جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۲۲ اسفند ۹۴ | ۱۳:۲۵

سرلوحه بیانات رهبری خطاب به تولیت آستان قدس رضوی خدمت به مستضعفان است/ لزوم همراهی مسئولان و سران قوا با تولیت جدید

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه سرلوحه بیانات رهبری خطاب به تولیت جدید آستان قدس رضوی ضرورت خدمت به مستضعفان و مستمندان است، گفت: همه مسئولان در سطوح مختلف کشور باید تولیت جدید را یاری کنند.


حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی صبح امروز در مراسم معارفه تولیت جدید آستان قدس رضوی ضمن فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: حضرت فاطمه(س) به دلیل ویژگی‌های شخصیتی بالایشان ادامه‌دهنده رسالت پیامبر بودند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: باید گفت خوشا به حال این مجاورینی که همجوار با امام رضا(ع) زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: شاهد هستیم از نقاط مختلف ایران و جهان زائران مسافت بلندی را طی می‌کنند تا به اینجا مشرف شوند، با این رویکرد اینجا کانون ذکر خداوند بوده و خانه‌ای است که نام پروردگار با عظمت در اینجا یاد می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی با اشاره به اینکه امروز قائم وجود در بین مخلوقات عالم حضرت مهدی(عج) است، عنوان کرد: در طول پیدایش آستان قدس رضوی باید گفت به اندازه بعد از انقلاب در بین همه قرن‌های گذشته به زائران خدمت نشده است، در نتیجه بعد از پیروزی انقلاب امام راحل مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی را برحسب ویژگی‌های ارزشمندی که داشتند به سمت تولیت این آستان منصوب کردند و حق است که بگوییم با توسعه این تشکیلات عظیم نام آیت‌الله واعظ طبسی برای تمام دوران تاریخ ثبت خواهد شد.

وی تأکید کرد: مشهد مقدس شهری است که همانطور گفته شد بیش از 28 میلیون زائر در طول سال به اینجا مشرف می‌شوند و همواره در تمام دنیا عاشقان ائمه اطهار(ع) آرزوی زیارت بارگاه آن امامان شریف را دارند.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی تصریح کرد: با توجه به اینکه در فقدان مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی به سر می‌بریم باید گفت ایشان یک اصل مهم را در تاریخ زنده کردند با این رویکرد در کشور ما هنگام بسته شدن راه‌ها و سد شدن موانع این دست ولایت‌فقیه است که وارد عمل می‌شود و در نتیجه بارها سران کشورها آرزوی داشتن چنین رهبری را دارند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به تحرکات دشمن در عرصه انتخابات گذشته یادآور شد: در همین انتخابات مشاهده شد که غربی‌ها بر کورس تبلیغات می‌کوبیدند تا مردم به مشروعیت نظام رأی ندهند و همانطور شاهد بودیم عوامل داخلی آنها هم این رویه را دنبال کرده‌اند، اما در 7 اسفند ماه 62 درصد مردم در انتخابات مشارکت داشتند و 70 میلیون رأی در صندوق‌ها ریخته شد.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب با بررسی‌هایی که انجام دادند صلاح را در این دیدند تا آقای رئیسی با سوابق ارزشمندشان ادامه‌دهنده راه گذشته مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی شود.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب طی حکمی سرفصل وظایف را برای ایشان مشخص کردند و تولیت جدید آستان قدس رضوی قطعاً به این وظایف عمل خواهند کرد؛ در نتیجه شما کارکنان آستان قدس رضوی اکنون که ایشان به این سمت منصوب شدند، باید بهتر و به مانند گذشته در اینجا به فعالیت خود ادامه دهید.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه آستان قدس رضوی مکان دنیاطلبی نیست، یادآور شد: وقتی برای عیادت آیت‌الله واعظ طبسی به بیمارستان رفتم وضعیت ایشان را به گونه‌ای دیدم که هیچ توانی در بدن نداشتند، با این رویکرد این وضعیت را همه ما در زندگی طی خواهیم کرد و باید گفت خدمت در اینجا را برای پس‌انداز آخرت خود ذخیره کنیم.

وی اظهار کرد: یکی از نکاتی که باید مورد توجه تولیت جدید آستان قدس رضوی قرار گیرد، خدمت‌رسانی به بهترین شکل ممکن که زائران حرم مطهری رضوی هستند، است چراکه امام رضا (ع) زوارشان را دوست دارند، همچنین سرلوحه سخنان رهبری خطاب به تولیت جدید آستان قدس رضوی ضرورت خدمت به مستضعفان و مستمندان است.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی با بیان اینکه خدمتگزاران در تمام سطوح کشور باید تولیت جدید را کمک کنند، تأکید کرد: همه کسانی که در عرصه‌های مختلف نظام از مسئولین تا قوه‌های مختلف به خدمت می‌پردازند باید حجت‌الاسلام رئیسی را در این مسئولیت مهم یاری کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: