چهارشنبه 30 سپتامبر 15 | 11:42

از نظر اقتصادی «مرگ بر آمریکا» برای ما شغل خوب تعیین می‌کند

 سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در اولین همایش نخبگان بسیجی فعال در عرصه بین الملل که در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد با اشاره به واقعه دردناک منا اظهار داشت: جنایات بزرگی که هر روز بیشتر به عمدی بودن و برنامه ریزی شده بودن آن پی می بریم و جای تعجب […]


 سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در اولین همایش نخبگان بسیجی فعال در عرصه بین الملل که در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد با اشاره به واقعه دردناک منا اظهار داشت: جنایات بزرگی که هر روز بیشتر به عمدی بودن و برنامه ریزی شده بودن آن پی می بریم و جای تعجب است کسانی که در مقابل یک هزارم این حادثه واکنش هایی در حد ورود به جنگ نشان می دهند امروز در مقابل این فاجعه خفقان گرفته اند.

وی ادامه داد: هنوز آمار دقیق جان باختگان معلوم نیست حادثه ای که در یک نقطه و یک خیابان اتفاق افتاده است، حادثه ای که اگر یک زلزله بود آمار آن تا الان اعلام شده بود هنوز معلوم نیست چند نفر کشته شده اند و هیچ کس هم چیزی نمی گوید و واقعا جای تاسف دارد؛ از دست اندرکاران خودمان هم تاسف می خوریم.

سردار نقدی تصریح کرد: جان 400، 500 ایرانی آن قدر ارزش نداشت که رئیس جمهور با پادشاه عربستان گفتگوی تلفنی داشته باشد؛ مسائل را در حد معاون وزیر خارجه پیگیری می کنند؛ این مسائل بر غم ما می افزاید؛ خیلی حادثه دردناکی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: وقتی بچه هایی که چشم انتظار پدر و مادرشان هستند تا از این سفر بازگردند و برای ورود آنها بنر زده اند حالا به آنها گفته می شود که پدرتان کشته شده است؛ ما آن قدر نفوذ نداریم اینها جای تاسف دارد.

وی خطاب به برخی مسئولان اظهار داشت: همه فکر و ذکر خودمان را نگذاریم که فکر کنیم با فلان آدم جنایتکار دست بدهیم؛ خاک بر سر این دست دادن ها و خاک بر سر این وادادگی ها کمی به خود بیایید و بیدار شوید؛ 400، 500  نفر از ملت هم انسان هستند و ارزش دارند. آن قدر به دنبال حرف هایی نباشید که هیچ گرهی از ما باز نمی کند ذره ای هم به فکر مردم باشید؛ نمی شود این حرف ها را نزد.

سردار نقدی افزود: این مسئله مهم است این جنایتکاران با دست باز هر کاری خواستند انجام دادند آن وقت نه آماری می دهند نه پیکرها را تحویل می دهند بلکه مخفیانه پیکر برخی از کشته شدگان را دفن می کنند؛ این چه دیپلماسی است که ما داریم که دست جنایتکاران را تا این اندازه باز می گذارد؛ وقتی تا این حد وا بدهیم این شروعش است باید منتظر تحقیرهای بزرگ بعدی هم باشیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید قدر مولفه های خود را بدانیم و به سادگی آن را به حراج نگذاریم؛ اصلی ترین مولفه جمهوری اسلامی امروز شعار مرگ بر آمریکاست.

وی ادامه داد: دشمن 36 سال تلاش کرد تا این شعار را از دهان ها بیندازد اما نشد و امروز کار به جایی رسیده که رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل اعلام می کند که مرگ بر آمریکا برای شما شغل نمی شود اما من برای شما ثابت می کنم که مرگ بر آمریکا به لحاظ اقتصادی شغل خوب تعیین می کند و دور شدن از آن ما را دچار فقر می کند؛ این مسئله را بدون هیچ گونه مولفه دینی و اعتقادی بلکه با مولفه های اقتصادی به شما ثابت خواهم کرد.

