پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۲۶ اسفند ۹۴ | ۱۰:۵۴
در تعطیلات نوروزی صورت می‌پذیرد

شرکت 22 هزار جهادگر در 507 گروه جهادی

رئيس سازمان بسيج سازندگی از مشارکت22 هزار جهادگر در قالب 507 گروه جهادي در ايام نوروز خبرداد.


به گزارش تریبون، نعمان غلامي در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جهادي با بيان اينكه فعاليت جهادي همزاد انقلاب اسلامي است، گفت: مشكلات بزرگ انقلاب اسلامي در مقاطع مختلف با بهره‌گيري از تفكر، مديريت و تشكل‌هاي جهادي مرتفع شده است.

حمله رژيم بعث عراق از جمله مهم‌ترين مشكلات در مسير انقلاب اسلامي بود اما مديريت جهادي توانست اين توطئه بزرگ براي براندازي نظام را ناكام بگذارد و مسير حركت انقلاب را در مسیر مورد نظر امام‌(ره) قرار دهد.

غلامي با اشاره به اينكه راهبرد امام‌(ره) براي حل مشكلات مردم در مناطق محروم تشكيل جهاد سازندگي بود، خاطرنشان كرد: خدمات جهاد سازندگي در آن مقطع حقيقتا بي‌نظير است. در آن دوره حل مشكلات مردم مستضعف منوط به طي روال معمولي دستگاه‌ها و داشتن اعتبار و امكانات نبود بلكه بچه‌هاي جهادي در دل مشكلات براي مردم راهكار پيدا مي‌كردند.

وي با بيان اينكه انقلاب اسلامي اگر بخواهد به اهدافش برسد بايد تفكر و تشكل جهادي را به نسل‌هاي آینده منتقل كند، افزود: بسيج سازندگي در عرصه‌هاي محروميت‌زدايي، تربيت نيروي انساني جهادي و اقتصاد مقاومتي ماموريت دارد و بدون ترديد گروه‌هاي جهادي كشور بهترين تشكل براي اجراي اين ماموريت‌ها هستند.

رئيس سازمان بسيج سازندگي با اشاره به اينكه هم اكنون 3 هزار و 500 گروه جهادي در كشور فعال است، اظهاركرد: اين گروه‌ها براساس برنامه‌ريزي دقيق در نقاط محروم حضور پيدا مي‌كنند و خدمات عمراني، پزشكي، فرهنگي و آموزشي به مردم ارائه مي‌كنند.

نعمان غلامي اضافه كرد: براساس برنامه 5 ساله ششم توسعه تعداد گروه‌هاي جهادي كشور بايد 5 برابر شود به رقم 17 هزار و 500 برسد.
وي درباره برنامه گروه‌هاي جهادي در ايام نوروز براي خدمت‌رساني به مستضعفين، گفت: ايام نوروز بازه زماني مطلوب گروه‌هاي جهادي براي برگزاري اردوي جهادي است. امسال همزمان با برگزاري اردوهاي راهيان نور، 22 هزار و 500 جهادگر در قالب 507 گروه جهادي (430 گروه دانشجويي، 70 گروه محلات و 7 گروه دانش‌آموزي) عازم نقاط محروم مي‌شوند.

رئيس سازمان بسيج سازندگي با بيان اينكه تمركز اصلي گروه‌هاي جهادي در استان‌هاي خوزستان، لرستان و سيستان بلوچستان خواهد بود، گفت: 9 هزار جهادگر كه بيشتر آنها اهل استان تهران هستند، در مناطق محروم خرمشهر، آبادان، سوسنگرد، شادگان، حميديه، هويزه، دزفول، دشت آزادگان، ايذه، باغملك و حاشيه شهر اهواز اردوي جهادي برگزار مي‌كنند.

غلامي خاطرنشان كرد: گروه‌هاي جهادي امسال علاوه بر خدمت‌رساني به مردم در عرصه‌هاي عمراني، پزشكي و فرهنگي، در عرصه اقتصاد مقاومتي نيز فعال خواهند بود و به شناسايي ظرفيت‌هاي اشتغالزايي در نقاط محروم كشور خواهند پرداخت.

وي افزود: هم اكنون گروه‌هاي جهادي در خوزستان در حال مطالعه روي پروژه پرورش ماهي در نهرهاي استان هستند. در استان خوزستان بيش از 800 كيلومتر نهر آب وجود دارد كه مي توان در آن به پرورش ماهي پرداخت. تا امروز 4 واحد پرورش ماهي در نهر طبيعي توسط بسيج سازندگي در استان خوزستان راه‌اندازي شده است.

ما معتقديم اگر همت جهادي را به كار بگيريم مي‌توانيم خوزستان را به قطب پرورش ماهي در منطقه تبديل كنيم.

رئيس سازمان بسيج سازندگي با بيان اينكه گروه‌هاي جهادي هزينه خدمت‌رساني خود را از خيرين و دستگاه‌هاي گوناگون تهيه مي‌كنند، گفت: دبيرخانه مركزي پشتيباني از گروه‌هاي جهادي توسط سازمان بسيج سازندگي راه‌اندازي شده و در خوزستان مستقر خواهد شد و وظيفه آن حل مشكلات گروه‌هاي جهادي در ايام نوروز خواهد بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: