزار خود بودند، اکنون به عزای آنان نشسته‌اند. اینجانب با قلبی سرشار از غم و همدردی با مصیبت‌دیدگان، این حادثه اندوهبار را به روح مطهر حضرت رسول اعظم (صلی الله علیه و آله) و به ساحت مقدس ولی الله الاعظم حضرت صاحب‌الزمان (اروحنا فداه) که صاحب‌عزای اصلی است، و به همه بازماندگان و عزاداران در سراسر جهان اسلام به ویژه در ایران عزیز تسلیت عرض می‌کنم و رحمت خاصه خداوند غفور و رحیم و شکور را برای این میهمانان گرامیش و شفای عاجل آسیب‌دیدگان و مجروحان را از درگاه عطوفتش مسألت می‌نمایم و یادآور می‌شوم:

۱. مسئولان نمایندگی اینجانب و سازمان حج تلاش طاقت‌فرسای خود در شناسایی جان‌باختگان و معالجه مجروحان و اعزام به کشور و خبررسانی سریع را که سراسر امروز بدان مشغول بودند همچنان ادامه دهند و همه کسانی که توانایی دارند به آنان کمک کنند.

۲. هر گونه کمک ممکن را به حجاج دیگر کشورها نیز تعمیم دهند و حق برادری اسلامی را به انجام رسانند.

۳. دولت سعودی موظف است مسئولیت سنگین خود را در این حادثه‌ی تلخ پذیرفته و به لوازم آن به قاعده‌ی حق و انصاف عمل کند. مدیریت غلط و اقدامات ناشایسته که عامل این فاجعه بوده نباید از نظر دور بماند.

۴. جان‌باختگان این حادثه انشاالله مشمول این کلام نورانی قرآن‌اند که: «و من یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی الله» این برای بازماندگان، تسلای بزرگی است. آنان پس از طواف و سعی و پس از ساعات پربرکت عرفات و مشعر و در حال انجام مناسک حج به دیدار معبود شتافته‌اند، و انشاالله مورد لطف و رحمت ویژه احدیتند. اینجانب با تسلیت دوباره به عزادارن، سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم.

والسلام علی عباد الله الصالحین

سید علی خامنه‌ای

دوم مهر یکهزار و سیصد و نود و چهار

 1. میرزا
  ۳ مهر ۱۳۹۴

  بسم الله الرحمن الرحیم
  ظاهرا برنامه از پیش طراحی شده امریکا و اتگلیس و موساد و همدستان آنها این است که می خواهند از این طریق توجه ملت ایران را از جلسات سازمان ملل منحرف نموده و به جنایت هولناک سرزمین وحی منعطف نموده و در بی توجهی کامل امت اسلامی ، بخصوص ملت ایران ، به اصل برنامه های ضد ایرانی اسلامی خود در سازمان ملل بپردازند .
  اما باید بدانند که کور خوانده اند و حهان اسلام ، بخصوص ملت ایران ، در کنار پیگیری کشتار دسته جمعی آل سعود و وهابیت در رمی جمرات بصورت جدی و بین المللی ، به درستی و با حساسیت کامل ، بصورت ریز و دقیق ، کلیه برنامه ها و جلسات سازمان ملل را دنبال می نمایند و نمی گذارند کوچکترین مسئله ای از دید آنها مخفی بماند .
  انشاءالله
  این انقلاب در ادامه انقلاب جهانی اباعبدالله الحسین علیه السلام است و این ملت ملتی عاشورایی و حسینی است .
  یا حسین .

 2. میرزا
  ۳ مهر ۱۳۹۴

  کشورهای اسلامی باید در خصوص کشتار حجاج بیت الله الحرام پیگیر علت حادثه باشند و در ادامه آن ، نسبت به تعیین مدیریت بیت الله الحرام و حرمین شریفین ، تصمیم جدی و قاطعی را اتخاذ نمایند و از بین کشورهای مسلمان ، کشوری که می تواند بهترین مدیریت را برای حرم امن الهی داشته باشد ، در سازمان کنفرانس اسلامی انتخاب ، و مسئولیت را از ید سعودی های وهابی تحت امر صهیونیسم و استکبار جهانی ، خارج و مسئولیت را به او بسپارند .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: