یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۹۴ | ۱۰:۳۰

عده‌ای در پی نابودی سینمای دفاع مقدس هستند!

کارگردان فیلم «تا آمدن احمد» معتقد است که برخی از دست اندرکاران سینما، علاقه‌ای به دیده شدن فیلم‌های دفاع مقدسی ندارند.


به گزارش تریبون، صادق صادق دقیقی، درباره وضعیت اکران فیلم «تا آمدن احمد» گفت: «تا آمدن احمد» یک فیلم استراتژیک است که در این شرایط، نزدیکی و روابط دوستانه ملت‌های ایران و عراق را دستمایه قرار داده است. به طوری که سفیر عراق و رئیس تلویزیون عراق وقتی این فیلم را دیدند، گریستند. اما با این حال می‌بینیم که مدیران دولتی و روزنامه‌های نزدیک به آنها چندان دل خوشی نسبت به این فیلم ندارند.

وی تصریح کرد: افرادی اطراف رئیس سازمان سینمایی را احاطه کرده‌اند که نسبت به سینمای دفاع مقدس غرض دارند و بدشان نمی‌آید سینمای دفاع مقدس را تعطیل کنند! کارگردان «تا آمدن احمد» ادامه داد: این فیلم بدون حمایت دولت ساخته شده است. دولت نه در تولید به این فیلم کمک کرد و نه در اکران. به‌طور مثال این فیلم در سینما آزادی فقط یک نوبت اکران، آن هم ساعت 12 تا 14 دارد! خب طبیعی است که در این ساعت هیچ کس به سینما نمی‌رود.

این کارگردان ادامه داد: من با سینمای «هنر و تجربه» هیچ مخالفتی ندارم، اما سوال من از مدیران سازمان سینمایی این است که چرا همان طور که از فیلم‌های هنر و تجربه این همه هزینه و حمایت می‌کنند، برای سینمای دفاع مقدس چنین حمایتی نمی‌شود. می‌توان همین طرحی که برای پشتیبانی از فیلم‌های هنر و تجربه انجام می‌شود را برای فیلم‌های دفاع مقدسی هم اجرا کرد. گفتنی است «تا آمدن احمد» موفق به کسب فانوس بهترین فیلم داستانی بلند از جشنواره عمار امسال شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: