چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
دوشنبه ۲۰ مهر ۹۴ | ۱۸:۰۵

رقص شمشیر یعنی چه؟

وحید ملتجی

سلاح غیرتمندان در کارزار رقص شمشیر ، هر چیزی است که بتواند نفوذ دشمن را بر پهنه فکر و قلب جوانان شناسایی کند و با تدبیر و شجاعت و مهارت روشنگر راه آنان و مستضعفان عالم و بندگان مطیع خداوند باشد و اینگونه تیری آتشین است بر دشمنان و معاندان الله.


تریبون مستضعفین -وحید ملتجی

رقص شمشیر از مقابله با هرچه رخوت و سستی و بی قیدی نسبت به آرمان ها و ارزش های الهی پدید آمده است…

بالا و پایین آمدن شمشیر در میدان مبارزه با افراط و تفریط  در دین، غوغایی به پا می کند که عاشقان لقای خدواند آن را رقص گونه در آغوش می کشند.

نتیجه رقص شمشیر هرچه باشد پیروزی است.

احدی الحُسنَیین است. چه بر حسب ظاهر پیروز میدان شوید که فتحی الهی حاصل آمده و در راه ادای تکلیف در فرمان جهاد بوده است و چه شهادت حاصل شود که فوزاعظم است و لقای خداوند را در حالتی پاک و زیبا پدید می آورد.

رقص شمشیر از انسان های غیور حاصل می آید.

آنان که در هر زمانی با چشمی باز وظیفه خود را از میان دریای بی قیدی و تنبلی و آلوده شدن به روزمرگی های دنیوی تشخیص می دهند و در محدوده شریعت الهی به هر چه در پیرامونشان می گذرد  حساسند.

غیرتمندان انسان هایی حساس اند.

حساس به آنچه در خانواده شان می گذرد، به آنچه در همسایگی شان و یا محل کار و تحصیل و در نهایت در جامعه و در سراسر گیتی اتفاق می‌افتد.

غیرتمندان حتی از آنکه خلخالی از پای زنی غیر مسلمان در بلادی دیگر ربوده شود در رنج هستند .

سلاح غیرتمندان در کارزار رقص شمشیر ، هر چیزی است که بتواند نفوذ دشمن را بر پهنه فکر و قلب جوانان شناسایی کند و با تدبیر و شجاعت و مهارت روشنگر راه آنان و مستضعفان عالم و بندگان مطیع خداوند باشد و اینگونه تیری آتشین است بر دشمنان و معاندان الله.

پس ما غیرتمند هستیم: یعنی چشمانمان باز است.

جهاد امروز را که جهاد فرهنگی است می بینیم و چونان افسر جنگ نرم با درایت و هوشمندی و با فراگرفتن فنون و مهارت های لازم در گردان مبارزان الله ، مدافع حریم فکری و فیزیکی اهل بیت علیهم السلام و ولایت هستیم.

با رقص شمشیر دو گروه میانه ای ندارند!

ظاهرمذهبان: که گمان می کنند هر رقصی، رقص در میان میکده است و با رقص مرگ که حسین همدانی چند روز قبل به آن نائل آمد بیگانه اند. اینان با شمشیر هم مشکل دارند ، چون آن را تنها در دست قمه زنان جاهل دیده اند و فراموش کرده اند که اسلام با شمشیر امیرالمومنین علیه السلام رونق یافت . و اگر روزی قرآن بر سر نیزه شود، شاید حکم به عدم استفاده از آن هم بدهند!

مذهب ظاهران: این گروه اساساً دینشان در پستوی خانه هایشان است و از دیپلماسی غیرت و شجاعت و احترام، تنها احترام را بر می گزینند ، آنهم در ساکت ماندن در قبال هر عربده کشی و زورگویی و انحراف .

مشکل اساسی مذهب ظاهر ، ایمانی نفوذ نیافته در قلب است ، بنابراین قرابتی هم با مرگ اگاهی ندارند .

اینگونه است که ندای غیرتمندان این است :

تیغ در معرکه می افتد و برمی خیزد

رقص شمشیر چه زیباست ، بیا تا برویم

پاورقی :

  1. پیروی راه ولایت در اول قدم فهم و بصیرت می خواهد .بصیرت که نباشد جان همه در عذاب است!حال اینکه بصیرت یعنی چه خود مجالی دیگر می خواهد.

اما در یک جمله بصیرت یعنی فهم بموقع و عمیق دین و جامعه وکلام رهبری و عمل هنرمندانه و هوشمندانه به آن که متاسفانه امروز کمتر شاهد آن هستیم…

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: