شنبه 27 فوریه 16 | 18:01

کاری از دست تیم پزشکی ساخته نیست/مردم دعا کنند

رئیس بخش آی.سی.یو اورژانس بیمارستان امام رضا(ع) مشهد در تشریح وضعیت جسمانی آیت الله واعظ طبسی بیان کرد: از تیم پزشکی کار خاصی بر نمی آید و لذا در حال حاضر تنها نیازمند دعای مردم هستیم.


دکتر علیرضا صداقت عصر شنبه در جمع خبرنگاران با تشریح آخرین جزئیات وضعیت جسمانی آیت الله واعظ طبسی نماینده ولی فقیه در خراسان و تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: تمامی اقدامات پزشکی و درمانی لازم در خصوص سلامتی ایشان به کار گرفته شده است و لذا کار خاصی از دست تیم پزشکی بر نمی آید.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران که آیا امکان بازگشت آیت الله طبسی به وضعیت عادی وجود دارد یا خیر بیان کرد: مگر در این رابطه معجزه ای رخ بدهد.

صداقت اظهار کرد: آیت الله طبسی در حال حاضر در وضعیت کما و سطح هوشیاری بسیار پایینی قرار دارند و باید اذعان کرد که شرایط وخیمی را پشت سر می گذارند.

وی افزود: از شب گذشته تاکنون به علت ایست قلبی و تنفسی دو بار عملیات احیای قلبی و عروقی انجام شده است و لذا در حال حاضر تنفس داشته و علائم حیاتی ایشان برقرار است.

وی بیان کرد: یکی از بحران‌هایی که بعد از ایست قلبی با آن مواجه هستیم کاهش خون‌رسانی به مغز است که برای آیت‌الله طبسی متاسفانه این اتفاق رخ داده و برخی از بافت ها آسیب دیدند.

وی عنوان کرد: بعد از بازگشت فعالیت قلب به حالت عادی توانستیم شرایط نسبتا پایداری برای ایشان ایجاد کنیم اما عصر دیروز آسیب‌های کبدی تاثیر خود را بر روی ایشان گذاشت که باعث خونریزی معده و افت فشار و ایست قلبی مجدد شد.

وی با بیان اینکه با این وجود هیچ گاه یک پزشک حتی در شرایط سخت از بهبودی حال بیمارش ناامید نمی شود ادامه داد: امیدواریم که دعای خیر مردم در این خصوص تاثیرگذار باشد.

در همین رابطه روز شنبه همزمان با اقامه نماز ظهر و عصر مردم ولایتمدار ایران اسلامی که مشرف به حرم مطهر رضوی شده بودند سوره حمد را جهت سلامتی‌ آیت الله واعظ طبسی قرائت کردند و دست به دعا شدند.

آیت الله واعظ طبسی روز جمعه به دلیل مشکل تنفسی پس از شرکت در انتخابات به بیمارستان امام رضا(ع) منتقل شد و به دلیل خونریزی مغزی به کما فرو رفت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.