دوشنبه 14 مارس 16 | 10:17

علیه حکومت نامشروع سعودی ماجراجویی نکرده‌ایم/همواره جان ما سپر سُنی‌ها بوده/ ولایت فقیه نبود، عتبات عراق در هفته اول تهدید می‌شد

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: در حافظه تاریخ انقلاب اسلامی وجود ندارد که ما در جایی نسبت به سعودی‌ها و حکومت آنها با وجود نامشروع بودن آن و اینکه این حکومت در سلطه یک خانواده است، ماجراجویی کرده باشیم.


سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در یادواره شهدای مسجدالرسول (ص) کرمان با بیان اینکه ایران دنبال ماجراجویی نیست، اظهار داشت: چون اصول آگاهی‌بخش جمهوری اسلامی ایران تشابهی با اصول دشمنان ندارد، آن را بر نمی‌تابند و ماجراجویی می‌نامند.

وی افزود: دموکراسی موجود در کشور و استقلال همه‌جانبه کشور ما را از سایر کشورها متفاوت کرده و تفاوت‌های ایران با سایر کشورها یک تفاوت سلبی، منفی و بد نیست و تفاوتی پاک و نمونه است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به استقلال ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد، نیروهای مسلح، تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، اظهار داشت: همه به‌ویژه جوانان باید متوجه باشند و در جلسه‌ها و پچ‌پچ‌های سیاسی تابع این موارد نباشند و فکر نکنند که در کشور ما ماجراجویی صورت می‌گیرد.

سرلشکر سلیمانی گفت: تکفیر و تکفیری آتش در خانه برادران سنی است و کسانی که آن را خلق کردند، فکر می‌کردند با این حادثه جمهوری اسلامی و شیعه را به زانو می‌زند، امروز حریم انسانیت در جهان اهل سنت توسط گروه‌های تکفیری بیش از هر جای دیگری مورد هجوم قرار گرفته است.

وی افزود: آیا این یک کار ماجراجویانه است که جمهوری اسلامی مالا و جانا از مسلمان دفاع کند و این عیب است که جمهوری اسلامی در برابر گروهی بایستد که در یک منطقه 2 هزار زن جوان را بین خود خرید و فروش می‌کنند و آنها را در یک مصیبت سنگین دچار کرده‌اند؟ آیا این عیب بزرگی است که جمهوری اسلامی در برابر ضد مسلمانان ایستاده و جلوی تخریب مساجد مسلمانان و تخریب مکان‌های مسلمان‌ها می‌ایستد؟

فرمانده نیروی قدس سپاه تصریح کرد: از آن جا که جمهوری اسلامی یک مرکزیت و محوریت در عالم اسلام و تشیع پیدا کرده، دشمنی‌ها نیز فزونی یافته و دشمنی‌های امروز دشمنان با جبهه دیروز کاملا متفاوت و سلاح‌های به کار گرفته نیز متفاوت شده است و برخلاف ادعاهای دشمنان، دشمنی‌های آنها به دلیل ماجراجو بودن ما نیست، زیرا ما در هیچ جای دنیا علیه کسی ماجراجویی نکرده‌ایم.

سرلشکر سلیمانی تأکید کرد: کشوری با نجابت‌تر، صلح‌طلب‌تر و مدارا کننده‌تر از ایران اسلامی با همسایگان نداریم و این کشور برای هیچ یک از همسایگان خود گزند عملی و حرفی نداشته است و با وجود آن که دنیا، دنیایی پر از ظلم است، جمهوری اسلامی در هیچ کجا تعرضی نداشته است.

وی اضافه کرد: در حافظه تاریخ انقلاب اسلامی وجود ندارد که ما در جایی نسبت به سعودی‌ها و حکومت آنها باوجود نامشروع بودن آن و با توجه به اینکه مردم آن هیچ نقشی در سلطه و حکومت ندارند و اینکه این حکومت در سلطه یک خانواده است، ماجراجویی کرده باشیم و همواره این سعودی بوده که علیه اسلام و ما ماجراجویی کرده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به حوادث یمن، گفت: وقتی یک کشور به ظاهر اسلامی با مسلمانان در یمن اینگونه طی یک سال، در تمام ساعت‌ها و بدون هیچ‌گونه مراعات اسلامی، حقوقی و انسانی بمباران می‌کند و وحشیانه زن و مرد را به خاک و خون می‌کشاند، چه معنایی می‌تواند داشته باشد.

سرلشکر سلیمانی تأکید کرد: حزب‌الله لبنان که به عنوان یک حزب عربی و اسلامی ماجراجویی علیه عربستان نکرده است، حتی به تنهایی کاری که همه ارتش‌های عرب از سال 47 تا پایان دهه 60 میلادی نتوانستند انجام دهند را در دفاع از عرب انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور انقلابی، مرام و اصولی دارد که چارچوب گسترده‌ای را شامل می‌شود و مرام و اصول جمهوری اسلامی ایران در مردم، قوانین، حکومت و رهبری تبلور یافته و این مجموعه کامل در جهان امروز دیدنی است.

فرمانده نیروی قدس سپاه تأکید کرد: هرکس که به جمهوری اسلامی ایران نزدیک می‌شود و بزرگ‌ترین رهبران دنیا وقتی آن را از نزدیک می‌بینند، خاضع می‌شوند و این اصول برای آنها غیرقابل تحمل است، ما در کدام کشور اسلامی تلاش کرده‌ایم که برادران سنی را شیعه کنیم و بر عکس همواره جان ما سپر سنی‌ها بوده است.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه شهدای ما عرفای ما بودند که جمع شده‌ایم چه بگوییم و چه کنیم، گفت: پیوند بین مردم به‌ویژه نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با شبیخون همه‌جانبه دشمنان است.

وی با تأکید بر اینکه شرط شهید شدن، شهید بودن است، اظهار داشت: اگر کسی شهید بود، شهید می‌شود و اگر از کسی بوی شهید استشمام نکردید، ولو آن که کشته شود، شهید نیست، شهید کسی است که وقتی او را می‌بینید، سخن او را می‌شنوید و با او رفاقت و مجالست می‌کنید، بوی شهادت را از او استشمام کنید.

فرمانده نیروی قدس سپاه سه پایه اصلی برای شهید بودن را مورد اشاره قرار داد و افزود: نخستین پایه شهید بودن، هجرت از خود است که تا رخ ندهد، هجرت از وطن، مال، مقام و مابقی اتصالات دنیوی اتفاق نمی‌افتد.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه شهدا به همه نفسانیات و وابستگی‌های خود آتش زدند، افزود: پایه دوم و سوم شهید بودن، مجاهدت و پایبندی به عهد است که همه آن‌ها مصادیق قرآنی دارد.

وی با طرح این سئوال که می‌خواهیم از شهدا چه بیاموزیم، تصریح کرد: امروز وضع عالم شیعه با دیروز بسیار متفاوت است و امروز می‌توان گفت که اگر کسی به دفاع از جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی پایبند نباشد، به اصول دین پایبند نیست.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: امروز حفظ تشیع، اساس مذهب و اصول آن، حفظ اسلام و اصول اسلامی با دیروز متفاوت است زیرا در جهان تغییرات بزرگی رخ داده است.

سرلشکر سلیمانی در ادامه، اظهار داشت: امروز اگر در مساجد ما فقط ترویج معنویت و بدون مسیر مشخص انجام شود، نمی‌توان از اسلام دفاع کرد، امروز نماز خواندن و عمق یافتن آن در اینکه اراده ما را در دفاع از اسلام در برابر هجوم گسترده دشمنان مستحکم کند، ارزش دارد.

وی ویژگی برجسته امام راحل در برابر سایرین را احیای ولایت‌فقیه به عنوان ضرورت پنهان شده در جهان اسلام بیان کرد و گفت: امام خمینی(ره) ضرورت ایجاد حکومت اسلامی را در ولایت‌فقیه دانسته است و امروز امکان ندارد، کسی بدون دفاع از ولی‌فقیه بتواند از اسلام دفاع کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با تأکید بر اینکه دفاع از اسلام با دفاع از ولایت‌فقیه امکان‌پذیر است، اضافه کرد: اگر می‌خواهیم اسلام و جهان اسلام را در حاکمیت حفظ کنیم، باید بدانیم که این امر بدون ولایت‌فقیه امکان‌پذیر نیست.

سرلشکر سلیمانی خاطرنشان کرد: در عراق مشخص شد، اگر جمهوری اسلامی و ولایت‌فقیه نبود، عتبات در هفته اول مورد تهدید قرار می‌گرفت، آرامش کشور و مردم در برابر موج‌های متلاطمی که وجود دارد به دلیل وجود ولایت‌فقیه است.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شهدا این بود که برای دفاع از نظام و انقلاب بر اساس فرموده ولایت فقیه جان دادند.

فرمانده نیروی قدس سپاه، دشمنی‌های دشمنان با پاسداران و بسیج را به دلیل مؤثر بودن آنها دانست و گفت: چون مؤثر هستند، دشمنی علیه آنها وجود دارد و اگر اثرگذار نبودند، دشمنی هم وجود نداشت و در روحانیت نیز همین گونه است.

سرلشکر سلیمانی با تأکید بر اینکه در یادواره شهدا باید به مضامین بزرگ شهدای خود و وصیت‌نامه‌های شهدا توجه داشته باشیم، ادامه داد: براساس وصیت‌نامه شهدا می‌توانیم راه درست را بشناسیم و حقیقت را درک کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با افکاری که در درون وصیت‌نامه‌های شهدا تبلور یافته، می‌توان به راه درست پی برد، امروز خیلی مهم‌تر از دیروز است و آمادگی امروز بسیار مهم‌تر و سخت‌تر از آمادگی دوران دفاع مقدس است، زیرا در دوران دفاع مقدس آمادگی تک‌وجهی بود و امروز آمادگی باید چند وجهی باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.