چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۱۵ اسفند ۹۴ | ۱۳:۴۰

افزایش نرخ بلیت اتوبوس از ۲۵ اسفند/ ادامه اعمال نرخ های جدید پس از تعطیلات

رئیس اتحادیه شرکتهای تعاونی مسافری کشور با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی نرخ بلیت اتوبوس از ۲۵ اسفند ماه امسال و این‌که این نرخ‌ها پس از تعطیلات نوروزی به حالت قبل باز نمی‌گردد و همچنان اعمال می‌شود، گفت: در بخش پایانه‌ها با کمبودهایی مواجه هستیم.


احمدرضا عامری اظهار کرد: در سال جاری تنها بخشی که هیچ گونه افزایش نرخی نداشته، حمل‌ونقل جاده‌ای مسافری بوده است.

وی تصریح کرد: فکر نمی‌کنم در بخشهای مختلف از جمله اقتصاد، خدمات، درمان و… چنین چیزی روی داده باشد. در واقع امکان ندارد در کشور چیزی گران نشده باشد اما با انی حال نرخ بلیت اتوبوس در سال 94 تغییر نکرده است.

وی با بیان این‌که قیمتها در مایحتاج مردم به‌صورت هفتگی افزایش می‌یابد، افزود:‌ از 25 اسفند ماه امسال 15 درصد به نرخ بلیت اتوبوس افزوده می‌شود و با توجه به تورم و رکود حاکم بر اقتصاد کشور فکر نمی‌کنم این عدد قابل توجهی باشد.

وی تاکید کرد: واقعیت آن است که این نرخ چندان پوشش افزایش قیمت اقلام را نمی‌دهد اما مردم توان ندارند و باید به فکر قشر آسیب پذیر جامعه باشیم، برخی حتی توان پرداخت این 15 درصد افزایش قیمت را هم ندارند.

رئیس اتحادیه شرکتهای تعاونی مسافری در پاسخ به این پرسش که دولت چه کاری برای تعاونی های مسافربری کشور انجام داده است، گفت: متاسفانه دولت در این زمینه کاری نکرده است، آنها امکانات و شرایط لازم را برای کمک به شرکتهای مسافربری ندارند.

عامری با اشاره به این‌که در بحث امکانات و نیازهای ما در پایانه‌ها کمبودهایی داریم، بیان کرد: دولت قبل وعده‌های فراوانی برای حمایت از اتوبوس‌داران داد، اما نه در آن دولت و نه در این دولت هیچ کدام از این وعده‌ها عملی نشده است.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: