یکشنبه ۱۶ اسفند ۹۴ | ۱۰:۴۰

آغاز به کار رسمی رادیو بهاران

همزمان با ایام نوروز 95 و با آغاز سفر کاروانهای راهیان نور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس، معاونت صدای رسانه ملی با ” رادیو بهاران” به اطلاع‌رسانی از اردوی راهیان نور و پوشش رویدادهای این اجتماع عظیم معنوی می‌پردازد.


به گزارش تریبون به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، علی سیفی مدیر رادیو جوان كه با حفظ سمت به عنوان مدیر رادیو بهاران نیز منصوب شده است، در خصوص اهداف راه اندازی رادیو بهاران گفت: حفظ و پاسداری از ارزش‌های فرهنگی و معنوی دفاع مقدس در اولویت ماموریت های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. بر این اساس معاونت صدای رسانه ملی بر آن شد تا با راه اندازی رادیویی جدید با عنوان “رادیو بهاران” در راستای پوشش اخبار و رخدادهای كاروان های راهیان نور گام ارزنده ای بردارد.

وی در خصوص مهم ترین ماموریت های رادیو بهاران افزود: با توجه به اینكه مخاطبان این رادیو عزیزانی هستند كه در این سفر معنوی شركت می كنند، لذا رادیو با قابلیت دسترسی آسان و فضا سازی هایی كه ویژگی منحصر به فرد این رسانه است، بهترین رسانه برای این خدمت مقدس بوده و با تولید و پخش برنامه های رادیویی در ایام برگزاری اردوهای راهیان نور همراه مخاطبان خواهد بود.

سیفی با بیان اینكه پخش آزمایشی رادیو بهاران از 12 اسفندماه آغاز شده است، تصریح كرد: این شبكه رادیویی بر روی موج FM ردیف 5/95 مگاهرتز پخش می شود، همچنین با استفاده از فرستنده های پرتابل پر قدرت، این رادیو در مناطق عملیاتی دفاع مقدس و مناطق یادمان‌های راهیان نور هم شنیده می شود. بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است پخش رادیو بهاران تا پانزدهم فروردین بصورت 24 ساعته ادامه یابد.

مدیر رادیو بهاران در تشریح موضوعات و محورهای برنامه های این شبكه رادیویی عنوان كرد: تلاش شده است تا موضوع برنامه ها متنوع، خلاقانه و دارای شور و نشاط بهاری باشد. همچنین بر عنصر روشنگری در مباحث سیاسی، اعتقادی، فلسفه جنگ و دفاع مقدس تكیه شده است و در نهایت آنچه كه از مجموعه رادیو بهاران تقدیم شنوندگان می‌شود، برنامه های زیبا و جذابی خواهد بود.

وی پرداختن به مباحثی همچون فرهنگ جبهه، زندگی نامه شهدا، طنز در جبهه، سینمای دفاع مقدس ، ادبیات دفاع مقدس، نمایش های رادیویی و كتاب های گویایی ساخته شده بر اساس كتاب ویژه دفاع مقدس مانند : پایی كه جا ماند ، دا ، من زنده ام ، تهیه گزارش از مناطق یادمانهای دفاع مقدس، پخش سرود ها و موسیقی های ویژه دوران دفاع مقدس ، شرح افتخار آفرینی ها و شجاعت های رزمندگان اسلام در عملیات ها ، گفت و گو با خانواده شهدا و جانبازان و بیان خاطراتشان از دوران دفاع مقدس را از دیگر محورهای موضوعی رادیو بهاران دانست.

گفتنی است؛ رادیو بهاران بر روی DVBT برای مخاطبان كل كشور و بر روی اپلیكیشن تلفن همراه برای مخاطبان در اقصی نقاط دنیا نیز پخش خواهد شد كه این اپلیكیشن هم از سایت ایران صدا به آدرس www.iranseda.ir قابلیت دانلود دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: