سه‌شنبه 13 اکتبر 15 | 14:26

لاریجانی همه تفاهمات دیشب را زیر پا گذاشت

علی‌اصغر زارعی با اشاره به جلسه شب گذشته فراکسیون اصولگرایان و رهروان با دبیر شورای عالی امنیت ملی، گفت: در این جلسه آقایان زارعی، زاکانی، جلالی و بروجردی و شمخانی حضور داشتیم.


عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان با اشاره به توافقات فراکسیون اصولگرایان و رهروان در حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی، گفت: لاریجانی دو توافق مهم این جلسه را زیرپا گذاشت.
لاریجانی همه تفاهمات دیشب را زیر پا گذاشت/ کار زارعی به اورژانس کشید

علی‌اصغر زارعی  با اشاره به جلسه شب گذشته فراکسیون اصولگرایان و رهروان با دبیر شورای عالی امنیت ملی، گفت: در این جلسه آقایان زارعی، زاکانی، جلالی و بروجردی و شمخانی حضور داشتیم.

نماینده مردم تهران در خصوص تفاهمات دو فراکسیون در جلسه مشترک برای بررسی طرح برجام در جلسه علنی روز سه‌شنبه گفت: در این جلسه مقرر شد اصلاحاتی در طرح برجام انجام شود که در بند ۱ قسمتی از این اصلاحات اعمال نشد.

وی با بیان اینکه تفاهم این بود که شاکله طرح حفظ شود، گفت: همچنین توافق کردیم که جلسه علنی روز سه‌شنبه برای بررسی طرح برجام در چارچوب آیین‌نامه داخلی مجلس اداره شود و پیشنهادات مهم و اصلی که حدود ۶ پیشنهاد بود بررسی شود، اما متاسفانه در جلسه امروز رئیس مجلس اجازه بررسی پیشنهادات را نداد و طرح مهم برجام در کمتر از یک‌ربع به تصویب رسید.

زارعی تصریح کرد: تفاهم ما این بود که آیین‌نامه مجلس در بررسی طرح برجام به صورت کامل رعایت شده و هیات رئیسه اجازه دهد پیشنهادات و نظرات نمایندگان بررسی شود.

وی تاکید کرد: آنچه موجب تعجب و تاسف من شد این بود که بدون اعتنا به پیشنهادات نمایندگان به این بهانه که تعداد پیشنهادات زیاد است آقایان در کمتر از ۱۵ دقیقه ماده واحده طرح برجام را به رای گذاشتند، ما چنین انتظاری نداشتیم و چنین توافقی نکردیم.

عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان با تاکید بر اینکه این اقدام هیات رئیسه مجلس خلاف آیین‌نامه بود، گفت: چطور طرحی با این اهمیت در کمتر از ۱۵ دقیقه به تصویب رسید، اما مجلس برای طرح‌های کم‌اهمیت‌تر شاید روزها وقت می‌گذارد.

وی اظهار داشت: ریاست مجلس باید اجازه می‌داد کل جلسه امروز به بررسی و استماع پیشنهادات نمایندگان اختصاص یابد؛ هر چند که پیشنهادات رای نمی‌آورد.

زارعی در پایان با اشاره به اعتراضش به رویه اداره جلسه امروز گفت: اقدام رئیس مجلس موجب تاسف و اعتراض من شد.

گفتنی است پس از تصویب جزئیات طرح اجرای برجام علی اصغر زارعی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون اصولگرایان درحالیکه نسبت به روند تصویب جزئیات طرح برجام انتقاد داشت شروع به اشک ریختن کرد و جمعی از نمایندگان اطراف وی حضور یافتند. اما ماجرا به همین جا ختم نشد و زارعی که اوضاع مساعدی نداشت به اورژانس مستقر در مجلس منتقل شد تا تحت نظارت پزشکان قرار بگیرد. جمعی از نمایندگان هم به عیادت وی رفتند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: