یکشنبه 06 مارس 16 | 16:02

۱۱ هزار دانشجوآماده خدمت‌‌رسانی در اردوهای جهادی

مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی گفت : دوران نگاه حداقلی به حرکت جهادی و گذراندن اوقات فراغت در اردوهای جهادی تمام شده و الان محور فعالیت گروه‌های جهادی توجه ویژه به رفع مشکلات مناطق محروم در همه ابعداد فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی، سازندگی و.. است


صادق مفرد، مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی بااشاره به اردوهای جهادی گفت: در نوروز امسال، ۲۸ استان کشور شاهد حضور دانشجویان جهادگر در مناطق روستایی و کم برخودار هستند. اعزام گروه‌ها از ۲۰ اسفند ماه آغاز و تا ۲۰ فرودین ماه در غالب اردوهای ۱۲ روزه، ۷ روزه، ۳ روزه و حتی اردوهای ۱ روزه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: از میان استان‌ها بیشترین اعزام‌ها توسط استان‌های تهران، کرمان، خراسان رضوی، خوزستان و سیستان و بلوچستان بوده که هر استان بیش از ۷۰۰ دانشجو را در غالب اردوهای جهادی اعزام می‌کند.

مسئول سازندگی دانشجویی با اشاره به مقصد اردوهای جهادی اظهار داشت: عمده گروه‌ها در استان خود فعالیت می‌کنند اما در این میان به سه استان خوزستان، لرستان و سیستان و بلوچستان توجه بیشتری شده و این استان‌ها میزبان گروه‌هایی از دیگر استان‌ها نیز می‌باشند.

وی با اشاره به اهمیت توجه به مشکلات مناطق جنگ دیده،گفت: چندین سال است که اردوهای راهیان نور در این مناطق برگزار می‌شود اما متاسفانه خدمات مطلوبی از سوی عموم مردم و زائرین محترم به این مناطق ارائه نشده، لذا از سال گذشته توجه قرارگاه‌ها و گروه‌های جهادی به استان خوزستان جلب شده و بناست به همت جهادگران عزیز این مناطق تا چندسال آینده رشد قابل توجهی داشته باشند.

صادق مفرد ادامه داد: دوران نگاه حداقلی به حرکت جهادی و گذراندن اوقات فراغت در اردوهای جهادی تمام شده و الان محور فعالیت گروه‌های جهادی توجه ویژه به رفع مشکلات مناطق محروم در همه ابعداد فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی، سازندگی و.. است و طبعا در کنار این موضوع، اتفاقاتی چون پرکردن اوقات فراغت و تربیت نیرو جهادی محقق می‌گردد.

وی در پایان خاطر نشان گرد: گروه‌های اعزامی همگی خودجوش و برآمده از دل مردم بوده و تنها توسط سازمان‌ها و قرارگاه‌های پشتیبان حرکت‌های جهادی ساماندهی شده و نظم پیدا می‌کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.