چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۱۶ اسفند ۹۴ | ۱۰:۰۸

انتخابات اثبات کرد که هیچ کس از قهر با صندوق‌ رای سود نمی‌برد

نایب رئیس مجلس گفت: در این دوره از انتخابات فعالان سیاسی به این درک و واقعیت رسیدند که هیچ کس از قهر با صندوق‌های رای سودی نمی‌برد.


محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی خانه ملت، در سخنانی ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه (س) و رحلت آیت‌الله عباس واعظ‌طبسی، گفت: آیت‌الله واعظ‌طبسی عالم مجاهد و نستوهی بودند و رحلت ایشان را به محضر مقام معظم رهبری، ملت بزرگ ایران اسلامی و مجاوران حضرت امام رضا (ع) تسلیت عرض می‌کنم.

وی افزود: آیت‌الله طبسی از عنفوان جوانی در شکل‌دهی کانون‌های انقلاب اسلامی در نهضت حضرت امام (ره)‌ به خصوص در همراهی جوانان با نهضت امام نقش تعیین‌کننده و بارزی داشت؛ ایشان در کنار بزرگانی همچون رهبری انقلاب، شهید هاشمی‌نژاد و حوزه علمیه و دانشگاهیان خراسان در جهت افشاگری مظالم خاندان منحوس پهلوی، همتی والا به خرج داد و در راه این مبارزه هزینه‌های بسیاری متحمل شد.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه مرحوم طبسی بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی حضرت امام به تولیت آستان مقدس رضوی منصوب شد، اظهار داشت: ایشان با مدیریت قاطع و عالی خود نزدیک به 40 سال توانست با احیاء موقوفات آستان مقدس رضوی و جلب کمک‌های مردمی و حکومتی تحولی شگرف در این آستان مقدس به‌وجود آورد و با گسترش صحن مطهر امام رضا (ع) در حد چند هزار درصد این آستان مقدس را به عنوان یکی از بزرگترین مکان‌های مذهبی جهان به ثبت برساند.

باهنر با اشاره به فعالیت‌های آستان قدس رضوی گفت: فعالیت‌های اقتصادی در رشته‌های کشاورزی، دامداری، صنایع بزرگ و احیاء هنرهای زییا و اصیل اسلامی از جمله آیینه‌کاری و گچ‌بری و توسعه اماکن آستان مقدس به عنوان یادگاری فاخر و بی‌بدیل از زحمات و تلاش‌های طاقت‌فرسا و مدیریت قاطع ایشان در حافظه تاریخ و جغرافیای مشهد مقدس قرن‌ها باقی خواهد ماند.

وی اضافه کرد: امیدوارم تولیت جدید آستان قدس رضوی بتواند با همان صلابت، قدرت و قاطعیت این نهاد بزرگ معنوی را حفظ کرده و در جهت اعمال سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، توسعه، اشتغال و تولید از این میراث گران‌بهای مادی و معنوی حداکثر استفاده را ببرد.

نایب رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش به سیاست‌های خصمانه برخی کشورهای منطقه علیه حزب‌الله لبنان اشاره کرد و گفت: سیاست‌های اتخاذ شده از سوی بعضی از کشورهای اسلامی در دوران اخیر مایه تاسف و تالم جهان اسلام است.

باهنر با بیان اینکه شورای همکاری خلیج فارس اخیرا در جهت منافع رژیم صهیونیستی و آمریکای مستکبر، حزب‌الله قهرمان و آزادی‌بخش را به عنوان سازمان تروریستی مطرح کرده است، افزود: حزب‌الله لبنان یکی از افتخارات بزرگ جهان اسلام است که با مجاهدت‌های بی‌نظیر و طاقت‌فرسای خود ظرف دهه‌های اخیر توانسته پیروزی‌های زنجیره‌ای رژیم صهیونیستی را در تجاوزات 1967 و جنگ رمضان و دیگر تجاوزات، متوقف کرده و نقش تعیین‌کننده‌ای در پیروزی‌های پی در پی به نفع جهان اسلام داشته باشد.

وی اضافه کرد: حزب‌الله قهرمان به رهبری مجاهد نستوه، سیدحسن نصرالله در جنگ 33 روزه مقابل تجاوزات صهیونیست‌ها قد علم کرد که نه تنها آنها را از اهداف شوم‌شان، یعنی خلع سلاح و انحلال حزب‌الله، اشغال بخش وسیعی از لبنان و تاسیس خط حائل خاک این کشور، تسلیم شدن سیدحسن نصرالله و بلکه خواب‌های آشفته رژیم صهیونیستی را پشیمان کرد، از طرفی آنها را به عقب‌نشینی و اعلام رسمی شکست نیز وادار نمود.

نایب رئیس مجلس اظهار داشت: همان زمان هم در خبرهای محرمانه کمک‌های نظامی بعضی از کشورهای خودکامه و خودفروخته عرب به رژیم صهیونیستی به گوش می‌رسید اما تلاش می‌کردند که این معاشقه با رژیم صهیونیستی را پنهان نگه دارند و همواره آن را تکذیب می‌کردند.

