سه‌شنبه 14 دسامبر 10 | 11:50

راز شادی امام حسین (ع) در قتلگاه + دریافت فایل کتاب

کتاب «راز شادی امام حسین علیه السلام در قتلگاه» اثری از استاد اصغر طاهرزاده درباره کربلا و نگاهی تازه به حوادث و وقایع آن است که برای دانلود علاقه‌مندان قرار داده شده است.


تریبون مستضعفین – کتاب «راز شادی امام حسین علیه السلام در قتلگاه» اثری از استاد اصغر طاهرزاده درباره کربلا و نگاهی تازه به حوادث و وقایع آن است که برای دانلود علاقه‌مندان قرار داده شده است.

دریافت فایل ورد: [download id=”35″]

دریافت فایل پی‌دی‌اف: [download id=”36″]

مقدمه مولف کتاب:
1– مسلّم «هرکس به هر مقامي رسيد از کربلا رسيد». اما آنچه بيش از همه مهم است چگونه‌ديدنِ کربلا است. اگر کربلا وطن عشق است و نويد جاودانگي و آموزشکده‌ي نهراسيدن از مرگ؛ در «چگونه‌ديدنِ کربلا» يک نگاه ديگر را نيز بايد از ياد نبرد و آن؛ «چه شد که کار به قتل سلطان عشق يعني حسين(ع) کشيده شد»؟

2- در «چگونه‌ديدنِ کربلا»؛ يک وقت به حسين(ع) مي‌نگريم که چگونه دل‌ها را تا اوج اُنس با خدا جلو مي‌برد و در درياي اشکِ شوقِ وصل غرق مي‌کند و يک وقت به يزيديان مي‌نگريم که چگونه حزب اموي خواستند اسلام را از حقيقت بيندازند و به نظاره‌ي غم‌هاي اهل‌البيت مي‌نشينيم که چه خون دل‌ها خوردند.

3- در «چگونه‌ديدنِ کربلا»؛ يک وقت راه انسان را به سوي کعبه‌ي مقصود، در راه حسين(ع) مي‌نگريم و يک وقت بايد راه انحراف از اسلام را در خونِ ريخته‌ي سيدالشهداء(ع) ريشه‌يابي نماييم تا کربلا را با دو چشم «جمال» و «جلال» ديده باشيم.

4- در «چگونه‌ديدنِ کربلا»؛ هرچند ناخواسته، لحظه‌اي بايد چشم از حسين(ع) برداشت و به لشکري چشم دوخت که سراسر ظلمات‌است و سعی نماییم جايگاه تاريخي آن لشکر را ريشه‌يابي کنیم و روح و روان آنان را کالبدشکافي نمود تا معلوم شود از کجا شروع کرده‌اند که هم‌اکنون در جبهه‌ي مقابله با حسين(ع) قرار دارند.

5- در «چگونه‌ديدنِ کربلا»؛ بايد به لبخندهاي حسين(ع) در قتلگاه نيز چشم دوخت که چه خطر بزرگي را از سر اسلام عزيز به‌در برده است که اين‌چنين در خون خود قهقهه مي‌زند و صداي شکر خود را از اين پيروزي به آسمان بلند کرده است؟

6- در «چگونه‌ديدنِ کربلا»؛ اگر بصيرتِ فهم فاجعه‌ي امويان شناخته نشود که چه نقشه‌ها در سر داشتند، هرگز به فهم کربلاي حسين(ع) نخواهيم رسيد و در آن صورت به هيچ‌کجا نرسيده‌ايم.

7- در «چگونه‌ديدنِ کربلا»؛ مي‌توان فهميد چگونه در بازار عشق و شهادت مي‌شود «خود» را بدهيد و اسلامِ از دست‌رفته را بازستانيد و به معجزه‌ي عشق ايمان بياوريد که در مسير عشق، هرگز راه ادامه‌ي اسلام به بن‌بست نمي‌رسد، هرچند حزب پيچيده‌ي اموي مسير آن را سدّ کند و لذا شناختن حيله‌هاي عظيم امويان ما را متوجه نقش عظيم حسين(ع) مي‌نمايد که راه حسين(ع) چگونه راهي است ، راهي که هرگز امويان آن را نمي‌بينند و از آن سر در نمي‌آورند.

8- در «چگونه‌ديدنِ کربلا»؛ اگر جايگاه مناجات‌هاي شب عاشورا درست ديده نشود، هرگز کربلا ديده نشده است و هرگز راز نشاط و اميدواري حسين(ع) در بعد از ظهر عاشورا فهميده نخواهد شد و از حادثه کربلا که بايد تا ابد جان ما را گرم نگه دارد محروم مي‌شويم.

9- در «چگونه‌ديدنِ کربلا»؛ وقتي براي تو محبوب‌ترين انسان‌ها، اصحاب کربلا خواهند بود که بفهمي چه مي‌فهميدند که اين‌چنين مرگي را انتخاب کردند، و پروانه‌وار در کنار مولايشان پَرپَر شدند تا در شهادت مولايشان او را کمک کرده باشند و نه در حفظ‌کردن و ماندن آن حضرت. آيا عجيب‌تر از اين مي‌شود که ياران امام، امام را در تحقق بهترين شهادت ياري کنند؟ چه رازي در ماندگاري اسلام در اين نوع مُردن يافتند؟
سعي کن کتاب را جهت يافتن چنين رازي ورق بزني.
طاهرزاده

فهرست مطالب:
مقدمه 7
مقدمه مؤلف 9
چه شد که کار به قتل امام حسين(ع) کشيده شد 13
بهترين انتخاب در سخت‌ترين صحنه 15
عامل اصلي شهادت امام حسين(ع) 17
غفلت از قداست‌ها 21
نقش حزب اموي در شهادت امام حسين(ع) 22
غفلت از باطن قدسي اسلام 28
اسلامِ دنيايي‌شده 31
تفاوت دو نوع برخورد با اسلام 34
به حاشيه‌رفتن معنويت! 37
آفت توليد بدون توحيد 40
وقتي امور فرعيِ زندگي عمده شود 45
غفلت از عقل قدسي شريعت 49
ضرورت وجود امام معصوم در ادامه‌ي دين 52
هدف اصلي امام حسين(ع) 55
غفلت از مقام امام(ع) 60
راز شادي امام حسين(ع) در قتلگاه 65
جمال هيبت امام(ع) در قتلگاه 69
با چهره‌هاي تابناک، به سوي مرگ 71
گرفتاري و دلداري! 73
راز عبادات شب عاشورا 77
رفع فاجعه‌ي امويان از جهان اسلام 80
نقشه‌ي معاويه در هدم اسلام 83
دستورالعملي از عالم غيب 86
آگاهي زينب از اصول برنامه 88
پاره‌کردن پرده‌ي نفاق امويان 91
حزب اُموي 93
شخصيت ابوسفيان و رهبري حزب اُموي 95
زمينه‌هاي حکومت معاويه 100
آفت خلط امويان با اهل سنت 102
جنگ نفاق جديد با انقلاب اسلامي 104
اولين نتيجه 108
جدايي فريب‌خوردگان از امويان 110
شکست بن‌بست 113
توقفِ تأثيرگذاري امويان 115
روم ديروز و غرب امروز 117
زيبايي‌هاي کربلا 119

  1. محسن
    13 جولای 2014

    ای کاش صوتی هم از این استاد بزرگوار بگذارید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.