چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۱ مهر ۹۴ | ۱۷:۴۱

کشف ۸۵ درصدی جرائم سایبری

فرمانده نیروی انتظامی گفت: ۸۵ درصد پرونده های فضای مجازی توسط پلیس فتا کشف و با متخلفان برخورد قانونی شده است.


فرمانده نیروی انتظامی گفت: ۸۵ درصد پرونده های فضای مجازی توسط پلیس فتا کشف و با متخلفان برخورد قانونی شده است.
سردار حسین اشتری روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگاران در آذربایجان غربی افزود: فعالیت در سایت های مجاز افزایش یافته و پلیس فتا با هماهنگی دستگاه قضایی با افراد خاطی در این حوزه برخورد می کند.

وی با اشاره به افزایش شتاب انگیز استفاده از فضای مجازی با همه گیر شدن تلفن های همراه هوشمند و به تبع آن افزایش جرایم این بخش، بیان کرد: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات در این خصوص فعالیت بسیار خوبی داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری گفت: وضعیت مرزهای کشور با هماهنگی و همکاری نیروهای مرزبانی، انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بسیار خوب است و مشکلی در این زمینه نداریم.

وی اضافه کرد: همکاری بین نیروهای مسلح باعث شده تا از ظرفیت تمامی نیروها و دستگاههای اجرایی در مرزها به خوبی استفاده شود.

سردار اشتری افزود: با استقرار نیروها و استفاده از تجهیزات فنی و به روز زمینه کنترل مستمر و موفقیت آمیز مرزها به خوبی فراهم شده است.

وی اظهار کرد: امنیت موجود، مدیون خون شهدا و ایثارگران و تلاش شبانه روزی نیروهای جان برکف نظامی و انتظامی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه هدف از سفر خود به آذربایجان غربی را بررسی عملکرد نیروهای مرزبانی و انتظامی این استان اعلام کرد و گفت: عملکرد این نیروها بسیار خوب بوده و نسبت به گذشته پیشرفت های خوبی در این استان حاصل شده است.

آذربایجان غربی یکی از استان های مرزی کشور است که ۹۶۷ کیلومتر مرز با کشورهای ترکیه، عراق و جمهوری خودمختار نخجوان دارد.

ایران نیز افزون بر هشت هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشورهای همسایه خود دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: