دوشنبه 29 فوریه 16 | 15:29

در فضای فعلی ساخت اثری منصفانه با موضوع روحانیون «سفارشی» قلمداد می‌شود

کارگردان فیلم «امروز» معتقد است: در فضای تبلیغی و رسانه‌ای فعلی کشور برای کسی که بخواهد نقدی منصفانه که هم خوبی‌ها را می‌بیند و هم بدی‌ها را بیان می‌کند، کار سخت است


سید رضا میرکریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره «روحانی و سینما» در خصوص فرصت‌ها و چالش‌های به تصویر کشیدن روحانیون در آثار نمایشی گفت: فضای امروز جامعه نسبت به زمانی که فیلم سینمایی «زیر نور ماه» تولید شد خیلی متفاوت و باز‌تر شده است. در آن زمان با فضای بسته‌ای روبرو بودیم که به دلیل قداستی که برای این موضوع قائل بودند کسی جرات نزدیک شدن به آن را نداشت اما در حال حاضر جامعه بیشتر پذیرای این قبیل نقد‌ها شده است.

کارگردان فیلم سینمایی «زیر نور ماه» افزود: در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل ما این است که فضای تبلیغی و رسانه‌ای رسمی ما به گونه‌ای عمل کرده که اگر نقد و روایت منصفانه‌ای از روحانیون داشته باشی با هجمه شدیدی روبرو می‌شوی چرا که متهم به سفارشی و یا دولتی ساختن می‌شوی.

مدیرعامل فعلی خانه سینما تشریح کرد: در واقع در حال حاضر با دو گروه رسانه‌ای مواجه رسمی و غیر رسمی مجازی که بویژه با شکل گیری شبکه‌های اجتماعی گسترش یافته‌اند و یک فضای دو قطبی را شکل داده‌اند.

دبیر بخش بین الملل سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر افزود: همین فضای دو قطبی باعث شده که مردم توقع داشته باشند هر اثری که در مورد روحانیون ساخته می‌شود یا به این طرف گرایش داشته باشد یا آن طرف!

کارگردان فیلم سینمایی «دختر» افزود: در حالی که به دلیل حضور روحانیون در مسند قدرت و امور اجرایی کشور و بالطبع نقدهایی بر عملکردشان برهمین اساس بوجود می‌آید. اما بدلیل همین فضای تبلیغی و رسانه‌ای، برای کسی که بخواهد نقدی منصفانه که هم خوبی‌ها را می‌بیند و هم بدی‌ها را بیان می‌کند، کار سخت شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.