پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
پنج شنبه ۱۶ مهر ۹۴ | ۱۸:۵۲

در منبرهای محرّم به مصاف سهل‌انديشان می‌رویم

سیدکمیل باقرزاده

مشكل امروز كشور وجود آدمهاي سهل انديشي است كه واقعيات را نمي فهمند. با سخنان ديروز مقام معظم رهبري، تبيين ماهيت ساده انديشاني كه مذاكره با آمريكا را به مذاكره امام حسين با عمر سعد تشبيه كردند، يكي از محورهاي محتوايي منبرهاي طلاب و فضلاي انقلابي سراسر كشور در دهه اول محرّم امسال خواهد بود.


حجت‌الاسلام سیدکمیل باقرزاده- صحبتهاي ديروز آقا، نقشه راه منبرهاي انقلابي ماه محرّم امسال شد. سال گذشته و در آستانه ماه محرّم جناب روحاني در سخناني غير علمي و عاميانه با سوء استفاده از اعتقادات ديني مردم ايران سعي كرد بين مذاكره با آمريكا و مذاكره امام حسين(ع) با عمر سعد مشابهت برقرار كرده و براي اغراض سياسي خود تئوري پردازي شبه علمي كند! ايشان گفته بود درس كربلا مذاكره است! يكي از مشاوران وي نيز كه همواره به دنبال رئيس جمهور به عنوان مفسّر و توجيه كننده خطاهاي ايشان ايفاي نقش مي كند، سعي كرده بود آسمان و ريسمان را به هم ببافد تا اشتباه فاحش جناب روحاني را يك نظريه عالمانه جا بزند!
همان موقعي در مطلبي با عنوان «ملّت ایران به استادهای بدَلی برای درس کربلا نیازی ندارد» به اين تلاشهاي مذبوحانه اشاره كرده و نوشتم: ملّت ایران منتظر ننشسته است تا بعد از ۳۵ سال از انقلاب، فلان عمامه به سر یا فلان استاد دانشگاه عمامه از سر برداشته درسهای عاشورا و کربلا را مطابق امیال حقیر حزبی و سیاسی خویش به آنان آموزش دهند و کربلا را تحریف و عاشورا را تفسیر به رأی کنند.
ملّت ایران سالها پیش پای منبر امام و رهبری با درسها و عبرتهای عاشورا آشنا شده است؛ ملت ایران نه فقط درسهای کربلا را آموخته است، بلکه در انقلاب و دفاع مقدس و محاصره اقتصادی و شبیخون فرهنگی و فتنه ۸۸ و… بارها و بارها از آزمونهای متعدد درسهای کربلا با نمره های عالی، سربلند بیرون است.
ملّت ایران درسهای عاشورا را از بَر است و امروز خودش استاد ملتهای دیگر شده است. ملتهای اسلامي از عراق و سوريه و لبنان و فلسطين تا بحرين و يمن، درس آزادی و آزادگی و استقلال و مقاومت و ظلم ستیزی و عزتمداری و ذلّت گریزی و شهادت طلبی و حیات طیّبه را از ملت ایران آموخته و می آموزند و دوشادوش یکدیگر به سوی «تمدّن نوین اسلامی» حرکت میکنند. در این میان، استادهای بدلی و تقلّبی عاشورا، فقط عِرض خود میبرند؛ و زحمتی هم البته برای ما نمیتوانند ایجاد کنند.
مشكل امروز كشور وجود دشمن و دشمني دشمنان نيست؛ وجود دشمن و دشمني دشمنان براي يك انقلاب عظيم مردمي اسلامي از طبيعي ترين چيزها است. اما مشكل، همان طور كه رهبر عزيزمان فرمودند، به خاطر وجود آدمهاي سهل انديشي است كه واقعيات را نمي فهمند. با سخنان ديروز مقام معظم رهبري، تبيين ماهيت ساده انديشاني كه مذاكره با آمريكا را به مذاكره امام حسين با عمر سعد تشبيه كردند، يكي از محورهاي محتوايي منبرهاي طلاب و فضلاي انقلابي سراسر كشور در دهه اول محرّم امسال خواهد بود.
محرّم پرشور، انقلابي، حماسي و داغي خواهيم داشت. إن شاء الله.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: