یکشنبه ۱۲ مهر ۹۴ | ۱۱:۰۳

خوش خدمتی مرکل برای صهیونیستها

«آنگلا مرکل» با بیان اینکه موضع ایران در قبال صهیونیست ها قابل قبول نیست خواستار تغییر موضع تهران در قبال تل آویو شد.


«آنگلا مرکل» با بیان اینکه موضع ایران در قبال صهیونیست ها قابل قبول نیست خواستار تغییر موضع تهران در قبال تل آویو شد.
صدراعظم آلمان سپس با اشاره به موضع جمهوری اسلامی که اسرائیل باید از بین برود مدعی شد: ایران باید موضع غیرقابل قبول خود را در قبال اسرائیل تغییر دهد. امیدوارم یک روز این اتفاق بیافتد و تا آن روز ما این موضع خود را تکرار می کنیم.
صدر اعظم آلمان در ادامه به موضوع توافق هسته ای ایران اشاره کرد و مدعی شد: توافق هسته ای حاصل شده با ایران توافق کاملی نیست و اسرائیل حق دارد که با آن مخالف باشد اما به موجب این توافق مکانیزمی بوجود آمده که امکان اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران وجود دارد.
مرکل همچنین با زیر سوال بودن صداقت و حسن نیت ایران در خصوص برنامه هسته ای خود عنوان داشت: اطمینان کافی به ایران وجود ندارد و اسرائیل حق دارد که بی اعتماد باشد. اسرائیل از سوی ایران تهدید می شود اما باید قبول کنیم که اگر ایران به سلاح هسته ای دست پیدا می کرد آنگاه تهدیدی علیه تمام جهان می شد.
مرکل در ادامه به سراغ موضوع هولوکاست رفت و گفت: من شخصا در قبال اسرائیل احساس وظیفه می کنم و خود را متعهد به روابط خوب برلین-تل آویو می دانم.
بر اساس این گزارش، به مناسبت پنجاهمین سال روابط آلمان و رژیم صهیونیستی، مرکل دیداری را نیز با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، خواهد داشت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: