شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۱۴ فروردین ۹۵ | ۱۶:۱۲

باران به داد طبیعت رسید!

بهار با چهره باراني و برفي خود سرسبزي را به پايتخت‌نشينان و شهرنشينان شهرهاي كوچك و بزرگ هديه داد، روزهاي پاك پايتخت چند روزي است كه پاك پاك به دور از هرگونه آلودگي خودنمايي مي‌كنند. باران به داد طبیعت رسید!بهار با چهره باراني و برفي خود سرسبزي را به پايتخت‌نشينان و شهرنشينان شهرهاي كوچك و […]


بهار با چهره باراني و برفي خود سرسبزي را به پايتخت‌نشينان و شهرنشينان شهرهاي كوچك و بزرگ هديه داد، روزهاي پاك پايتخت چند روزي است كه پاك پاك به دور از هرگونه آلودگي خودنمايي مي‌كنند.

باران به داد طبیعت رسید!بهار با چهره باراني و برفي خود سرسبزي را به پايتخت‌نشينان و شهرنشينان شهرهاي كوچك و بزرگ هديه داد، روزهاي پاك پايتخت چند روزي است كه پاك پاك به دور از هرگونه آلودگي خودنمايي مي‌كنند. در ايام تعطيلات نوروز اگر هوا ابري نبود مي‌شد تا قله‌هاي پوشيده از برف كوه‌ها را مشاهده كرد.

در اين ميان كوه دماوند از دوردست‌ها با لباس سفيد چشم‌نوازي مي‌كند و خودي نشان مي‌دهد و حالا تعطيلات نوروزي به انتهاي خود رسيده است. خيابان‌هاي خلوت پر از اتومبيل‌ شده و شهر صداي دلنشين پرندگان خود را به هياهوي پر سر و صداي اتومبيل‌ها و آمد و شد شهري داده است. بهتر است قصد آن كنيم تا با طبيعت همراه شويم، كمتر از اتومبيل استفاده كنيم و بيشتر به سراغ حمل و نقل عمومي برويم.
اگر خودمان نخواهيم هواي پاك را حفظ كنيم از ديگران كاري ساخته نيست، همانگونه كه سال‌هاست در زير اين چتر سياه و خاكستري روزها شب شده و شب‌ها به دنبال ستاره‌ها گشته‌ايم. چاره در حفظ محيط زيست و برطرف كردن بار ترافيكي و توسعه حمل و نقل عمومي به خصوص مترو است كه اين مهم همت دولت و مديران شهري را مي‌طلبد. اقدام و عمل اينجا نتيجه مي‌دهد.

هر سال در روز طبیعت شاهد آسیب دیدن طبیعت بودیم اما امسال بارش برف و باران در روز 13فروردین در بسیاری از استان‌های کشور موجب شد جمعیت کمتری در بوستان‌ها و مراکز تفریحی حضور یابند تا طبیعت در روز خودش کمتر آسیب ببیند و طراوت بیشتری هم از برف و باران بگیرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: