جمعه 17 دسامبر 10 | 00:59

بدون شرح: از ابوظبی تا کرانهٔ غربی!

این تصاویر که در تاریخ 15 دسامبر 2010 ثبت شده است، منعکس‌کنندهٔ واقعیت زندگی بخش دیگری از مردمان این جهان، اما از همان نژاد و دین مردم امارات متحدهٔ عربی است.


بشر هنوز موفق به اختراع درخت پول نشده است، اما در «امارات متحدهٔ عربی» آن‌قدر ثروت موجود است که دست‌کم ‌می‌شود پول را از درخت آویزان کرد! تصویری که در روبرو مشاهده می‌کنید، درخت کریسمس 43 فوتی است که در محل هتل «قصر امارات» برپا شده است. این درخت با استفاده از 180 قطعه جواهرات قیمتی به ارزش 11 میلیون دلار تزئین شده است و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

اهمیتی ندارد که امارات متحدهٔ عربی یک کشور مسلمان است، آن‌چه مهم است این است که این کشور ششمین رتبه در میان بزرگ‌ترین دارندگان منابع نفت خام را داراست و یکی از ثروت‌مندترین مناطق کرهٔ زمین بر حسب شاخص GDP محسوب می‌شود. «هانس اولبرتز» رئیس هتل قصر امارت می‌گوید: “امارات کشوری بسیار لیبرال است، و در عین حال تمیز!” او برنامهٔ برپایی درخت کریسمس را بخشی از سیاست‌های روابط عمومی هتل می‌داند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پارسینه، آن‌ها تلاش می‌کنند تا این درخت را به عنوان «گران‌قیمت‌ترین درخت کریسمس» در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برسانند.

***

حال به این تصاویر توجه کنید:

این تصاویر، مربوط به کارگران تفکیک زباله در یکی از کشورهای آسیای میانه نیست، این تصاویر مربوط به حومهٔ فقیرنشین پایتخت یکی از کشورهای آمریکای لاتین هم نیست. عکس‌های بالا، جماعت گرسنهٔ یکی از کشورهای قارهٔ آفریقا را نیز نشان نمی‌دهد.

تصاویر فوق که در تاریخ 15 دسامبر 2010 ثبت شده است، منعکس‌کنندهٔ واقعیت زندگی بخش دیگری از مردمان این جهان، اما از همان نژاد و دین مردم امارات متحدهٔ عربی است.

این تصاویر، جمعی از شهروندان فلسطینی را نشان می‌دهد که در یکی از آشغال‌دانی‌های نزدیک کرانهٔ غربی شهر «الخلیل» (هبرون)، در میان زباله‌های حمل‌شده از مناطق مسکونی یهودی، به دنبال مایحتاج زندگی خود می‌گردند.

به گزارش پارسینه، این فلسطینیان، به‌طور معمول با حضور در محل تخلیهٔ ماشین‌های حمل پسماندهای شهرک‌نشین‌های یهود، زباله‌ها را برای یافتن لباس، باقی‌ماندهٔ غذا، اثاث زندگی و هرچیز دیگری که قابل استفاده باشد زیر و رو می‌کنند.

شنیده شده است که اخیرا، آن‌ها حین جستجو در میان زباله‌ها، نسخه‌هایی از قرآن مجید را نیز پیدا کرده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.