باهنر با ابراز تاسف از اینکه امروز جهان اسلام زیر سلطه جلادان زندگی می‌کند که یا از فرط پیری به آلزایمر و دیگر امراض جسمی و روحی دچار شده‌ و یا جوان‌های خشک‌سر و بی‌تجربه‌ای هستند که آمال و آرزوهای خود را با اهداف تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی همسو می‌بینند، گفت: به این حکام خودفروخته هشدار می‌دهم و یادآوری می‌کنم که حتی آمریکای جنایتکار هم به این باور رسیده است که ادامه حکومت‌های طایفه‌ای و قبیله‌ای شما بر جهان اسلام قابل استمرار نیست.

وی اضافه کرد: مردم در تعیین حکومت حق اساسی دارند و دیر یا زود در برابر این حق خود قد علم کرده و فائق خواهند آمد؛ از این رو آمریکا در ساعت آخر عمر این حکام زورگو تلاش می‌کند با جنگ نیابتی توانمندی‌های جهان اسلام را علیه انقلابیون عدالت‌خواه و آزادیخواه جهان اسلام به کار گیرد اما مطمئن باشند که ستاره قدرت آنها به مغرب نزدیک می‌شود و این تلاش‌های مذبوحانه مانند دست و پا زدن در مرداب است و زودتر آنها را در قعر خود فرو خواهد برد.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: حزب‌الله قهرمان لبنان، مجاهدین غیور فلسطین و مردم قهرمان یمن و بحرین و ملت بزرگ عراق و دیگر مردم جهان اسلام راه آزاد خود را یافته‌اند و با همه توان در نابودی رژیم صهیونیستی و ازناب آن خواهند ایستاد.

به گزارش تسنیم، باهنر همچنین در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات هفتم اسفند اشاره کرد و گفت: انتخابات پرشور مجلس و خبرگان رهبری با همه رقابت‌ها، متن‌ها و حاشیه‌ها به خوبی و لطف خدا در امنیت کامل برگزار شد، در این رقابت حساس و حضور حداکثری مردم، آنکه پیروز شد ملت بزرگ ایران و رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی بودند که با دعوت همگانی برای شرکت در انتخابات این حماسه عظیم را رقم زدند.

وی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات فعالان سیاسی به این درک و واقعیت رسیدند که هیچ کس از قهر با صندوق‌های رای سودی نمی‌برد، اظهار داشت: یکی از نتایج این انتخابات این بود که نهادهای حکومت از جمله نمایندگان مجلس و خبرگان رهبری، ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در پای صندوق‌های رای و نه در لشکرکشی‌های خیابانی و ایجاد فتنه علیه نظام تعیین می‌شوند.

نایب رئیس مجلس اضافه کرد: تئوری‌پردازان سیاست‌ورز در این انتخابات به این نتیجه رسیده‌اند که اصولگرایی، اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی و همه اینها در درون نظام و نه در مقابل نظام عملیاتی می‌شود؛ اینها از نقاط روشن، برجسته و افتخارآمیز این انتخابات بود.

باهنر یکی از اولویت‌های مجلس دهم را حل مشکلات مردم از جمله رونق اقتصادی، توجه به اشتغال و حل معضلات اجتماعی و فرهنگی با حفظ و حراست از امنیت و منافع ملی دانست و تصریح کرد: اگر خدایی ناکرده بعضی از انتخاب‌شدگان تصور کنند که با هنجارشکنی و یا چوب لای چرخ دولت گذاشتن می‌توانند به اهدافشان برسند، قبل از هر اقدامی نظرات مشورتی نمایندگان در دوره‌های قبل را جویا شوند و مطمئن باشند که با همدلی و همزبانی و همکاری قوا با یکدیگر و البته نظارت دقیق و بایسته بر حرکات دولت می‌توان آنها را به اهداف خود و مطالبات واقعی مردم هدایت کرد.

وی گفت: مجلس دهم و منتخبین آن ظرفیت یک مجلس معتدل، تلاشگر برای حل مشکلات مردم و کمک به دولت در جهت اهداف را دارد و همان‌گونه که رهبری معظم انقلاب گفته‌اند، مجلس نباید دولتی و نه ضد دولتی باشد بلکه مجلس باید بصیر، توانمند، کارآمد، راهگشای دولت و البته ناظر مشوق به این اعمال شود.

نایب رئیس مجلس برنامه ششم توسعه را نقشه راهی برای اداره کشور در آینده دانست و گفت: برنامه ششم توسعه نقشه راهی است که انشاءالله مجلس شورای اسلامی با رعایت سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری باید طراحی کند که از طرفی دولت توان حرکت در راه را داشته باشد و از طرف دیگر آن راه بتواند حل مشکلات مردم را نشانه‌گیری کند.

باهنر در پایان خاطر نشان کرد: در هر صورت برای تمامی منتخبین مجلس شورای اسلامی در دوره دهم آرزوی نصرت و موفقیت دارم. آنهایی هم که در این انتخابات نتوانستند آرای لازم را کسب کنند، بدانند که دوران رقابت تمام شده و بایستی تمام توان و تجربه خود را در جهت نیل به سوی اهداف مقدس نظام و جمهوری اسلامی و مردم عزیز به کار گیرند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: