چهارشنبه ۰۵ اسفند ۹۴ | ۱۷:۲۴

نگران زیر سوال رفتن استقلال ملی با قراردادهای جدید نفتی هستیم

نامزد ائتلاف اصولگرایان در انتخابات مجلس گفت: نگران هستیم با قراردادهای جدیدی که بسته شده است، استقلال ملی زیرسوال برود.


 محمدجواد عامری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با رسانه ها که در خبرگزاری فارس برگزار شد، با انتقاد از برخی سیاستهای اقتصادی دولت یازدهم اظهار داشت: متاسفانه در ۲.۵ سال اخیر بسیاری از پروژه های کشور پیشرفت صفر و یا ناچیز داشته است.

وی افزود: میادین مشترک و پالایشگاه های مشترک تقریبا هیچ پیشرفتی نداشته و در زمینه پتروشیمی هیچ قراردادی بسته نشده است؛ ۴ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی تعطیل شده، گازرسانی به روستاها معطل مانده و بودجه های پژوهشی که باید طبق برنامه پنج ساله ۳ درصد می شد، تعطیل شده است.

نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس با اشاره به اینکه باید به سمت جذب سرمایه برویم، ادامه داد: در دو و نیم سال اخیر جذب سرمایه معطل مذاکرات بوده است، افزایش نقدینگی از ۴۰۸ میلیارد تومان با ۵۰۷ هزار میلیارد تومان افزایش مواجه شده است.

عامری گفت: آمریکایی ها گفته اند اجازه نمی دهیم در ایران سرمایه گذاری خوب انجام شود، از این رو، ما باید به سمت جذب سرمایه های منطقه ای برویم، اما جذب سرمایه با استقراض فرق می کند.

وی با بیان اینکه نگران هستیم با قراردادهایی که بسته شده، استقلال ملی زیرسوال برود، خاطرنشان کرد: به جای ایجاد جذابیت برای تولیدکنندگان داخلی برای خارجی ها جذابیت ایجاد کرده ایم.

کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس تصریح کرد: مسئله خام فروشی، نگرانی ماست که باید از آن جلوگیری شود زیرا ممکن است در قراردادهایی که به طور کمپانی نوشته شده، این مسئله وجود داشته باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.