یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۱۱ اسفند ۹۴ | ۱۷:۵۳
یک مسئول انجمن داروسازان ایران خبر داد

خبر بد برای بیماران / عدم تحویل دارو با دفترچه‌ بیمه

یک مسئول انجمن داروسازان ایران با گلایه از بیمه سلامت گفت: عدم پرداخت مطالبات این سازمان بیمه‌گر یعنی اینکه داروخانه‌ها دیگر قادر نخواهند بود داروی بیماران را با دفترچه‌های بیمه تحویل دهند و نسخه‌های بیماران باید نقدی محاسبه شود.


به گزارش تریبون، حمید خیری با اشاره به تاخیر 6 ماهه سازمان بیمه سلامت در پرداخت صورت حساب‌های داروخانه‌های سراسر کشور اظهار داشت: عدم پرداخت مطالبات داروخانه‌ها، آنها را به وضعیت هشدار رسانده است.

وی ادامه داد: داروخانه‌ها 6 ماه است که از سوی بیمه سلامت دریافتی نداشتند و این موضوع منجر شده در هفته‌های پایانی سال امکان تسویه حساب چک داروهای خریداری شده را نداشته باشند و این به معنای آن است که دیگر قادر نخواهند بود داروی بیماران را با دفترچه‌های بیمه تحویل دهند.

خیری اضافه کرد: انجمن داروسازان ایران طی نامه ای موضوع را به مدیریت سازمان بیمه سلامت انتقال داده و در آن نامه درخواست کرده است که حداقل نسبت به پرداخت سه ماه از صورتحساب‌ها اقدام کند ولی متاسفانه تاکنون جوابی دریافت نشده است.

مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خاطرنشان کرد: مهمترین نگرانی آن است که عدم پرداخت مطالبات از سوی سازمان بیمه سلامت و به دنبال آن بی‌پول شدن داروخانه‌ها منجر به محاسبه نقدی نسخه‌های بیماران شود که نتیجه ای جز سرگردانی بیماران به دنبال نخواهد داشت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: