سه شنبه ۰۴ اسفند ۹۴ | ۲۰:۳۸

سپاه 2 هزار خانه برای مستضعفان بوشهری می‌سازد

2 هزار خانه با مشارکت سپاه امام صادق(ع) برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر ساخته می‌شود.


به گزارش تریبون، مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد کشور گفت: هر یک از این خانه‌ها با زیربنای 50 مترمربع و اعتبار 300 میلیون ریال ساخته می‌شود.

قادر صمدی افزود: براساس برنامه ریزی‌ها سال آینده نزدیک به 40 هزار خانه برای مددجویان ساخته می‌شود.

وی اضافه کرد: بیش از 150 هزار خانوار از مددجویان خانه ندارند که تصمیم داریم در بازه زمانی پنج ساله همه این خانواده‌ها صاحب خانه شوند.

صمدی گفت: بخشی از اعتبارات تامین مسکن مددجویان از بودجه عمومی کشور، برخی از منابع اختصاصی کمیته امداد و بخش قابل ملاحظه ای نیز با مشارکت مردم تامین می شود.

وی اعتبار امسال بخش مسکن را 300 میلیارد ریال اعلام کرد و با اشاره به افزایش 20 درصدی این میزان در سال آینده افزود: بوشهر جزو استان هایی است که در اولویت تامین مسکن قرار دارد و سال آینده بیش از هزار واحد مسکونی در روستاها و 500 واحد مسکونی در شهرها برای مددجویان ساخته می‌شود.

سردار فتح الله جمیری فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر هم گفت: بیشتر خانه‌هایی که سپاه قرار است برای مددجویان در کشور بسازد، مربوط به استان بوشهر است و طبق تفاهمنامه در مرحله نخست هزار و 121 واحد مسکونی در این استان ساخته می‌شود.

کمیته امداد امام خمینی استان بوشهر 32 هزار و 500 خانوار را زیرپوشش دارد. از ابتدای امسال تا کنون با سرمایه گذاری 32 میلیارد ریالی 143 خانه در روستاها و 82 خانه در شهرها برای مددجویان این نهاد ساخته شده و 570 خانه هم تعمیر شده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: