سه‌شنبه 14 دسامبر 10 | 08:29

دعوت دانشجویان از رئیس‌جمهور برای پاسخگویی

حضور شما در دانشگاه ها نه مایه گلایه که جای بسی تقدیر و تشکر دارد. اینکه رئیس جمهور منتخب ملت ایران در دانشگاه های کشور حاضر می شود و به سخنان دانشجویان گوش فرا می دهد مایه مباهات همه دل بستگان انقلاب است.


جناب آقای دکتر احمدی نژاد
ریاست محترم جمهور

با عرض سلام و تسلیت به مناسبت ایام عزای سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)
در ماه رمضانی که گذشت و به هنگام دیدار رهبر فرزانه انقلاب با فعالین تشکل های دانشجویی و نخبگان علمی، از جانب ایشان تکلیفی بر دوش شما و دیگر مسئولین گذاشته شد:
«بهترين روش سؤال و پاسخ هم اين است كه مسئولين بيايند توى مجموعه‌هاى دانشجوئى. من همين جا از مسئولين درخواست مي كنم كه ديدارهاى دانشجوئى‌شان را زياد كنند. امروز بهترين قشرهاى كشور اينهايند؛ هم جوانند، هم باسوادند، هم تحصيلكرده‌اند، داراى فهمند، داراى انگيزه‌اند؛ مسئولين بروند شركت كنند. اين سؤالات مطرح بشود، احتمالاً پاسخهاى قانع كننده‌اى هم خواهيد شنيد.»

از آن روز تا کنون چندین بار و به صورت شفاهی و کتبی از حضرتعالی خواسته ایم که در میان فعالین تشکل های دانشجویی حاضر شوید و به سوالات ما پاسخ دهید. البته حضرتعالی در همین مدت هم دیدارهایی با دانشجویان داشته اید. از جمله افطاری جوانان در نهاد ریاست جمهوری که ازهیچ یک از اتحادیه های تشکل های دانشجویی دعوتی به عمل نیامده بود. و همچنین جلسه اخیرتان در دانشگاه اراک. باید بگوییم که حضورتان در دانشگاه اراك را به فال نيك مي گيريم كه پس از هفتاد و اندي سفر استاني در دانشگاه ها هم حضور يافتيد.

حضور شما در دانشگاه ها نه مایه گلایه که جای بسی تقدیر و تشکر دارد. اینکه رئیس جمهور منتخب ملت ایران در دانشگاه های کشور حاضر می شود و به سخنان دانشجویان گوش فرا می دهد مایه مباهات همه دل بستگان انقلاب است. و البته مقال كنوني را جاي مناسبي جهت گله از دیدار حضرتعالی با دانشجویانی که مشخص نبود با کدامین مکانیزم انتخاب شده بودند و برخي آن را حق مسلم دفتر شما مي دانستند نمي دانيم؛ اما انتظار ما این است که حضرتعالی مطابق وعده پیش تر داده شده خود، به میان جمع های دانشجویی دانشگاه های تهران آمده و به سوالات فعالین تشکل های دانشجویی این دانشگاه ها پاسخ دهید. باشد که خود الگویی باشید برای وزیران و دیگر مسئولین دولتی که در سخنرانی اخیر خود در اراک حضور در جمع های دانشجویی را از آنها خواستید:
«از وزرا و مسوولان دولتي هم بخواهيد كه بيايند و به سوالاتتان پاسخ بگويند و اگر وزير نيامد به من بگوييد كه مساله را بررسي كنم و در مقابل دانشگاه نيز تابلويي نصب و اعلام كنيد كه ما از فلان وزير دعوت كرديم و نيامد.»

با توجه به آن چه که گفته شد و سوالات بسیاری که بی جواب در اذهان فعالین تشکل های دانشجویی مانده است از حضرتعالی دعوت می کنیم تا پیش از پایان این نیم سال تحصیلی و با حضور در دانشگاه صنعتی شریف به میان فعالین تشکل های دانشجویی آمده و به سوالات ما پاسخ دهید. انشاالله که ما از پاسخ های حضرتعالی قانع می شویم.

والعاقبه للمتقین

جنبش عدالتخواه دانشجویی، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان سراسر کشور (دفتر تحکیم وحدت)،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.