سردار نقدی با بیان اینکه مرگ بر آمریکا نه تنها مولفه قدرت در عرصه بین المللی است بلکه در معیشت ما تاثیرات سازنده ای دارد خاطرنشان کرد: برخی افراد که به شعار مرگ بر آمریکا اعتقاد داشتند در عرصه اقتصادی شکوفایی داشتند و آنهایی که به وادادگی معتقد بودند شغل ها را از دست دادند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: یکی از ابزارهای دیپلماسی برای کشورهای قدرت در دنیا سلاح است و دیگر مولفه آنها قدرت اطلاعاتی، نفوذ و خریدن آدم ها در یک سیستم اداری و سیاسی است؛ از دیگر ابزارهای قدرت اقتصاد برتر است کسی که پول زیادی دارد با ثروتش بر سایرین تاثیر می گذارد پول های فراوانی خرج می کند و تلاش می کند تا از این طریق اعمال قدرت کند.

وی ادامه داد: سلاح و قدرت نماد دیپلماسی آمریکا در گذشته بوده است که البته هنوز هم ادامه دارد چرا که نمی تواند از آن دست بردارد و از این نقطه دور شود.

سردار نقدی ادامه داد: ساختن حزب ها، آدم ها و حتی فرقه ها و یا خرج کردن های پر و پیمان از ثروت باد آورده عربستان جزو سیاست های انگلیس است که سیاست را با پول می خرد این در حالی است که انقلاب اسلامی تمامی این ابزارها را کنار زد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: پیروزی انقلاب مدل جدیدی را در عرصه بین الملل پیاده کرده مدلی اثر گذار و عمیق که قدرت سلاح را به سمت صفر سوق داد.

وی تاکید کرد: امروز آن شیوه مسلط و برتر در عرصه دیپلماسی نه زرق و برق، نه ثروت و نه آدم های نفوذی و تاثیرگذاری آنهاست بلکه امروز حرف اول را افکار عمومی می زنند؛ این پاراداین مسلط امروز در اعمال قدرت بین المللی است این یعنی قدرت ملت ها.

سردار نقدی گفت: امروز باید قدر این قدرت را بسیار بدانیم که انقلاب اسلامی توانسته در عرصه دیپلماسی بازی را بیاورد که برتری با او باشد چرا که ما هیچ گاه نمی خواهیم در بحث تفرقه اندازی و شیطنت های غرب وارد شویم این مسئله در مرام ما نیست این خاص روش انگلیسی هاست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در این شرایط باید قدر موفقیت را بدانیم وقتی توانستیم نقاط بازی را تغییر دهیم باید حداکثر استفاده را از آن ببریم ما باید جامعه بین الملل را به آنچه که هدف ماست متقاعد کنیم.

وی تصریح کرد: بعضی در داخل کشور مامور دیپلماسی عمومی آمریکا در کشور هستند و می خواهند ملت را متقاعد کنند که براساس گفته های اوباما فکر کنند و برخی در تفسیر صحبت های اوباما برآمده اند.

سردار نقدی با اشاره به برخی فرافکنی های دشمن علیه کشورمان تصریح کرد: دشمن امروز فضا را برای ایجاد تفرقه و فرافکنی فراهم کرده است از طریق فضای مجازی و رسانه ها هزینه هایی می کند تا بتواند بر روی ما تاثیر بگذارد چرا که ما قیام برتر را داریم ما پیام مبتنی بر فطرت انسان ها را داریم و این مسئله نقطه قوت ماست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: نقش بسیج باید امروز این باشد که در مهمترین مولفه دیپلماسی ارتباط تنگاتنگی با نخبگان جامعه پیدا کند و آنها را به حقیقتی که امروز ما به آن دست پیدا کردیم اما آنها نمی دانند متقاعد کنیم.

وی در پایان با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد: زمانی که عراق جزو کشورهایی بود که در لیست تحریم ها به عنوان کشور ضد آمریکایی و حامی تروریست نامش ثبت می شد حضرت امام دو پیام یکی قبل و یکی پس از جنگ دادند که صدام به دستور آمریکا جنگ را شروع کرد این در حالی است که تا آن زمان کسی این موضوع را نمی دانست و این مهم بیانگر نگاه عمیق حضرت امام به مسائل بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: