یکشنبه 27 سپتامبر 15 | 08:53
رهبر معظم انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:

حکام سعودی به‌جای فرافکنی مسئولیت خود را بپذیرند

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در ابتدای جلسه درس خارج فقه در سخنانی با اشاره به فاجعه بزرگ منا، تأکید کردند: دنیای اسلام سؤالات زیادی در این خصوص دارد و حکام عربستان بجای فرافکنی، باید با عذرخواهی از امت اسلامی و خانواده‌های داغدار، مسئولیت خود را در این حادثه سنگین بپذیرند و به لوازم آن عمل کنند.


حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در ابتدای جلسه درس خارج فقه در سخنانی با اشاره به فاجعه بزرگ منا، تأکید کردند: دنیای اسلام سؤالات زیادی در این خصوص دارد و حکام عربستان بجای فرافکنی، باید با عذرخواهی از امت اسلامی و خانواده‌های داغدار، مسئولیت خود را در این حادثه سنگین بپذیرند و به لوازم آن عمل کنند.

جلسه درس خارج فقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای، حادثه تلخ منا و تبدیل شدن عید قربان به عزای امت اسلامی را یادآور شدند و افزودند: انسان لحظه‌ای نمی‌تواند خود را از این غم فارغ بداند و این غم در چند روز اخیر بر دلهای ما و همه مسلمانان سنگینی می کند.

رهبر انقلاب، فرافکنی حکام عربستان و سر باز زدن از پذیرش مسئولیت این فاجعه را نادرست و اقدامی عقیم و بی اثر خواندند و گفتند: دنیای اسلام سؤالات زیادی دارد و جان باختن بیش از هزار نفر در این حادثه مسئله کوچکی نیست، بنابراین جهان اسلام باید برای این مسئله فکر کند.

ایشان همچنین تأکید کردند: این قضیه فراموش نخواهد شد و ملتها به طور جدی آن را دنبال خواهند کرد و سعودیها نیز باید به جای فرافکنی و متهم کردن این و آن، مسئولیت خود را بپذیرند و از امت اسلامی و خانواده‌های داغدار عذرخواهی کنند.

 1. میرزا
  27 سپتامبر 2015

  بسم الله الرحمن الرحیم
  الَّذِينَ يَصُدُّونَ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ وَيَبْغُونَهَا عِوَجًا وَهُمْ بِالْآخِرَةِ كَافِرُونَ ﴿٤٥﴾ سوره اعراف
  هم آنان كه مردم را همواره از راه خدا بازمى‏دارند و مى‏خواهند آن را [با وسوسه و اغواگرى] كج نشان دهند ، و ايشان به روز قيامت كافرند .«45»
  السلام علی المهدی الامم و جامع الکلم
  یا صاحب الزمان ادرکنا
  تسلیت غم بزرگ و جانکاه به خاک و خون کشیدن حجاج بیت الله الحرام در حرم امن الهی بدست رژیم سفاک و خون آشام آل سعود وهابی کافر ، بدستور اربابان جنایت پیشه و قلدر و جهانخواران و استکبار جهانی یعنی شیطان بزرگ امریکای ضد حقوق بشر و همدستان و هم پیمانان کافرش .
  حال که این داغ بزرگ و سنگین را بر قلب نازنین آقا و مولایمان امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداه وارد نمودند که بالطبع آن ولی فقیه زمان و نایب برحق ایشان امام خامنه ای نیز از این داغ در سوز و گدازند و نیز قلب ملت ایران را با این داغ جریحه دار نمودند ، متاسفانه آنگونه که باید ، دولت و مسئولین مربوطه ، جدیت بخرج نداده و نمی دهند .
  موقعیتی بهتر از این موقعیت که رئیس جمهور و هیئت همراه در سازمان ملل مستقرند برای پیگیری این امر سراغ نداریم . اما متاسفانه شاهد بی تفاوتی این هیئت هستیم . در این موقعیت و این حادثه و داغ با این سنگینی که بر ملت ایران وارد شد ، متاسفانه شاهد جفای بی حد به این ملتیم . چرا که هیئت حاضر میبایست در سازمان ملل انقلابی بر پا نموده و همه برنامه های آن سازمان را به خاطر این جنایت هولناک تحت الشعاع قرار داده و از همه دست اندرکاران سازمان ملل و همه آنهایی که مسئولیت این جنایت به نحوی متوجه آنها میشود را به پای میز محاکمه بکشانند ، میبینیم در قالب چهار کلمه مصاحبه یا حرف های بی ربط ، در نهایت خونسردی ، از کنار این حادثه بزرگ عبور کرده و آب هم از آب تکان نمی خورد و حرکتی که راهگشا باشد یا بنوعی حکومت آل سعود را آنگونه که باید ، محکوم کرده و از او بخواهند که حداقل در رسیدگی به جانباختگان یا مصدومین و از همه مهمتر مفقودین این حادثه آنگونه که شایسته است همکاری و همراهی کند ؛ اما دریغ از یک حرکت معقول و حساب شده و بجا …..
  اگر یک نفر مزدور اسرائیلی سرنوشتش نا معلوم می شد همه دنیا را به آب و آتش می کشیدند و از پای نمنشستند تا برای او تعیین تکلیف نمایند ؛ اما خیل عظیم مسلمانان آن هم اکثر قریب باتفاق شیعه در خانه امن الهی با فجیع ترین وجه ممکن به شهادت می رسند یا مصدوم می شوند یا از تعداد قابل توجهی از آنان اثری در دست نیست و همه وابستگانشان همانند آهنی که در کوره آتش باشد می سوزند و می سازند و به هیچوجه برای آنها تعیین تکلیف نمی شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
  پس تدبیر و امید دولت کو؟ کجاست؟ کی بنا هست تدبیر کنند؟ ملت به چه چیزی امید ببندد؟
  شیعه کشی و مسلمان کشی آنهم با فجیعترین وجه آن کجای تاریخ سراغ داشته و داریم؟؟؟!!!!!
  از امت حزب الله خواهانیم که با حرکت انقلابی خود بنوعی به داد این مسلمین و مظلومین و جانباختگان عالم برسند و نگذارند بیش از پیش این غم جانکاه بر قلب آقا و مولایمان سنگینی کند .
  مسلمان بپا خیز برادرت کشته شد
  یا حسین .

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.