پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۰۴ مهر ۹۴ | ۱۶:۵۲

گلایه شهید حاجی حسنی از خدمت اجباری

«من در حال حاضر سرباز هستم و با وجود اینکه مقام جهانی آورده‌ام از سربازی معاف نشده‌ام. در حالی که من سرباز قرانی هستم. خدمت به مملکتم وظیفه من است، دو سال که چیزی نیست، من یک عمر به مملکتم خدمت کنم اما در حوزه‌ای که توانایی‌اش را دارم. ساعت‌هایی را که در پادگان می‌گذرانم اگر بیرون باشم می‌توانم کلاس قران برگزار کنم، حتی پیشنهاد دادم به جای پست دادن در همان پادگان برای سرباز ها و خانواده‌هایشان کلاس قران برگزار کنم اما قبول نکردند.»


حاجی حسنی متولد ۱۳۶۹ مشهد مقدس است که در اولین حضورش در مسابقات با کسب مقام دوم کشور به عنوان نماینده جمهوری اسلامی به مسابقات مالزی اعزام و به مقام اول مالزی رسید. این قاری بین‌المللی طبق رسم همه ساله به دلیل کسب عنوان نخست بین‌المللی به حج تمتع اعزام شد.

وی در حال انجام خدمت مقدس سربازی بوده که در حادثه منا به دیدار حق شتافت. وی در مصاحبه ای از عدم به کارگیری خود در جایگاهی تخصصی گلایه می‌کند. و می‌گوید: «من در حال حاضر سرباز هستم و با وجود اینکه مقام جهانی آورده‌ام از سربازی معاف نشده‌ام. در حالی که من سرباز قرانی هستم. خدمت به مملکتم وظیفه من است، دو سال که چیزی نیست، من یک عمر به مملکتم خدمت کنم اما در حوزه‌ای که توانایی‌اش را دارم. ساعت‌هایی را که در پادگان می‌گذرانم اگر بیرون باشم می‌توانم کلاس قران برگزار کنم، حتی پیشنهاد دادم به جای پست دادن در همان پادگان برای سرباز ها و خانواده‌هایشان کلاس قران برگزار کنم اما قبول نکردند.»

photo

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: