سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه ۰۴ اسفند ۹۴ | ۲۰:۲۳

از مدارس وهابی تا مسابقات حفظ قرآن به سبک داعش

دهها نفر از پرورش یافتگان مدارس و مکتب خانه های ساخته وپرداخته دلارهای سعودی و قطردر مسابقات حفظ قرآن کریم که توسط داعش در عراق برگزار شد، شرکت کردند.


به گزارش تریبون، گروه تروریستی داعش، اخیرا در مساجد شهرهای تحت اشغال خود در عراق، مسابقات قرآن کریم برگزار کرد و در اماکن برگزاری این مسابقات، پارچه نوشته ای با عنوان “زیر نظر مولانا امیرالمؤمنین ابوبکر البغدادی” نصب شد.

حافظان قرآن شرکت کننده در این مسابقات از جمله افرادی هستند که پیشتر در مدارس و مکتب خانه های موسوم به دارالحفظ در کشورهای مختلف از جمله تونس، مغرب، لیبی و سایر کشورهای مغرب عربی توسط اساتید با گرایش های سلفی و وهابی پرورش یافته اند.

اینگونه مدارس عمدتا افراد را از سنین خردسالی جذب کرده و پس از چند سال حافظانی با تفکرات وهابیگری و داعشی ازآن خارج می شوند و به همین دلیل از مکتب خانه ها و مدارس دارالحفظ به عنوان محمل و مقدمه ای برای جذب و تامین نیروی مورد نیاز تروریست های داعش یاد می شود.

اکنون ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده داعش، با دستور برگزاری مسابقات حفظ قرآن کریم درحوزه تحت نفوذ گروه تروریستی خود درواقع دهها نفر از پرورش یافتگان مدارس و مکتب خانه های حفظ قرآن که با هزینه سعودی و قطر اداره می شود را فراخوان داده است.

نهادِ برگزار کنندۀ مسابقات حفظ قرآن در شهرهای تحت اشغالِ داعش، “دیوان دعوت و مساجد” نام دارد که در حکم وزارتخانه در تشکیلات داعش به شمار می رود و این مسابقه “مسابقه دار الاسلام” نام گذاری شد.

این نخستین مسابقه ای است که داعش در مساجد شهرهای تحت اشغال خود در عراق برگزار میکند.

داعش، اجازه مشارکت زنان را در این مسابقات نداد و در عوض کودکان و نوجوانانی از شهرهای مختلف عراق را به این مسابقات راه داد، که در میان آن ها چند نفر از کشور مغرب حضور داشتند، اما در نهایت، برندگان نهایی سه عراقی بودند.

گروه تروریستی داعش،  برای برندگان نهایی این مسابقات 50 هزار دلار جایزه تعیین کرد، که جایزۀ نفر اول 10 هزار دلار و جایزۀ بقیه راه یافتگان به مرحله پایانی هزار دلار است. این مسابقات در چهار بخشِ حفظ کل قرآن کریم، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء و حفظ 5 جزء برگزار شد.

مرحلۀ نهاییِ مسابقات در هتلی به نام “الوارثین” در شهر موصل برگزار، و در هنگام برگزاری مسابقات، تعداد زیادی پرچم سیاه، اطراف محل برگزاری مسابقات نصب شد.

داعش ساخته و پرداخته سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است؛ این گروه تروریستی با اقدامات و جنایتهای خود در عراق و سوریه به دنبال خدشه وارد کردن به چهره اسلام در جهان است. “ابوبکر بغدادی” سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود. با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویسهای اطلاعاتی غربی و همپیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند.

منبع: العالم

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: