یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۰۹ اسفند ۹۴ | ۱۸:۰۶

پایان رقابت‌ها، آغاز رفاقت‌ها

فتح‌الله پریشان

‌با برگزاری باشکوه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفندماه برگ زرین دیگری از دفتر انقلاب اسلامی ورق خورد و بر افتخارات ملت بیدار ایران اسلامی افزود. فارغ از نتیجه انتخابات که به نفع کدام گروه و فرد و جریان سیاسی است، به یقین برنده اصلی این […]با برگزاری باشکوه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفندماه برگ زرین دیگری از دفتر انقلاب اسلامی ورق خورد و بر افتخارات ملت بیدار ایران اسلامی افزود. فارغ از نتیجه انتخابات که به نفع کدام گروه و فرد و جریان سیاسی است، به یقین برنده اصلی این انتخابات مردم هستند و نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب که خالصانه هر چه در توان داشتند برای تبیین وضعیت فوق‌العاده و حساس این مقطع از انقلاب و این دوره از انتخابات انجام دادند و به جرئت می‌توان ادعا کرد بخش عمده حضور دشمن‌شکن مردم در پای صندوق‌های رأی محصول روشنگری‌های معظم‌له و اعتماد مردم به نظام و رهبری فرزانه خودشان است.


و اما بازنده این انتخابات هم کسی نیست جز نظام سلطه جهانی که هر چه در توان داشت برای گشایش و توسعه جبهه ضدانقلابی از بیرون مرزها تا داخل کوشید تا در وهله اول حضور مردم را در انتخابات با ناامیدسازی و بی‌فایده داشتن آن کم‌رنگ کند و در نهایت به دنبال این بود که از طریق حمایت از افرادی که دل در گرو آمریکا و غرب داشتند، جدول نفوذ خود را در داخل تکمیل کند که با راهیابی نمایندگان انقلابی این مهم نیز منتفی شده است.


با پایان یافتن رقابت‌های انتخاباتی، فصل رفاقت‌ها آغاز می‌شود که برای خدمت به مردم و کشور اسلامی لازم است و اگر رقابت‌ها بدون وجه همچنان به داخل خانه ملت کشیده شود و بر سر هر طرح و لایحه‌ای اختلاف شود، باید بدانیم همه مردم ایران ضرر خواهند کرد. در حالی که در رفاقت‌ها با هدف خدمت به کشور، توان‌ها، تخصص‌ها، تعهدها و مدیریت‌ها هم‌افزا شده، به سیلی تبدیل خواهد شد که ان‌شاء‌الله مشکلات و معضلات را از مسیر راه انقلاب، مردم و کشور خواهد شست.

در فصل‌ رفاقت‌ها، عزم‌ها منسجم و اراده‌ها متحد برای کار و جدیت برای چرخاندن چرخ‌های اقتصادی و اجتماعی مردم، سبب خواهد شد که مردم به‌عنوان تعیین‌کنندگان مجلسین شورا و خبرگان آینده، شاهد حل مشکلات باشند و قانون‌گذاری خوب برای سامان امورشان را در آغوش بکشند. پایان انتخابات، آغاز راه همدلی و همزبانی برای ساختن ایران فرداست و این راست و چپ نمی‌شناسد و تنها مطالبه ملی ملتی است که نمایندگان با آرای تک‌تک آنها خلعت خدمت در منصب نمایندگی را به تن کرده‌اند. البته، از لوازم اصلی این رفاقت، تمکین در برابر قانون و حرکت بر مدار نیازهای مردم است.

نیازسنجی‌های علمی از مطالبات مردم نشان می‌دهد که ساماندهی امور به هم ریخته اقتصادی و معیشتی مردم، حل معضل بیکاری و اشتغال فرزندان مردم، به‌ویژه فارغ‌التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری (که اگر فکر عاجل نشود در عرض چند سال به سونامی چند میلیون بیکار در این حوزه تبدیل خواهد شد) و همچنین تعامل با بیرون، به‌ویژه کشورهای غربی بر اساس اصول عزت‌بخش انقلابی و اسلامی از خواسته‌های انتخاباتی مردم از نامزدها بوده است که بدون تردید با پایان رقابت‌ها، باید با فکری عمیق در صدد عملیاتی‌سازی آنها بود.


نامزدهای مختلف از شهرها و استان‌های گوناگون با خاستگاه سیاسی مختلف از فردای روزی که در مجلس می‌نشینند، نماینده همه ملت ایران هستند و تنها باید به استقلال، عزت، امنیت، توانمند شدن روزانه ایران اسلامی فکر کنند و به‌عنوان یک «کل واحد» برای توسعه، پیشرفت و اقتدار جمهوری اسلامی قانون وضع نمایند و زمینه‌های رشد روزافزون ملت ایران را فراهم آورند.


پایان رقابت‌های انتخاباتی، سرآغازی است برای تقویت بنیه دفاعی کشور در منطقه ناامن خاورمیانه که دشمن غدّار نفوذ در داخل این منطقه را در دستور کار خود قرار داده است تا زمینه‌های سیطره‌طلبی خود را در افکار، باورها و ساختارهای جمهوری اسلامی ایران فراهم کند. به یقین با مقاومت و ایستادگی نمایندگان ملت در تراز مردم ایران هیچ وقت خواب آشفته نفوذ دشمن تعبیر نخواهد شد و ایستادگی در برابر دشمن، چپ و راست ندارد و همه ید واحده هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: